invalidita

Príspevok v téme: invalidita
loda84

Moja mama počas roka neustale maroduje,..ma neustale zavrate,toci sa,boli ju hlava...chcela by som sa opytat,akym sposobom by sa dalo vybavit starobny dochodok alebo nieco podobne?alebo poradit nieco z lekarskeho hladiska?pobehala uz nespocetne mnozstvo doktorov,dokonca bola aj u psychiatra,ktory ju neuznal za blazna..ma 43 rokov..prosim poradte

lili2007

Dobry den ! Chcem sa opytat ci mam narok na invylidny dochodok alebo na polovicny invalidny dochodok. Liecim sa uz roky na panicku poruchu a agorafobiu nie som schopna fungovat normalne a zapojit sa do pracovneho procesu stale ma uzkostne ataky. Za odpoved dakujem . Lili

aaaaa

Po ročnej PN by ju mal obvodný lekár poslať na posudkovú komisiu či spĺňa alebo nespĺňa podmienky na invalidný dôchodok. Točenie hlavy má množstvo príčin - od psychických stavov po poruchy veľkého či malého mozgu, predĺženej miechy, vnútorného ucha ...
Ale tvoja mama by mala navštíviť množstvo lekárov, aby mala nejaký nález - od ušného, neuróga po psychiatra. Ak ju tam počas ročnej PN obvodný lekár neposlal, mala by sa pýtať sama, resp. sa sťažovať na nekorektnú liečbu.