Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

volny cas, priatelia, zmysel zivota

Príspevok v téme: volny cas, priatelia, zmysel zivota
ester9

ahojte, pisem preto, lebo by som bola rada, ak by sa niekto pozrel na moje problemy nezainteresovanym okom, objektivne a zaroven by som bola velmi rada, ak by ste pripojili ak nejake rady alebo napady. moj problem je v tom, ze som dost depresivna a apaticka. relativne casto, min. raz za mesiac mam depresivne stavy, dva az tri dni, kedy nemam silu ani chut sa s nikym rozpravat, ked som doma len placem, v praci sa sice snazim robit v ramci moznosti, co ine mi ostava, ale fungujem len ako ziva mrtvola, nic ma nebavi a v podstate v kuse myslim len na to, ake by bolo super, keby som tu nebola a ze chcem zomriet. mam pocit, ze by som nikomu nechybala, ze by si to nikto ani nevsimol a nejako sa tym nezaoberal. nejako si neviem najst svoje miesto na zemi. nastastie mam super manzela, ktory ma chape a vyborne si rozumieme, ale on ma svoju pracu, ktora ho dostatocne naplna aj vycerpava a cez vikend mu preto uplne staci pozeranie telky. ja sa v robote nepretrhnem, ale v podstate sa da povedat, ze sa az tak nestazujem, da sa to tam vydrzat a okrem toho tu si nemozem velmi vyberat. problem je vsak v mojom volnom case, ktoreho mam dost, pretoze pracujem do tretej-stvrtej. a v podstate nemam co robit. nie som odtial, cize kamaratky z detstva su rozlezene, kolegovia maju svoje rodiny a kamaratov, takze vela casu im nezostava, fungujeme vsetci fakt len na urovni kolegialnych vztahov. nie so m sportovy typ, takze sport ma velmi nelaka a zaplatat volny cas pohybom, ktory ma az tak nebavi...cize ked to zhrniem, mam len dve-tri kamaratky, ale nemam blizku dusu, myslim zenu-kamaratku, tym padom nemam co so sebou, kedze manzel konci s robotou vzdy neskor ako ja a okrem toho nechcem mu byt vzdy zavesena na krku, chcem mat aj svoj okruh znamych, svoje zaujmy, ale v spojeni s mojou apatiou a nechutou do zivota ma ani nic nenapada, je to taky zacarovany kruh a neviem odkial zacat, aby som ho pretala a zacala zit. na druhej strane mam pocit, ako keby som mala dost vnutornej energie na to, aby som sa cely den nezastavila. ked nic poriadne nerobim a sedim uz o stvrtej doma na gauci, idu na mna zasa depresivne pocity, ze na co som tu, ked nic poriadne nerobim a tak je to stale dokola. nemame poriadne spolocnych priatelov, s ktorymi by sme si naozaj rozumeli, zasmiali sa na spolocnych veciach a ist s niekym von len preto, aby sme boli vonku a pritom len cakat na to, kedy uz pojdeme domov a nebudeme pocuvat tie nezmysly. len tak pre plnost, chodim na terapiu, brala som aj lieky, ale ta terapeutka, no, chodim k nej uz rok, ale vysledky ziadne, povedala mi, nech si kupim knihu a mam si z nej robit cvicenia. inak sa ma stale opyta vzdy tie iste otazky, ako sa mam, co ma potesilo, co rozladilo a co mam dnes na plane, ja jej odpoviem a idem domov. vobec neriesi moje detstvo, rodicov, mame velmi studeny vztah, sama povedala, co je jasne, ze tam je zdroj mojich problemov, ale vobec to neriesi. riesi len aktualnu situaciu formou, ktoru zvladne lavou zadnou aj moj muz ako uplny laik. chcela by som vas teda poprosit, ak vas nieco napada, alebo ak mate podobne problemy ako ja, skuste mi poradit. dakujem :-))

musska

to ze sa s tymi deckami nemas o com bavit, mozes brat ako vyhodu:) mozno mas len lepsi charakter ako oni a je dobre ze sa nedas stiahnut len pre to ze vsetci co to robia. Aj ked to frustruje tak "vytrim":))) a drz sa osobok, ktore mas rada a ktore maju radi teba. Vacsina z nich ma aj tak len povrchne priatelstva:)

noktoasi

ja viem, ze tieto moje problémy sú pre dospelých veľmi malicherné, a možno sú aj v skotočnosti- viem že sú na svete aj horšie veci a problémy, ale mňa proste najviac trápia tieto :) jasné že pre ludi niesom smutna a naladová, ja som len jednoducho iná.... už sa tot u rozoberalo pod mojim inym menom a nemienim to rozoberat viac... niektory ludia su mi jednoducho proti srsti, ked vydim co robia inym, ked vidim ako rozpravaju o svojej rodine.... a a takmer vsetkci ludia v nasej triede su takyto... potom su este take velmii decke typy, co su ku kazdemuu zlatee, naivne, ziju vo svete kroy im robia rodicia, ale ja sa s nimi jednoducho nemam o com bavitt... aj ked jed mam tam jednu osobu ktoru mam rada:)

a velmi dobre viem ze mas pravdu musska, ale myslim ze aj ja ju mam:) dakujem ti ...

musska

tym si presiel kazdy:) da sa to zvladnut, tiez som mala podobne pocity ako ty ked som bola v tvojom veku. Predmet si zmlakla, tak ta uz trapit nemusi:)Ak mas prblem so spankom, tak si kup svatojansky caj, alebo Sedatif PC (homeopatikum bez predpisu v lekani)a ked lezis v posteli tak nerozmyslaj nad problemami. A co sa tyka vztahov s ludmi, musis sa vzit aj do koze kamosky, ci nema fakt pravdu, alebo ako sa citi,..ludia maju sklony byt sebecki a hladat vlastne uspokojenie, ale musis sa vediet vzit do pocitov druhych ako sa asi citia, ked sa s nimi rozpravas, ako sa k nim spravas. Bud mila, vesela, vtipna, uvolena, sebavedoma. Lebo ak si smutna, depresivna, naladova.. ludia od takych ludi podvedome utekaju. Ak sa budes citit stastne, budu ludia z teba okolo stastni. A mysli pozitivne, mysli na to co chces a nie na to co nechces...A na kretenov skole kasli. Podla vlastnej skusenosti ti poviem, ze sa to po skole obrati:)tie najvacsie krasky a babiky budu najvacsie chudery, vzdy to tak je...A chalani-velki frajeri-...o tych potom nikto ani nezakopne.nevsimaj si ich:) Fakt si uzivaj tento vek, je krasny a tie problemy co mas su tiez v pohode.. o par rokov zistis,ze mam pravdu:)

noktoasi

musska, ale ja som uz narazila na problemy, a velke, najprv: sa vysvedcenie sa sice nemusim hambit, ale jedeen predmet mi robi strasne starosti, tento polrok som spravila len vdaka milosti professorky, dalej sa mi neda spavat, aspon par dni domesiacałed nespim cele noci, potom aj s tou jedinou kamoskou co mam, sa hadam, bojim sa ze odo mna upusti... bojim sa a trapim ze co ak si nikdy nedajdem chalana, co ak zostanem do konca zivota sama... lebo v triede mi stalee davaju najavo aka som podla nich skareda.. viem, ze tieto veci su typicky "pubertalne", ale tak nooo... a som praveze za dobre veci velmi vdacnaa

musska

mozno hormony, ale podla mna skor si nevazis nic. Mas vsetko po com mozno ini tuzia, ale pre teba je to malo. Nevies byt vdacna a tesit sa..to je tvoj problem. Proste si este nezazila v zivote nedostatok cohokolvek, nezazila si ziadne velke problemy, takze vlastne ani nevies na co sa mas stazovat. ALe to prejde neboj. Uzivaj si mladi, lebo si nevies ani predstavit co ta caka..

noktoasi

Mám, aj mávam takéto stavy, ato dosť častu
o. Naposledy napríklad pre pár dňami. Som 15 ročná baba, v podstate mám všetko čo by som v mojom veku mohla chcieť-dobrú postavu, prsia(aj ked male, ale lepšie ako nič:), krámy, super hipisácku mamu, v pohode otca, znesitelnú mladšiu sestru, super staršieho brata z ktorýchs a viem porozprávať. Nemám kamarátov na každý prst desať, mám len jedidú jednu kamarátku, ale o to viac si ju vážim. Za svoje vysvedčenie sa tiež nemusim trapit.Mám svoje koníčky-jogu a jazdenie na koni, robím veci pre Grenpeace a Slobodu zvierat. Mám jasné čo chcem v dospelosti robiť-študovať zoologiuu, neskôr robit ošetrovatelku v niakej ZOO a pritom mávať z lode greepeacackou vlakou na lovcou veľrýb:) Ale stále niečo v mojom živote chýba. Najviac si to uvedomujem cez dni ked mám tieto moje stavy, alebo PMS.ˇChcem skočiť z okna: veď na čo má moja malá bezvýznamná osôbka zmysel? Veď nikdy v živote nič nedokážem čo by ovplyvnilo ľudstvo. Som iba jeden človek z miliárd. Mám oproti iným "deťom" super život, ale od šťastia to má ďalekoo. Sú to len tie hormóny?

ewe

Aj moji rodicia mi sposobili vela trapenia,zbytocneho,ale nechcem to tu rozoberat.Ja sa na to pozeram trocha inac.Dost mi zbabrali zivot aj moje sebavedomie,ale ja som im to odpustila.Vies preco?Som aj tak presvedcena,ze nas/mam 2 sestry/vychovavali a starali sa o nas najlepsie,ako to dokazali.Vzdy,ked som citila zlost alebo hnev,spomenula som si na to,ako moji rodicia od detstva trpeli.Ich rodicia robili este vetsie chyby,ako moji.Myslim tym vychovu.To ze boli chudobni a casto hladovali,zato nemohli.Moja mama do 5 rokov nevidela a rodicia ju brali cely zivot,tak trocha ako nulu,aj ked sa o nich najviac starala az do ich smrti.Takze,som sa zamyslala stale nad tymto a bola som presvedcena,ze ja tie chyby,co robili moji rodicia na nas,nikdy nebudem opakovat.Tak aj bolo.To by mozno pomohlo aj tebe,odpustit im.Dalej,kedze v manzelovi mas oporu,ako pises,co tak zacat podnikat v niecom,tam sa skutocne mozes prejavit a kazdemu,aj sebe,dokazat ze nie si nula.Ty sa nesmies nudit,musis stale nieco robit.Ja,ked som mala problemovy zivot,vzdy som si hladala taku robotu,kde ani nebol cas sa nad sebou zamysliet.Robila som ako kon.Bolo to dobre,robila som vzdy medzi ludmi a pomahalo mi to.Dalej,toho dietatka sa vobec neboj,ja som zvladla 2 deti a po rozvode som si ich sama vychovavala 12 rokov.Neviem si bez nich zivot predstavit.Boli,a aj su moje slniecka.Ty sa velmi,velmi sledujes.Tuzis po kamaratoch,ale tazko si ich najdes s tvojou povahou.Malokto sa citi dobre v spolocnosti niekoho,kto ma taky pohlad na zivot,ako ty.Takze,radim ti,nieco so sebou rob,lebo aj tvojmu muzovi moze dojst trpezlivost/ak je taky,ako ho opisujes/,a nedajboze stretne zenu,ktora bude mat v sebe elan do zivota.Vies,ty vlastne cerpas energiu ludom okolo seba.Vsetko,co ti pisem,neber ako utok na tvoju osobu,len ako radu.Prajem ti aby sa tvoj pohlad na zivot zmenil a aby si bola stastna !

mamca

Tak sa mi zdá,že si zaujala postoj "Čo sa mi to deje,urobte niečo". Čo pre vaše spoločné víkendy vymýšľaš a robíš ty? Čo pre riešenie vzťahu s rodičmi robíš ty? Čo sa snažíš dosiahnuť ty sama? Nikto ťa nedokáže presvedčiť,aká si šikovná,pokiaľ sa nepresvedčíš na vlastnej koži sama. Ako? Jedine tým,že budeš sama dosahovať to,po čom túžiš. Chceš priateľov? Načo? Aby ťa dokázali zabaviť? Poznáš ľudí okolo seba? Máš o nich úprimný záujem,si naozaj zvedavá,čo robia,ako žijú? Možno ak ich budeš viac počúvať,nájdeš veľa vecí,ktoré môžeš robiť. Ale nájsť ich,to musíš ty. Potom ťa budú napĺňať,pretože to bude odmena za tvoje snaženie... Začni si všímať viac svet okolo seba,sebaanalýzy máš,podľa mňa,už dosť.

ester9

dakujem velmi pekne za tvoj nazor, ewe, ale asi moj prispevok vyznel inak ako som chcela. myslim, doma rozhodne nemam ziadnu tyraniu, ani skrytu :-) domov, myslim ten moj sucasny, je jedine miesto, kde sa fakt citim sama sebou a nemusim sa snazit nejako tvarit. manzel sa neprizera, ako mu vadnem, to, ze mu vyhovuje cez vikend telka ,neznamena, ze nikam nejdeme, presne ako si pisala, na vylet, na veceru, do divadla, a viem, ze ak by som povedala, ze budem stastna vtedy, ak pojdeme na mesiac, tak by to nejako zariadil, proste snazi sa, ale aj ked niekam ideme, problem je v tom, ze si to neviem vychutnat, pretoze som smutna a pripada mi to nejake nezmyselne ci co :-( takze v nom problem nevidim, prave naopak, velakrat ma z mojich stavov dostane, snazi sa. nie je nevsimavy ignorant, ktoremu je jedno, co sa so mnou deje. aj deti by uz mal rad, ale brzdila som to ja. ale uvedomila som si, ze tym, ze to budem odkladat nic nevyriesim a take nieco ako "biologicke hodiny" sa v mojom pripade konat nebude, takze cakat na to, ze tuzba pride sama, je zbytocne. ale som presvedcena o tom, ze budem dobra mama. sice sa neskutocne bojim a myslim si, ze to nezvladnem, ze nebudem vediet, co s takym dietatom, kojenie, kupanie, plac... ale mam taky pocit a je to jedna z mala veci, o ktorych vobec nepochybujem. mozno prave preto, ze mam pred sebou vzor mojich rodicov a viem, ako svoje deti urcite vychovavat nechcem. ak budem postupovat presne opacne ako oni, urobim to najlepsie, co mozem. mozno sice nakoniec zo svojich deti vychovam rozmaznanych egoistov, ale radsej nech su takito, nech si o sebe myslia, ze su najmudrejsi na svete, ako keby som im svojou vychovou mala poskodit tak, ako moji rodicia nam. presvedcenie o tom, ze som totalne neschopna a nikdy nic nedokazem, aj ked manzel ma neustale presviedca o tom, ze mozem dokazat vsetko co len budem chciet, pretoze som mudra a sikovna, nedokazem nijako prekonat a strasne ma to obmedzuje, pretoze sa potom vsetkeho bojim, to len tak na okraj, uz ked sme pri tom :-) takze myslim, ze v manzelovi to urcite nie je a to nemam nasadene ruzove okuliare, aky je dokonaly a uzasny a najlepsi...chybaju mi priatelia, spolocni priatelia, spolocne aktivity. ale nie je to jednoduche najst ich, ani poriadne nemam kde, cely den v praci, potom do mesta, chodila som cvicit, ale ako prides tak odides. sem-tam som rada aj sama, ale nie casto, pretoze potom to na mna zasa pride...:-( niekto tu pisal, ze je tolko moznosti a zivot je taky kraaasny. ale ja tie moznosti nejako nevidim a neviem tu krasu zivota objavit :-( a nasat niekde energiu a chut. je to asi dost stupidne a cudne, ale nemohli by ste mi normalne po lopate napisat, v com tu krasu vidite vy, napisat mi o moznostich, ktore sa mi nukaju? ide mi prave o ten objektivny pohlad, kazdy ma na to iny nazor, mozno mi to konecne pomoze ziskat iny pohlad a odputat sa od toho mojho sediveho pohladu 80 - rocneho cloveka, ktory uz len caka, kedy pride koniec. inak, som velmi rada a uz aj to mi pomaha, ze ste sa ozvali a snazite sa normalne reagovat na moje problemy. dakujem. :-)))

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.