Pomozte mi sa v tom vyznat...

Príspevok v téme: Pomozte mi sa v tom vyznat...
ewe

Jedna sa o dospelu dceru mojho manzela z prveho manzelstva.Moze ma mat rada?,ako ma muz presviedca,pokazde ked sa mu zdoverim a to len obcas,lebo to nema rad,ze mi na nej po 8 rokoch manzelstva vadi,ze sa ma nikdy nespyta,ako som sa mala,ako sa ma moja rodina,alebo len hociaku otazku,ked pridem zo Slovenska a prinesiem jej plnu tasku darcekov.Nikdy mi nepovie ani stastnu cestu,aj ked den pred tym odchadza od nas s plnymi taskami dobrotiek,co jej navarim a upeciem a vie o tom,ze cestujem.Alebo,ked mi zomrel tatko,ani mi nezavolala,ze uprimnu sustrast.Nic som jej neurobila,iba som si vzala za manzela jej otca,ktory bol v koncoch.Bol totalne na dne.Jeho vstahy boli priserne s celou jeho rodinou a s dcerou taktiez.Boli v tom aj drogy,nechala skolu a rozne problemy.Ked sme sa vzali,mala asi 16.Moj muz jej povedal,co mi strasne vadilo,ze ked nebude na mna slusna,tak nedostane od neho peniaze.Tak bola slusna.Ale uz preslo asi 8 rokov.Dala sa do poriadku,aj jej otec pri mne.Snazila som sa ziskat si ju tak ludsky,prirodzene.Pozyvala som ju k nam,muza som posielala k nim a vzdy som jej poslala nejaku dobrotku.Vela krat isiel k nim,lebo mu volala byvala zena ale on mi nepovedal,ze ide riesit nejake problemy s dcerou.Vsetko vzdy tutlal,len aby som sa nic nedozvedela.Bolo to od neho nefer,lebo ja som sa s nim vzdy otvorene bavila o svojich detoch,lebo som velmi uprimna.Preto sa v tom vobec nevyznam,pripadam si ako idiot.Vedela som ze ide k nim,pripravila som pre jeho dceru nejake oblubene jedlo,no a muselo to vyzerat dobre debilne,ked riesil problemy a potom,tu mas dcerenka odmenu.Je to vsetko take sisnute,nemyslite?Prepacte,je to prilis dlhe citanie,ale vas nazor,alebo skusenosti by mi pomohli sa v tom vyznat.Dakujem.

ewe

pilia,moj muz bol uz 3 roky rozvedeny ked som ho spoznala a zil sam.Ja som bola 12 rokov rozvedena sama s 2 detmi.Katka,dakujem ti za nazor.V podstate som si az teraz uvedomila,ze by som sem musela napisat mnoho,mnoho riadkov,aby ste to vsetko mohli objektivne posudit.Je tak mnoho kadeakych pripadov,co si ludia ublizuju,ci uz vedome,alebo nie.Ale uzavrem to.Nebudem sa tak velmi snazit,tak ako mi radis Katka.Ci uz pre nu nieco znamenam,alebo nie,je to manzelova dcera a ja ju musim brat taku aka je.Myslim si aj tak,ze tu velku rolu hra ich minulost,ktora je plna otaznikov.Ona si ani so svojim otcom nema co vela povedat.Niekedy dlho sedia a su ticho,az je to trapne.Ktovie,co si vsetko prezila,ked moj muz ani svojim rodicom nepovedal asi rok,ze ma dieta a ani po par rokoch,ze sa ozenil.Potom,vraj manzelstvo o nicom,rozvod.Ani neviem,koho obvinovat.Vsetko je to take zahadne.Dakujem,ze ste mi venovali cas.

pilia

som rozvedena. a ked toto citam ako sa druha zena snazi o nejako miesto v rodine mojho ex, tak sa mozem v duchu smiat. Ten , kto to cita, nevie aka bola minulost, co bolo s matkou toho dievcata a pod. Mozno si ublizila jej matke. Mna terajsia frajerka mojho ex neskutocne ohovara, kyda na mna a moje deti ju absolutne odmietaju.
Takze vsetko ma svoje dve stranky.

katka11

je fajn, ze s nou chces mat kamaratsky vztah, ale ona o to zrejme nestoji, ale to este nemusi znamenat, ze ta nema rada. ja svoju mam rada, je v podstate celkom mila, ale ked sa tolko snazi o moju pozornost, tak to len u mna zhorsuje. tak trosku polav, myslim, ze uplne staci ked sa budete obe respektovat

katka11

mila ewe,
mam 20 a presne ten isty problem, akurat z inej strany (ja som dcera) a moja "nahradna mama" sa silou mocou snazi o moju pozornost. ja ju respektujem a neodcudzujem, nemam nic proti nej, len keby sa tolko nesnazila a bola viac kamaratskejsia.
tak skus trosku zbrzdit a ak nema zaujem ona, tak ho nemaj ani ty. nehovorim teraz, ze sa k nej nemas ani ozvat.. ale jednoducho ju akceptuj a nesnaz sa s nou silou mocou skamaratit