Tabletka PO - rady pls

Príspevok v téme: Tabletka PO - rady pls
star003

Ahojte všetci.Kamaratka mala pohlavný styk s priatelom a bolo to prvý raz lenže im praskol kondom...dnes idu kupiť tabletku po lebo si nie su isty či môže otehotnieť pretože ma den po kramoch...lenže je tu jeden hačik ona teraz užívata tabletky lebo je chora ...zaberie tabletka po aj ked sa berie ina tabletka???radu plosiim

ss2

Ahojte, aj mi s priatelkou mame problem. Sme spolu 3 roky a milovali sme sa na 19 ty den po menstruacii.Praskol nam kondom a ja som sa do priatelky urobil uplne cely.Nevedel som ze kondom je prasknuty.Nic sme nespozorovali a pritom sme ho 3krat kontrolovali.Teraz mame strach ci je vtom alebo nie.Po 8hodinach po styku uzila tabletku po a teraz cakame. Je to strasne.

pajka

ahojte!chcem sa spytat na jednu vec.berem antikoncepciu uz asi rok (je pravda ze nie vzdy v tu istu hodinu ale do 12 hodin to vzdy stihnem\'... a teraz sa mi stalo to ze som mala menstruaciu len asi pol dna a to velmi velmi slabucku, da sa povedat ze som ju skoro ani nemala,len take spinenie...a necitim sa v poslednej dobe moc dobre,mavam zavraty,byva mi dost zle a mam mygreny a hrozne sa mi chce spat...nikdy pred tym sa mi to nestalo...

timeaaa

a inak pisu, ze clovek moze otehotniet aj pri prerusovanej sulozi, ale este som sa nestretla konkretne so zenou, ktora by takto otehotnela. My sme to velmi dlho takto praktizovali, lenze ked sa cely do teba vystrieka, tak to je velmi vysoka sanca, ze otehotnies a este aj mavas pravidelny cyklus a vies, v ktorom dni cyklu sa ti to stalo.

timeaaa

dany, s priatelom uz teraz s manzelom 7 rokov, zo zaciatku som uzivala HAK, ale pre zdravotne problemy som ich musela vysadit. Odvtedy som sa bud vzdy spoliehala na priatela- co som sa aj mohla, nikdy by to do mna neurobil, alebo sme pouzivali kondom. A v ten cyklus, sme zistili, ze sa nam pretrhol kondom a on sa do mna cely urobil. Potom nastala panika, nikde nebola lekaren otvorena, nakoniec som uzila Escapelle cca po 6 hodinach. A v ostatnych dnoch toho cyklu som nemohla otehotniet, ked si clovek dava pozor. Zrovna vtedy som mala aj plodne dni, bolo to z 11 na 12.den cyklu. A ako vravim ja som mavala pravidelny 27-28 dnovy cyklus, vzdy som dostavala nacas. A ked som mala dostat, tak uz som nedostala.A co to je prosim Ta PCO, ak sa mozem opytat ?

dany_111

Presne tak. Išlo to do mňa. Krámy som zvykla mať tak na 52.deň, žiaden 28.dňový cyklus, takže ani presne neviem. Možno koniec januára, nejaký začiatok februára. Mám to preto tak, lebo mám PCO a tým je aj menšia šanca otehotnieť, to viem no predsa...Istila som tým, že keď to doteraz bolo stále v poriadku...že to bude O.K. Mňa by zaujímalo, že tebe potom presne určili deň otehotnenia alebo ako to je, že si presne vedela, že to bolo akurát vtedy, keď ti tá tabletka nezabrala?

timeaa

dany_111, hmm, takze sa, ale priatel vystriekal do Teba, tak to mam chapat?
A kedy si priblizne mala dostat menzes? Ale zase, ked ti test ukazal, ze nie si. No mne meskali cca 3 dni, co sa mi hned nepozdavala, a ked som si urobila test, tak bol pozitivny.

dany_111

Nemali sme nehodu s kondómom...keby som to mala presne povedať, priateľ zlyhal. Mám príznaky ako pred krámami len ma viac bolia vaječníky. Už som sa objednala na bud. týždeň ku gynegol. tak mi neostáva nič iné len čakať...no ten stres ma zničí=(

timeaa

Ahojky dany_111, a co sa vam stalo, tiez nehoda s kondomom ako nam? Aj to je dolezite, no a este je na nic, ze mavas nepravidelny menzes. Ja som mala pravidelny ako hodinky.

dany_111

Ahojte. Tu tabletku som musela brať už 3 krát v r. 07, stále som dostala to krvácanie na 5.deň a tehotná som nebola.Na začiatku januára som ju bohužial musela vziať opäť, krvácanie prišlo, ale krámy, kt. mám poriadne nepravidelne zatiaľ nie. Tak neviem...čakám a som už zúúfala. V nedeľu som si robila teh.test kt. vyšiel negatívny. Keď som si prečítala, že tebe ta tabletka nezabrala, chytila ma panika , že sa to môže stať aj mne. A teraz už naozaj neviem, ako to vlastne má byť. Ďakujem, že si mi odpísala...