Nemam tuzby,sny a ciele

Príspevok v téme: Nemam tuzby,sny a ciele
leila

Co si o tom myslite?Mam 22 rokov a nemam ziadne ciele, neviem co chcem od zivota a neviem ani preco som na svete...coraz castejsie nad tym rozmyslam..u psychiatricky som uz bola aj u psychologicky ale nepomohli mi..proste sa citim akoby mi nikto nemohol poradit..vie mi niekto povedat ci som vobec normalna? niekedy sa citim akoby ani nie..nemate tiez podobny problem?chodim do skoly do ktorej ani nechcem chodit, chodim len preto lebo rodicia chceli..a kazdy v mojom okoli..ale ja sama nechcem..mam priatela ale mam pocit ze mu na mne dost nezalezi a ze ma ani nelubi..nikdy mi to nepovedal aj ked sme spolu rok a pol..nikdy..a ked som sa ho raz spytala povedal ze asi hej..ale inak je mily velmi aj vravi ze mu chybam ked niesme spolu a ked sa nahodou pohadame je potom smutny..ja neviem co si mam uz o tomto celom zivote mysliet..prichadzame od Boha a spejeme k Bohu tak naco ta prechadzka medzi tym? Aky je zmysel zivota? Vy viete? Ja nie..

leila

prosim vyjadrite sa najma k tomu co si myslite o mojom vztahu s priatelom? na zaklade tych dvoch vypovedi co som tu napisala?

ahoj....

ahoj, nuz podla mna je zymsel zivota pre kazdeho nieco ine. pre niekoho rodina, pre ineho kariera, ty si musis ten svoj nasjt sama, nikto ti nesmie radit. je to tvoj zivot, ktory bdue taky akym si ho spravis. ak ta skola nebavi, nechaj ju. nerob to len rpeto ze to chcu rodicia, ano skola je dolezita, ale este viac dolezitejsia si ty. a k priatelovi - porozpravaj sa s nim o tom, ak sa ti nebude pacit vysledok vasej diskusie, chci prestavku vo vasom vztahu,. odid niekam na par dni sama a popremyslaj. mozno prides na to co od zivota cakas. vela stastia

leila

dakujem vam..mozno je to cele preto,lebo necitim od priatela ze mu na mne skutocne a velmi zalezi..viete..tak naozaj..ako ked niekoho velmi milujeme..nelubi ma tak ako by som potrebovala aby ma lubil..ale vravim si ze..proste ja ho lubim a mozno mu aj niekedy krivdim a mozno sa podcenujem..ja neviem..to je preto ze vlastne neviem presne na com som lebo sa o citoch nikdy nerozpravame lebo on je uzavrety ale ako som uz napisala on je ku mne velmi mily a niekedy robi veci,ktore by nezamilovany clovek asi nespravil a niekedy neviem ci je to jeho velkou dobrotou len alebo tym ze ma fakt lubi..pravdupovediac niekedy si vravim ze to radsej ani nechcem vediet lebo by to mohlo boliet a snazim sa velmi o tom nerozmyslat a ze si ho len chcem uzivat a byt s nim...

frederika

ako pozeram je tu dost ludi s takym problemom...
dokonca ja ked som mavala depky....mna to niekedy bavilo...sediet na zemi pri posteli, cela mokra od slz, s rozjdeedenymi cokoladami a podobne...prioste stale plakat a chodit ako bez duse..strasne nieco. ale musime to vsetky prekonat..
a leila, uvidis ,ze tvoje zmyslanie vyplyva len z tejto momentalnej situacie..niekedy si spomenies na vsetko co si citila a zasmejes sa nad tym alebo si pomyslis, ze ako si si mohla nieco take mysliet, ked teraz si stastna a nechapes to.
mozno sa mylim ale dufam ze ta takto "osvieti" :)) potom si zapamätaj tie pocity co si citila v tom lepsom obdobi a mysli na ne ked pride to hosrie. hlavne si uzivaj lasku, priatela, a inak, co studujes?

lea

ahoj Leila, uplne ta chapem, aj ja mavam take pocity o zbytocnosti zivota. podla mna je to hormonalne, niekto produkuje viac serotoninu-hormonu stastia, tak sa nad takymi vecami nezamysla. ja o tom radsej s nikym nehovorim, lebo by ma opat poslali k psychiatrovi. ak by to uz velmi neslo, skus antidepresiva, ale ja ich neberiem, aj ked mi ich predpisali

frederika

ahoj leila :)
ja mam 19 a tiez som zazivala casto podobne pocity. uz sa tomu sice tak nepoddavam, ale stale som nenasla nejaky ciel v zivote. skor sa sem tam zufalo utesujem, ze stale mozem odist z tohto sveta, ked sa mi tu prestane pacit, a to by ma potom mohlo mrziet lebo by sommmohla este o vela prist.
Tak ber to tak, ze kazdy jeden clovek tu je a nemoze za to, a niektori su z toho nestastni a ini su radi a vdacni za prilezisost tu byt.
Tak skus najst nieco preco by si aj ty mala byt stasnta. nehovorim aby si si umelo nasla nejaky ciel pre ktory chces zit. to sa ani neda. ved co-deti?rodina?praca? ja ani neviem. ja napriklad to beriem tak, ze som tu pre sucasnost..co pride...
a treba si uzivat trochu, alebo aj viac.
s priatelom, s kamaratmi, s rodinou, a byt optimistka.
co ta bavi? musis mat nejaku zalubu..ktorej by si sa venovala castejsie.
ja mam vselijake zaluby ale vňcsinu casu presedim tu na nete a hadam sa s priatelom aby sme sa potom vonku udobrovali. strasne.
kedysi som mala staaale take stavy ako mas ty. a rozmyslam, preco ma to preslo. ono to prestalo po tom ako som si nasla priatela..on mi dava chut do zivota. ale strasne e zavisi od povahy cloveka..ja som melancholik strasny a pesimista, to je zlee. ty mozno tiez.
neviem ...vela pisem a asi z toho nic nevyplyva, ale len by som ti chcela zazelat stastie a nech najdes nieco...co ta napli... viac sa rozpravaj s prietelom, povedzmu o tomto probleme, a mozno ta pochopi a pomoze ti... drzim palce, hlavu hore a tes sa z pritomnosti a z toho dobreho co sa deje a zbyotocne nerozpyslaj nad nejakym cielom..

anjelik

Ahoj. Pre niekoho velmi zlozita situacia. Pre ineho situacia nad ktorou sa ani nepozastavy... Na svete je vela krivdy, zla.. no aj dobra a lasky ... To ze Ta nebavi zivot .. je zname asi kazdemu. Sedi na to prislovie raz si hore a raz dole ... Ma to zmysel pretoze ked je clovek hore citi sa stastny, ked je clovek dole snazi sa mysliet optimisticky a spomina (snazi sa aby) na to dobre... Ide o to ako sa na vec pozeras. Skola .. je vacny boj medzi rodicmi a detmi .. avsak pokial ta nieco nebavi tak ta to nebavi ..no pokial by to bolo az take zle uz davno by si s tym skoncila (takze to zrejme nieje az take zle). No aj na skolu treba mat hlavu na spravnom mieste. Pri laske a "probleme" s priatelom je to trocha ine ... Ide o to mat srdce na spravnom mieste ... zrejme ho nikto neucil rozpravat o svojich citoch k ludom na ktorych mu zalezi ci ktorych lubi, miluje. A to je pre teba zrejme problem .. Avsak mozno ta miluje a vazi si ta natolko ze caka na najvhodnejsiu prilezitost ked ti to povie. Ano to krasne co chce kazda jedna zena pocut:MILUJEM ŤA. Je to nadherne a prekrasne ..preto radim skus sa s nim o tom porozpravat.. v klude bez nejakych vycitok .. Zvyseny hlas a vycitky este nikomu nepomohli vyriesit problem z laskou ... len ho zahubili ... Pokial sa tomuto bude vyhybat, alebo bude zvysovat hlas ci vobec nebude komunikovat tak to zrejme a viditelne nema zmysel tak naco sa trapit donekonecna ? Myslim ze by to nemalo zmysel ... Ak by si este nieco rada vedela ci potrebovala poradit, ci vyrozpravat kludne napis budems a snzait co nalepsie povedat svoj nazor. Prajem vela stastia !

anjelik

Ahoj. Pre niekoho velmi zlozita situacia. Pre ineho situacia nad ktorou sa ani nepozastavy... Na svete je vela krivdy, zla.. no aj dobra a lasky ... To ze Ta nebavi zivot .. je zname asi kazdemu. Sedi na to prislovie raz si hore a raz dole ... Ma to zmysel pretoze ked je clovek hore citi sa stastny, ked je clovek dole snazi sa mysliet optimisticky a spomina (snazi sa aby) na to dobre... Ide o to ako sa na vec pozeras. Skola .. je vacny boj medzi rodicmi a detmi .. avsak pokial ta nieco nebavi tak ta to nebavi ..no pokial by to bolo az take zle uz davno by si s tym skoncila (takze to zrejme nieje az take zle). No aj na skolu treba mat hlavu na spravnom mieste. Pri laske a "probleme" s priatelom je to trocha ine ... Ide o to mat srdce na spravnom mieste ... zrejme ho nikto neucil rozpravat o svojich citoch k ludom na ktorych mu zalezi ci ktorych lubi, miluje. A to je pre teba zrejme problem .. Avsak mozno ta miluje a vazi si ta natolko ze caka na najvhodnejsiu prilezitost ked ti to povie. Ano to krasne co chce kazda jedna zena pocut:MILUJEM ŤA. Je to nadherne a prekrasne ..preto radim skus sa s nim o tom porozpravat.. v klude bez nejakych vycitok .. Zvyseny hlas a vycitky este nikomu nepomohli vyriesit problem z laskou ... len ho zahubili ... Pokial sa tomuto bude vyhybat, alebo bude zvysovat hlas ci vobec nebude komunikovat tak to zrejme a viditelne nema zmysel tak naco sa trapit donekonecna ? Myslim ze by to nemalo zmysel ... Ak by si este nieco rada vedela ci potrebovala poradit, ci vyrozpravat kludne napis budems a snzait co nalepsie povedat svoj nazor. Prajem vela stastia !

alexandra261

Leila:
Je velmi smutne to co pises, ale ver mi, ze nie si sama, ktora preziva taketo chvile. Myslim si, ze kazdy clovek ma taketo obdobia. Ja takisto. Aj teraz v poslednom case ma to tiez drzi, takisto ma nic nebavi, a nevidim v nicom zmysel. Ale netreba to hned vzdat, a clovek musi bojovat moja. Nie je to lahke. A tabletky ti tiez nepomozu, akurat ze sa mozes stat navykova, a to nie je dobre. Stretni sa s priatelmi, vymen partnera, ktory neviem ci ta lubi. Naco je teda s tebou? Nechaj ho ist, a zacni odznova. Oslobod sa od neho, mozno aj to ta trapi, lebo on ako tvoj partner ti nedava moc velku oporu. Vlastne ziadnu. A pomysli si, ze ked tebe je smutno, tak dalsim 100.000 ludi urcite tiez. Hore hlavu, vsetko sa zase obrati na dobre, skus hladat sama co ti da chut do zivota, vela stastia....