vysoka sedimentacia

tamajka

Ahojte. Mam zvysenu sedimentaciu 18/40 a mam zrastene mandle. Doktori mi povedali, aby som si dala vybrat mandle, lebo ked su zrastene, tak sa za nimi tvori lozisku hnisu. Nebola si ale ista, ci ten zapal je z mandli. Rano mavam zvysenu teplotu 37.1 Prosim poradte, ci si mam dat mandle vybrat. Mal niekto podobny pripad? Dakujem.

RNG

Okrem spomenutych protizapalovych aj vyssie davky vitsminu C znizuju sedimentaciu okrem inych uzitovnych veci v tele.

Barciatko

Ahojte ja mam zvysenu na 54/105 a posielaju ma na kadejake vysetrenia aj na gynde som bola no mam vsetko ok nechapem z coho sa mi zvysila

SESTRIčKA

ja mam fw40/80,tt37,5 uz 3 mesiace ,nevladzem už ani chodiť.som strasne unavena,prekonala som min.rok 2* perimyokarditidu,,,poradte čo mam robiť,lekari si ma len tak pohadzuju
,,,

mravusik

Mám 3 ročného syna a minulý týž. mal 39,4 teploty a 3 dni hnačku. Všetko prešlo..berie Zinnat a sedimentáciu mal 100...vraj má nejaký zápal ale jemu už nič nieje...papá a pije nomálne, horúčky nemá...nasadili mu aj Biseptol...prečo mu nerobia hned nejaké vyšetrenia prečo a sa to deje? Má už tak 2 roky zvačšené lymf. uzliny ani s tými mu nič nerobia..Ďakujem

mary_anne

ja mam tiez zvysenu sedimentaciu a necitim ziadne problemy, ako pisete, ze by mohlo ist aj o zapal. mam 25/40 a mama ma zas 26/48.

inkalina

Sedimentácia sama o sebe nič nehovorí. Záleží aj na tom, aká je vysoká... U žien býva vyššia, do 10-15, je to normálne, môže to mať aj hormonálne príčiny. Vyššia sedimentácia už znamená zápalový, alebo iný proces v tele, napr. tehotnosť, ale môže to byť aj stres, únava. Treba vyšetriť aj ostatné zápalové markery, napr. CRP.

aduliena

Tina, aj ja som mala vysokú sedimentáciu a tiež som od lekárov počúvala, že je všetko ok, nič mi nie je. Hlavne, že som nevedela chodiť, mala som bolesti, ale podľa nich mi nič nebolo. Napchali do mňa konské dávky antibiotík a bolo. Vlastne doteraz neviem, čo mi bolo, čo bolo príčinou mojich ťažkostí. S naším zdravotníctvom je to ťažké....