Darovanie KRVI-co vysetruju?

zaza

vdaka ariadna, lebo som pocula ze z tej darovanej co uz ti zoberu potom urobia este aj nejake specialne vysetrenia -kdesi v casaku davno som citala ale uz si nepamatam, a ze udajne vedia z toho zistit ci trpis nejakym nadorovym ochorenim. fakt si ale viac nepamatam, myslim ze to bolo v akomsi zdravi,no neviem.tak som sa xcela dozvediet daco viac keby niekto vedel.........../mozno zmutovane geny???-ma len tak napadlo ci to mozu vysetrovat/

ariadna

Nie,také veci sa nevyšetrujú.A leukémia sa neprenáša krvou,aspon o tom neviem.A tak isto aj nádorové bunky,tie nemáš v krvi.

zaza

aljoska, a z tej co darujes vysetruju ci sa tam u darcu nachadzaju nadorove bunky ci leukemia?lebo bezne to clovek v tych zaciatkoch nevie ze daciom takym trpi

aljoska

Pred darovaním sa vyšetruje krvný obraz darcu a z odobratej krvi-krvnej konzervy sa vyšetrujú protilátky proti žltačke typu B a C,prítomnosť antigénu HIV,protilátky proti syfylisu.V bežnej krvi ti nevyšetria či máš nádorové bunky,iba ak by sa jednalo o leukémiu.A vtedy určite nemožeš darovať krv.Odobratá krvná konzerva,ktorá ide pacientovi je bezpečná.Može sa podať iba vtedy ak sú všetky horeuvedené vyšetrenia negatívne.