prosim":))) poradte mi gynekologicku v KE

laurika

Vysetrenie prebieha asi takto:
sestricke odovzdas karticku poistenca, zavola ta, ked budes narade. Potom vojdes do kabinky...v kabinke si das dole nohavicky, vyzujes sa(ale nechaj si poznozky, lebo niekedy si potom musis dat namiesto ponoziek zdrav. navleky-igelitove), nechaj si dlhu suknu...aspon sa nebudes az tak hanbit. Potom ta sestricka zavola, sadnes si ku doktorke, opyta sa ta, co ta trapi, zalozi ti kartu. Potom ti povie, aby si vyskocila na kozu...nohy si das do takych stojanov(neviem presne ako sa to vola). Najskor ta vysetri rukou(da si rukavice), skontroluje vajecniky a prehmata ta) a ked ti berie nejake vzorky na vysetrenie, tak pouziva aj klieste a nejake nastroje.Neboj, nie je to bolestive, len sa musis uvolnit a predstavit si, ze to podstupuje kazda zena. Skus ziskat nejake referencie od kamosiek, ktore maju dobre skusenosti s gynekologom, aby si nemala zlu skusenost. Drzim palce.

julka5555

awojte aj mna to zaujima najde sa tu niekto kto vie presne a do podrobna opisat celu gynekologicku prehliadku....panna niesom dakujem a prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiimmmmm

lori

ahoj ,vysetrenie neboli,pouzivaju sa prsty a paky,tie paky by mali byt teploty tela ,ale to sa nerobi takze su studene.Pre ziadnu zenu to nie je prijemne,ale je to skor psychika nas zien.Ak pojdes na vysetrenie daj si suknu,tak sa zbavis pocitu ze si hola a nebudes tam behat po ambulancii s holim zadkom,trvaj na tom,aby pri vysetreni bola aj sestra a hlave bud uvolnena,gynekologicku ti neviem poradit som Ba.

sii

naco potrebuje zdrkadla??? Hmm neviem`???
TO vysetrenie neboli, ale nie je to prijemny pocit ked sa nebudes napinat tak ta nic nebude boliet len ako hovorim nie je to prijemny pocit ale neboli to vobec.

mmmm

dakujem no aj teta tam chodi myslim do novej tak potom asi pojdem aj ja ..a samotne vysetrenie boli???pouziva aj zrkadla a tak

sii

ahoj, ja som tiez prvykrat isla v 20 alebo 21-tke. A tiez v Kosiciach. No musim povedat nemam dobre skusenosti, teraz tam uz nezijem(bola som na intraku). Ale pocula som ze vo fakultnej nemocnici je dobre gynekologicka je to zena ale nespomeniem si ako sa volala nejako Vranova alebo tak nejako. co sa tyka priebehu. Prides vyzlecies sa (zober si suknu aby si nebehala naha) lahnes opyta sa ci si panna odpovies, no a popozera sa ti co a ako no a povie ci si v poriadku. nic tragicke ale strach je normalny. Maj sa a v kazdom pripade nechod do vojenskej nemocnice, ti lekari su masari. pa vela stastia a ziadny strach.