Pomoc pri určení diagnozy!!!!!!

RNG

zds, lanove semeno obsahuje 16 % lanoveho oleja, co na 2 lyzice semena(20 gramov) je zhruba 3 gramy.
To by som rozhodne nepovazoval za nadbytocne. Okrem toho je lanove semeno silny zdroj antioxidantov, ligninov, co zabranuje oxidacii olejov.
Lanovy olej, panensky, je polynenasyteny, ako repkovy,slnecnicovy alebo kukuricny. Nikde som nevidel data na to, ze by sa podielal na vytvarani cyst.
Myomy su vec hormonalna, aj ked "smeti" v tele mozu prispievat na ich zvacsovanie.
To plati aj na rybacie oleje, ktore su tiez plne omega 3 olejov.
Mam jednu tetku, ktora pouziva 2 lyzice lanoveho semena denne uz dlhe roky, odvtedy, ked to zacal dr Julian Whittaker propagovat a robi jej to extremne dobre.Mimochodom, ma 95 rokov...

zds

pridavam sa ku rng, len si treba dat pozor na lanove semeno.
neuzivat ho v tejto davke dlhsie, lebo ma vela omega 3, ktory v pripade nadbytku oxiduje/degraduje v tele a moze sa podielat na vzniku cyst, myomov a pod.
ryza biela nie, natural ano, podporuje peristaltiku criev, prispieva jemne k detoxikacii.
na obnovu epitelu v crevach dlhodobo betakaroten v prirodnej forme (mrkva, paradajky...), vit. C (čaj-šípky, paprika, ovocie-surove...) a zinok (aj spominana ryza natural.
spociatku aj vo forme tabliet, napr. 2x 250 (500) mg vit C, zinok spociatku 20-30mg/deň, neskor 10 mg staci.
Pridat aj vit E.
Ide vsetko o antixidanty, ktore zrejme potrebujes.
C-cko opatrne, asi mas narusene travenie (žalúdočnú sliznicu), skusat pomaly, postupne.

RNG

Pravdepodobne nedostatok enzymov a kyselin, iste nedostatok vlaknin.
Tiez pravdepodobne zla flora criev z nepravidelnej stolice.
Ked jedlo zotrvava prilis dlho v organizme, premnozia sa bakterie a priotravia telo.
Odporucam jest denne na ranajky ovsenne vlocky s dvoma lyzicami jemne mleteho lanoveho semena. Brat s kazdym jedlom Betain HCl a dobru zmes enzymov.
Brat probiotika, zo zaciatku kazdodenne, neskor raz za tyzden.
Jest viacej zelenin, menej ryze,chleba a peciva.