neprávne trávenie - večná zápcha

Príspevok v téme: neprávne trávenie - večná zápcha
gabula

Zdravím. mám 30 rokov.
- raz týždenne cvičím v kolektíve
- doma si tiež zacvičím
- pijem veľa tekutín (filtrovaná voda, čaj zo senny, iné bylinkové čaje ...)
- konzumujem acidofilné mlieko
- denne chodím pešo po schodoch (6 posch.)
- obmedzujem konzum sladkostí
- obmedzujem fajčenie (z 9 na 5 cig.denne)
- neužívam žiadne lieky
- psychicky som totálne v pohode (keď neberiem do úvahy stres zo zápchy)
- snažím sa jesť veľa zeleniny a ovocia (aj keď som na veľa ovocia ťažko alergická - opuch sliznice až do štádia dusenia)
- mäso mi nechutí, ale minimálne 2x do týždňa mám mäso
- údeniny takmer nekonzumujem
- keď som užívala pangamin, neskôr laktobacilus, urobili sa mi ťažko liečiteľné zápaly na kútikoch úst
- nemôžem jesť activiu - napína ma na zvracanie
- v práci nemám žiadne stresy
- mám veľké bolesti čriev (bruško aj chrbát)
do nedávna som mala vážne rodinné problémy a stresy, ale so stolicou som bola relatívne v pohode (denne). občas nejaký ten deň pauza. začali sme s priateľom a so synom spolu bývať - ale som z toho šťastná. nerobí mi to žiaden stres. aspoň o tom neviem. žeby to bolo z toľkého šťastia? :o) Prosím, čo mám ešte zmeniť, aby som bola v pohode, bez bolestí a mohla žiť plnohodnotne? dosť sa trápim.

sasa121

Skús najskôr takéto babské recepty, potom až medicínu, keby si však mala bolesti brucha ,treba vyhľadať odborníka.V žiadnom prípade nekupuj v lekárni chemické preháňadlá, tie sú návykové.

sasa121

Je to nebezpečné, keď sa stolica drží dlhšie v črevách, vstrebávajú sa toxíny a telo začne byť po čase unavené.Potom prídu choroby-kľby, onko ochorenia a pod.tzv.civilizané a veľmi nebezpečná rakovina hrubého čreva.To ťa nechcem strašiť, ale črevá treba mať v pohode, lebo hovorí sa všetko zlo pochádza z hrubého čreva.Keď nefunguje to,už je len otázka času...
Takže ja som si problém vyriešila tak, že každý večer si namočím ovsené vločky do pohára s vodou,pridám aj lanové semiačko, ráno je to pekne mazlavé,dám si do toho hrozienka, oriešky, med a problém so stolicou nebudeš mať.Alebo zabezpeč si fľašu Aloe vera gelu ,Polia zelene z firmy FLP a máš tiež problém vyriešený.

gabula

ešte dodávam, že jem celkom dosť, čerstvé a teplé jedlo. nedržím žiadnu dietu. jem, jem, ale von to ide ťažko. mám sa skôr obrátiť na odborníka so žiadoťou o vyšetrenie hrubého čreva?