Problém s krvou v stolici

Príspevok v téme: Problém s krvou v stolici
pripad

Ahojte. Chcel by som poprosiť o radu. Mám taký problém: Už je to takmer pol roka čo občas po vyprázdnení vidím na stolici trochu krvi respektíve na toaletnom papieri. Deje sa tak vždy pokiaľ mam hnačku - riedku stolicu, prípadne keď po vyprázdnení hustej stolice ešte trocha tlačím. Myslel som s, že to po čase prejde ale zatiaľ sa tak neudialo. Bolesti nemám žiadne. Niekedy to nie je vôbec vidieť... pri hustej stolici.. môže to byť ovplyvnené aj stravou.. Čo sa týka pocitu análneho otvoru mám niekedy dojem akoby som tam ešte niečo mal.. niečo veľmi maličké.. niekedy to zasa ani nie je cítiť.. nevylučujem, že môhlo dôjsť k vnútornému poškodeniu... mal som tam raz tenký predmet o veľkosti cca 19cm.. mladícka nerozvážnosť.. a teraz musím na svoje chyby pykať, lekárovi sa strašne bojím ísť.. čo mám robiť? je nejaká šanca, že sa to dá vyliečiť nejakými liekmi alebo čajmi? niekto mi spomínal, že je vhodné použiť čaj z dubovej kôry... ale neskúšal som to... Ak mi viete prosím poradiť budem vďačný... Prosím píšte mi len seriózne, viem že to príde niektorým smiešne, ale raz sa môže stať nejaký problém aj iným...

delphia

merio na to tu odpoved urcite nedostanes, resp. stanovit diagnozu sa takto neda. to urcite uznas sam/a.
navstiv chirurga a ten na zaklade adekvatnych vysetreni ti povie co ti je

merio

Mavam casto bolesti pod lavym rebrom, pri tvrdej stolici pocitujem palenie v oblasti konecnika, krvacanie, hl. na papieri. Pri stresovych siuaciach mavam viac cervenej krvi. Su to hemoroidi?

dashenka

ja som mala tiez problem uz asi tri tyzdne mi po stolici tiekla krv dnes som sa odhodlala zajst k lekarovi len som si vyzliekla nohavice a ani za minutu uz bolo po tom vsetkom dostala som cipky do zadku a dufam ze to uz bude v pohode takze netreba sa nicoho obavat a zajst k lekarovi a hygiena dolezita nezAbudajte

majto

ahojte..aj ja som mal krv v stolici..objavovala sa hoc kedy..bolo to ais pred rokom trvalo mi to asi 3 mesiace lebo som sa bal ist k doktorovi ale nakoneic som sa odhodlal a ten mi povedal ze su to hemeroidy..dal mi cipky a za tyzden bolo po vsetkom ale teraz sa mi to po roku opat vratilo myslite ze to budu opat tie hemeroidny?

dando

Ahojte! Ja som tento týždeň podstúpila vyšetrenie u gastroenteorológa, ktoré som dlho odkladala. Teraz som rada, že som sa konečne donútila navštíviť ho. Mala som problém (a zatiaľ ešte aj mám) s krvou v stolici. Vôbec to nebolo také hrozné! Lekár bol strašne milý a veľmi chápavý. Predpísal mi rektálny krém PROCTO-GLYVENOL, ktorý sa používa na liečbu vnútorných a vonjakších hemoroidov.Môžeš ho dostať aj bez receptu za cca 180,-Sk. O mesiac ma čaká kontrola a podľa výsledku kolonoskopia, tak dúfam že to bude OK.

dodo

Dobry den mal som zlatu zilu asi pred pol rokom a dnes rano pri velkej potrebe som si vsimol ze mam v stolici krv silno cervenej farby prosim poradte mi co by to mohlo byt?

knedla

moja 10 -ročná dcéra mala pri veľkej potrebe v stolici krv, bolo to možno po druhý, alebo tretí krát. sama ma na to upozornila, veľmi sa bojí. občas ju bolieva bruško. poraďte, čo robiť ?

sam

čo sa týka krvy na stolici odporúčam ísť k doktorovi..ja som to mal asi 3 mesiace presne tak ako si ty povedal a raz sami to tak zhoršilo že som "vysral" len čistú krv. Odporúčam ti ísť k doktorovi..z naväčšou pravdepodobnosťou budeš mať problém s hrubým črevom. Môžu to byť polypy(malé výbežky)hemoroidy(žily) alebo zápal hrubého čreva(do smrti sa toho nezbavíš ale liečbou to obmedzíš, skoro vyliečiš)je to choroba mladých :) večný stres a nervy to spôsobujú :) pôjdeš s tým na kolonoskopiu a si v pohode :)

sam

čo sa týka krvy na stolici odporúčam ísť k doktorovi..ja som to mal asi 3 mesiace presne tak ako si ty povedal a raz sami to tak zhoršilo že som "vysral" len čistú krv. Odporúčam ti ísť k doktorovi..z naväčšou pravdepodobnosťou budeš mať problém s hrubým črevom. Môžu to byť polypy(malé výbežky)hemoroidy(žily) alebo zápal hrubého čreva(do smrti sa toho nezbavíš ale liečbou to obmedzíš, skoro vyliečiš)je to choroba mladých :) večný stres a nervy to spôsobujú :) pôjdeš s tým na kolonoskopiu a si v pohode :)