Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mravencenie v prstoch

Aljaška

pred chvíľou som napísala na podobnú tému veľa diagnoz tak aj tebe ich trocha priblížim :)
ak ho pociťuješ len v nohách, môže ísť o syndrom nepokojných nôh. Je to následok nízkej hladiny sérového železa, feritínu, čím sa naruší metabolizmus železa v mozgu a zároveň ovládanie pohybového aparátu.Môže to byť aj hormonálna nerovnováha alebo znížená hladina chemickej látky dopamín v mozgu. Túto chorobu nezapríčiňujú psychické faktory alebo stres, no môžu jej vznik podporiť. Prejavy a intenzita sqa môžu zhoršovať ak bude piť alkohol či kofeín.

Mravčenie v nohách a rukách môže byť príznakom nepodceniteľnej choroby DIABETU. Nadbytok cukru a nedostatok inzulínu spôsobujú v konečnom dôsledku odumretie nervov, čo sa prejavuje občasným svrbením neskôr chronickými stavmi, a môže sa to skončiť až vynútenou amputáciou.

Mravčenie môže byť aj dôsledkom zablokovaných nervov v chrbtici a tie sú zasa dôkazom, že máte opotrebované stavce. Prevenciou je pravidelné mierne cvičenie, no ak ťa už ,, seklo'', musíš vyhľadať neurologa, lebo tento stav môže zapríčiniť ochrnutie.

na všetky diagnozy je však preventívnym i hlavným riešením dodržiavanie liečebného režimu a primeraný pohyb :)
prajem veľa šťastia dúfam že to prestane a hádam som pomohla :))

anica.k

Prosím o radu - Tiež mám mravčenie a tŕpnutie malíčka a prstenníka ľavej ruky. A mám necitlivú vonkajšiu stranu dlane od prstenníka. Bola som na elelktriliečbe, na laseroliečbe ... stále nič, neprechádza to. Diagnostikovali mi stlačený nerv v lakti. Mám to už 3 mesiace a stále nič. Poradí mi niekto, čo s tým robiť? Ďakujem!

lubomir mašlár

mam mravčenie v lavom malíčku a prsteniku, striedava bolesť v oblasti panvy vlavo, prechadza až do nôh pri chôdzi, vsede a spanku nebolí

danielab

Dakujem Vam, bola som s tym u lekara a mali ste pravdu. Suvisi to s krcnou chrbticou, mam nieco s 5,6,7 stavcom.

gabrielik

Ak by si bola z Košíc, mohli by sme sa pokusit to pouvolnovať. Pokial je to od chrbtice alebo nejaky zacviknuty nerv, tka by ti to mohlo pomoct raz dva.

samira22

NO TO NENIM CHOROBA TO MAS S CHRBTICE A TO TI POVIE KAZDY ORTOPED A KED TI TRNU PRSTY TAK TO BUDES MAT ASI S KRCNEJ CHRBTICE TREBA IST DOKTOROVI

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.