Ladvinove kamene

m.e.

ahojte vie mi niekto poradit? Manzel ma bolesti v podbrusku a bolia ho aj ladviny...mozu to byt ladvinove kamene?prosim poradte

RNG

jano, to iste sa ti moze stat pri rozbijani...., dokonca ovela castejsie.
Velky kamen sa nemoze dostat do mocovodu a ked sa postupne rozpusta obvykle skonci ako jeden malicky,hladky, ktory prejde mocovodom.
Pri rozbijani je mnozstvo ostrych ulomkov nie jeden maly a hladky.

jano55

A nestane sa mi pri rozpúšťaní toho kameňa,že sa mi pohne a ostane zakliesnený tak že bude nutná okamžitá operácia?

RNG

chanca piedra je naozaj ucinna na ladvinove kamene,niekedy pomoze aj na zlcove.
Nakoniec, na to je plno lekarskej literatury(teda od lekarov pouzivajucich prirodne latky)

RNG

renka, za 6 tyzdnov pitia caju z chancy piedru mas velmi pravdepodobne vsetky ladvinove kamene rozpustene.
Proti navratu casto pomaha brat horcik(magnezium,) hlavne v organickej forme(citrat, glycinat, maleat, proteinovy chelat.) Oxid a karbonat je ovela menej ucinny.
A vyhybat sa silne mineralizivanym vodam a tiez artezskej, pit len cistu vodu podla moznosti

renka

ahoj struhanka.Tvoj kamienok je veľmi maličký,ja som ho mala 16mm-ový.Mne to rozbíjali 2-krát.hrozne to bolelo, ale nie každého to bolí.V nemocnici som bola týždeň, ale niektorí sú tam iba deň.Po rozbíjaní je krvavý moč asi jeden deň a potom sa začínajú vyplavovať kamienky, čo hrozne boli, keď odchádzajú z obličky. Ja som mala hrozné kolíky.Za deň mi dávali 2injekcie a 11 tabliet iba vtedy to bolo lepšie.

renka

Mám 17rokov a pred dvoma týždňami som sa vrátila z nemocnice.2-krát mi rozbíjali obličkové kamene.Mala som ho veľký 16mm, čo sa mi vytvoril za 1rok.Dala som ho poslať na rozbor, ale až o 3mesiace budem vedieť viac, vtedy idem na kontrolu.Vymočila som množstvo kamienkov čo nebolelo, ale koliky su hrozne.Ešte mi ostalo niekoľko kamienkov v obličke, takže tým kolíkom sa pravdepodobne nevyhnem.......a musim ich znova zniesť. Pomôžte mi prosím s nejakou dobrou radou

comfrey

nazdar decka. tiez mam kamen ma "len" 3mm ale mam pocit ze vystim celu strkovnu. za tu olest dufam ze to bude diamant. ak chcete niekto poradit napiste mi na comfrey@gmail.com ja som s tym v anglicku a poviem vam ze tu su iny zverolekari. letim to doriesit domov ale da sa to prezit. v ziadnom pripade by som epouzival na liecbu alebo rozpustenie veci z lekarne! je uz mnoho forirm s doplnkami vyzivy ktore su nefarmakologicke a nemaju nic spolocne s bieou mafiou. cloveka treba roesit na vsetkych rovinach aj duchovne , dusevnej a emocionalnej nielen telesnej... to ze som mudry ako radio jerevan a predsa mam kamen neznamena ze neviem preco ho mam a co stym treba robit a viem co som pohnojil. skratka nehladajte len lieky!