Maniodepresia?

Dede2222

Nedá mi nereagovať na túto tému, keďže sama som mániodepresívna. Nesúhlasím s mnohými názormi, ktoré sú tu uvedené. Sama sa liečim, užívam lieky, nikdy som nebola na liečení, pretože užívam lieky, poslúcham svojho psychiatra a som v pohode. Samozrejme, prešla som si peklom, mesiace sa so mnou nedalo komunikovať, pretože som bola depresívna, potom prišiel náhly zvrat a fungovala som na 150%, ale prišla som na to, že takto to nebude dobré a začala som na sebe pracovať, žiadne oddanie sa chorobe. Viem, že bap pôjde so mnou ruka v ruke po celý život, ale jednoducho si dovolím byť v pohode, keď badám, že padám, nasadím AD a zvýšim aktivitu. Pracujem, dokončujem doktorát, žijem plnohodnotný život, bez obmedzenia. To, že beriem lieky? A kto ich v dnešnej dobe neužíva? Ale označovať nás za chorých, je choré. Netreba nás všetkých hádzať do jedného vreca. Druhá vec je tá, či mnohí naozaj majú bap, alebo zafungovala len samodiagnostika. Ak existuje nejaké podozrenie, je potrebné navštíviť odborníka, ten vie istotne viac ako diskusia na fóre. Niektorí tu píšu o tom, že sa oddávajú náboženstvu a snahe pomôcť iným, predpokladám, že píšete o jednej osobe, prosím nestrašte tu iných, lebo ja som napr. nikdy takéto nutkanie nemala, dokonca ani pár mániodepresívnych ľudí, ktorých poznám z fóra. Nestrašte prosím. :)

Sir.Jose Rod

Dobrý deň, každý

Som Sir.Jose Rodriquez Sanchez generálny riaditeľ hypotekárne banky investičné Plc registrovaná a certifikované úver veriteľ Aj rozdávať pôžičky na 3% úrokovej sadzby, ktoré sú v núdzi úveru, sme rozdávať ako osobné pôžičky a podnikateľské úvery, dávame z osobných úverov v rozmedzí od $ 5,000.00 na $ 100,000.00 pri Podnikateľské úvery sú poskytované z rozsahu $ 100,000.00 na $ 100,000,000.00. Záujemca by mal kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: joserodriquezsanchez@hotmail.com

Ve

za obdobie pol roka som spoznala dvoch ľudí s mániodepresiou, je ťažké pozerať sa na človeka, ked viete, že je chorý...hoci si to neuvedomuje, no už poznám tie príznaky,

V mánii sú to veľké dary, ktorých sa im dostáva, vyhľadávajú kostol, hovoria o svätých, ktorí im dávajú znamenia, majú neuveriteľné nutkania starať sa druhým do života, pomáhať im
chcú písať o zjaveniach, o živote s bohom
rozprávajú o znameniach, o tom, že oni vedia veci, ktoré iní nevedia, neustále rozprávajú, chcú podnikať nové veci, problémy so spánkom, a veľa iných príznakov...

chcem všetkým, ktorí potrebujú pomoc napísať, aby ak nie sú spokojní vyhľadali iného doktora, či doktorku, pretože liečba, ktorú dajú pacientovi na psychiatrii je veľakrát slabá, nedostatočná a tak sa stane, že človek liečiaci sa z mánie odíde domov, má zlú liečbu a žiaľ, príde depresia

môj známy Má až tretieho doktora, s ktorým je spokojný, tak vám všetkým držím palce a hľadajte odborníkov, pretože tá zmena je nesmierne veľká...k lepšiemu, len to chce dobrú liečbu :-))))

kamoška

Moja kamaratka trpí touto chorobou uz dlhsiu dobu...najprv mala depresie bola stale smutna velmi nekomunikovala co je na nu cudne...ale teraz dosla mania a robi neskutocne veci ..sprava sa tak ze normalny clowek to nevie pochopit...neda sa snou normalne bavit uz...je to iny clovek..a ked zacnem tuto temu ..a poviem nieco co by si iny zobral k srdcu ona ani nevnima a zacne o niecom inom rozpravat..nič si uz neuvedomuje...este sa aj dostala do zlej partie..bojim s a onu ako jej mozem pomoct?..berie nejake lieky ale myslim ze jej nezaberaju..

Kohir

Ak sa cloveku prudko menia nalady aj parkrat v priebehu jedineho DNA ( ale z nicoho nic ) rata sa aj to ako maniodepresia?.....väcsine ludi stavy vraj trvaju omnoho dlhsie.....

kmatka

Ahojte.trpim fobiami bojim sa ludi .nechodim moc do spolocnosti.niekedy myslim na sebevrazdu. .ked som mala 11 ma sikanovali v skole do 14 za to ze som bola ticha nikomu som to nepovedala .prestala som si uplne verit.mala som pocit ze ma kazdy nenavidi.zacala som sa triast pri tom ked som odpovedala .skolu som ukoncila isla som na strednu tam bol kolektiv uplne iny.mala som kamaratky zacala som chodit aj s chalanom.naucila som sa fajcit v14 cez vikendy sme pili alkohol mi odburaval strach.v 18 zacala chodit s druhym a za toho som sa aj vidala mam dve deti.niekedy ma trapi ze nemozem zit ako ostatny a potom mam sklony k sebevrazde.bola som u psychiatricky ale lieky mi nepomohli triaslo ma z nich .teraz s tym bojujem sama je to tazke lebo doma ma nechapu .mynule som hodila od jedu tanier na zem mama len povie co ti sibe .mama nevie ani nechce pochopit ze som nanervi .ja ked sa dostanem do stavu bezmocnosti tak hadzem veci na zem, ale ja som neni stale nervoznalen len ked mam na to dovod, tak mi vybuchnu nervi.manzel mi dusevne nijak nepomaha ba to niekedy sa snazi zhorsit.mynule som ho zbila pestami . ja som na materskej platim si pozicku a mne zostane iba 4O euro on zarobi ale mi nedava peniazea ked mu hovorim ze ma to nebavi tak povie zachvilu pojdes do roboty .na deti nastastie dava ale me ani cent .ja ked som na dne tak si poplacem a vypijem si raz za pol roka. mynuli rok som sa chcela zabit citila som sa ako zbitocna nula co v zivote nic nedosiahla mala som napisany list na rozlucku ani o tom nevedeli nic som im nepovedala do dnes chcela som sa obesit ale nemala som odvahu.v ten isty rok ma moja rodina obvinili ze som sa chcela mylovat z druhym eale nemali pravdu.ja som si vypila a chcela som sa ist bavit lebo stale som len doma . povadila som sa srodinou a zamkla do kupelne a tam som si chcela podrezat zili.chytila som ziletku a sekala hore dole mala som vypite ale rozmyslala som ked to spravim dolava do prava tak sa podrezem.dcera plakala za dverami mama aby som otvorila dvere ale ja nic sekala som dalej manzel nech sa podrezem.potom som prestala lebo dcera aj s mamou buchali stale na dvere.

DVD

farmaceutka1: Takze jednoznacne potrebujem psychiatricke vysetrenie?....som si takmer isty ze by som ostal na liekoch....navyse neviem ako mam to mam rodicom vysvetlit....ze som...v podstate chory....uz raz som ich sklamal pretoze som si fyzicky ublizoval...proste boli z toho zniceny a snazia sa mi pomahat uz rok...a teraz im mam znova uz iba potvrdit ze maju psychicky choreho syna?...boze...ja neviem ako si mam pomoct...najradsej by som sa odstrelil...:(

...A este...otazka...ste odbornicka?...

DVD

Dobry den. Citam vselijake pripspevky ohladom maniodepresie ale stale si niesom isty ci touto chorobou trpim alebo si to iba namyslam. Velmi sa bojim pretoze nedokazem plnohodnotne zit tak ako ostatni. Nie som este dospely takze mam okolo seba ludi, ktori si proste uzivaju zivot, bavia sa, neustale niekam chodia...Ale ja sa spolocnosti casto vyhybam...mam vykyvy nalad...niekedy som ukecany, bavim ludi okolo seba, komunikujem, ale v priebehu niekolkych minut som schopny upadnut do poriadnej depky. Vtedy priam utekam pred spolocnostou, chcem byt sam, proste chcem ujst od sveta, mat sväty pokoj. Pri tychto stavoch ma chytaju samovrazedne sklony, ktorych sa neviem zbavit ani ked mam dobru naladu. Proste mam pocit ze NIECO mi nedovoli zit ako ostatni, smiat sa, proste byt normalny clovek. je to NIECO maniodepresia? Za odpoved vopred dakujem :)