Svrbenie celeho tela

Príspevok v téme: Svrbenie celeho tela
svrbi!!

nasiel som uz v roznych prispevkoch o tom hodne ale nikto nepopisal presne vsetky symptomy tak sa o to pokusim ja. po kazdom sprchovani ma po par minutach priserne zacne svrbiet plosne cele telo na viacerych meistach naraz. na pokozke ziadne priznaky ani zmeny vsak nepozorujem. po cca 20 minutach to postupne uplne ustupi. cely den je pokoj. nasledne ked idem spat po lahnuti do postele ma zacina opat svrbiet avsak nie telo ale iba nohy a ruky (odkryte casti pokozky). taktiez pocas noci sa zvyknem zobudit na svrbenie noh co opat po cca 20 minutach prestane. tiez rano po prebudeni ma opat cca 20 minut svrbi telo. co to moze byt? cim to je ? co mam vyskusat? na ake testy mam ist? k akej doktorke? poradte mi vsetko co mozete chcem o tom vediet vsetko co sa da. dakujem

PetkoB

ahojte tiež sa mi už niekoľko rokov vracia svrbenie celého tela.
1. svrbenie prichádza len v jeseni a na jar keď končia teplejšie dni a začínajú aj občasne chladné a naopak
2. svrbí ma celé telo od chodidiel až po temeno hlavy a proste sa musím ošívať ...
3. mám za to že svrbenie súvisí s potením resp. nepotením ...lebo prichádza keď sa dostanem buď do zvýšeného zaťaženia, alebo stresovej situácie alebo som rozhorúčení po sprche, prípadne je mi v posteli trochu teplejšie... vtedy sa namiesto "jemného" potenia u mňa objaví pocit horkosti a svrbenie....ktoré postupne ustane a prejde do klasického potenia.... keď už sa potím normálne "kontinuálne" tak pokožka nesvrbí. Napríklad po behu mám potom istý čas pokoj - pol dňa až deň....
4. určite to nesúvisí s lokalitou, vodou, nadmorskou výškou....

pozri-

...no a na to som uplne zabudla a aj doplnky na pecen ako pise lajla dobry je aj B-KOMPLEX FORTE-BRAT ASPON 3MESIACE...
a aj stravu prisposobit tak aby pecen neposkodzovala-cervena repa je dobra na pecen/aj stava z repy/vsetko sa da najst na internete cez googl...

pozri-

...ale treba aj pit nejake caje na pecen aby sa zregenerovala napr.aloe vera caj,alebo ostropestrec mariansky...a nejest vyprazane jedla a podobne veci...
no a moze to byt aj ine nieco-len jedna z moznosti je pecen/ked svrbi pokozka/
ale ak clovek presne nevie pricinu-musi oo niecoho zacat...

viennna

Mne to už trvá asi pol roka. Najviac svrbenie pociťujem vzadu na krku a na vlasovej pokožke do polky hlavy, a brucho ma svrbi neskutočne, už neviem čo mám robiť, snažila som sa dať si do poriadku pečeň, pretože som predtým brala veľa liekov, ale tie už asi 4 mesiace neberiem, takže by sa už mohla začať regenerovať tá moja pečeň... Alebo to má inú príčinu to hrozné svrbenie?

Zemiaq

Najjednoduchsie je natierat sa s jedlym olejom. V kremoch mozu byt alergeny a to v pripade poskodenej koze vadi. Alebo zajst za doktorom a zistit o co ide a kupit si specialny olej.