schizofrenia

Príspevok v téme: schizofrenia
adkalc

Nedavno som spoznala jedneho skveleho cloveka, kt. ma tuto diagnozu. Ma 33 rokov a mam ho velmi rada. Sedime si nazorovo, je rozumny, samostatny. Pravidelne uziva lieky a uz je tri roky bez komplikacii. Skolaboval dvakrat v zivote. Vela som si toho na nete poprezerala, ale mam akesi obavy z dalsich dni. Viem, ze ma potrebuje, lubi ma, aj ked mi to este nepovedal, lebo mi nechce pridavat starosti. Tak mi je nejak tazko. Mate niekto vlastne skusenosti so zivotom s takymito ludmi?
Dakujem

mirko durina

Mam 15.rokov a dnesa mi pani psychiatrička Rosenbergerova diagnostikovala schizofreniu,poradte ako mam s tim zit a ako sa stym mam vysporiadat.PORADTE

babulka169

noo moja mama ma sxyzofreniu nemusis sa bat ze to bude tak ze kazdy mesiac bude mat nejaky zaxvat..Ked bere lieky tak sa to da..Priblizne tak raz za rok alebo raz za dva roky sa nieco stane alebo zlomi..a je cudna pocuje hlasy a..ale potom sa to upravi ale po ostatne dni by ani nikto nespoznal ze jej nieco je..neboj sa toho je to xoroba ako kazda ina..

adkalc

Je vo vsetkom samostatny- perie, vari, zehli, umyva okna,... Chodi do roboty, vcera ma vecer doviezol domov. Kto ho pozna, ani nevie, ze je schizofrenik. Posledny kolaps mal pred tromi rokmi, ked mu umrel otec, nemohol spavat a bol unaveny, tak sa sam pytal do nemocnice. Bol tam dva tyzdne a odvtedy vaznejsie problemy nemal. Ja ho poznam len tri tyzdne, otvorene mi o vsetkom rozprava, pise maily, je fakt zlaty. Precitala som si prispevky aj od Damiana a mamin. Ludia, fajn, ze ste.

dada2

iba by ma zaujimalo, ci si bola pri nom, ked mal toto psychoticke prezivanie??? je to dost dolezite, poznat ho musis z oboch stranok zivota... uspech je ale to, ze sa stara o seba a ako vravis dokaze aj sam byvat a starat sa o seba...t.z. ze si sam perie, vari a stara sa o byt??? viem o tom viac a to z vlastnej skusenosti...nie z mudrych knich, aj ked priznam sa sama som po nich siahla, ked moj priatel po prvy krat ochorel...

kosa

adka,
skus mu ponuknut tieto odpovede.
mozno ze sa zasmeje, mozno ze mu to pomoze.
Pozri sa ci opytaj aj Damiana,
on co viem ma s tym skusenosti, takze nejako by sa to dalo zvladnut.
opakujem este raz, clovek sam to nezvladne.
treba k tomu dvoch a viacerych. potom to pojde.
da sa to.

:)
hodne zdaru.

adkalc

Dakujem za spravy. Priatel je smostatny, otvorene so mnou hovori o vsetkom (zo zaciatku to bolo pre mna hrozne), pracuje, ma svoj byt, v ktorom byva sam. Je vzornym pacientom, lieky uziva pravidelne, lebo vie, ze mu pomahaju. Je tak krehky, ale velmi odhodlany bojovat aj kvoli mne. Ked mu je zle, ma audialne halucinacie, ale tie lieky to potlacaju. Len ho stve, ze z nich dost pribral:-)

kosa

Moze to byt problematicke, ak sa do toho pustis sama.
Tieto ochorenia nie su az tak ''neliecitelne ci nevyliecitelne'', ako tvrdi nam sucasny medicinsky establisment. Potrebujes ale trosku viac informaciji na temu co to vlasne je (to ochorenie ci zmena zdravotneho stavu-psychickeho), a sposoby ako to aj netypiskymi pristupmi najprv kontrolovat, a neskor aj odstranit (vyliecit).
pozri si temy kde prispievatel DAMIAN ma svoje prispevky.
urcite ti poradi KONKRETNY sposob ako sa s tym vysporiadat.
opakujem este raz, nehovorenie o tom z nikym, alebo hovorenie o tom z tzv.odbornikmi moze mat neprijemne nasledky.
pozeraj, skusaj hladaj a aj sama ponukni ALTERNATIVU=ZMENU...k lepsiemu.
drzime palce.