Liečenie na psychiatrii- Vianoce+ Nový rok

Príspevok v téme: Liečenie na psychiatrii- Vianoce+ Nový rok
nevyliečitelná

Ahojte. Prosím vás, neviete mi niekto povedať, ako to chodí na psychiatrii (otvor. oddelení) na Vianoce a Nový rok? Kedy sa dávajú približne "prepúšťačky" a pod.? A ak je náhodou zdravot. stav horší a otvor. oddelenie by na tie sviatky zatvorili, pacienti sa prekladajú na nejaký čas na uzavreté oddelenie? Ďakujem.

00001

jj, bola som a som veľmi rada že som sa tak rozhodla. Ako hovorím, možnože niekde púšťajú, ale ak aj hej tak určite to bude aj podľa toho ako sa im tá dotyčná osoba pozdáva. Lebo pokiaľ je v nejakom delíriu tak ju určite nepustia. Veď chápeš...Kam sa chystáš na liečenie?

00001

aha...Takže ak by si šla na otvorené oddelenie tak tam ťa môžu držať najviac mesiac, dlhšie nie, a domov púšťajú len na víkend. Priepustku musí vypísať primár a väčšinou púšťajú domov z toho dôvodu aby zistili či sa vieš zaradiť správne do spoločnosti respektíve rodiny. Cez sviatky to na otvorenom oddelení funguje normálne, nezatvárajú ho ani nič podobné, prose ich stráviš s tými ľuďmi čo sú tam. Myslím si že to môže byť celkom fajn. Ale možnože je to na každej psychiatrii inač a záleží len na primárovi či prepúšťa na Vianoce alebo nie, neviem. Na uzavreté oddelenie sa chodí na omnoho dlhšiu dobu a zrejme je to niečo podobné, to ti neviem povedať.
Ak sa cítiš až tak zle tak určite choď na liečenie, veľmi ti to pomôže! Stojí to za to:)

nevyliečitelná

00001, psychiatrické oddelenie môže byť otvorené a uzavreté. Na uzavretom bývajú horšie stavy, na otvorenom "lahšie". Neviem, ako to správne popísať. Len som chcela vedieť, na koľko dní vtedy púšťajú pacientov domov a tak. Plánujem hospitalizáciu, doma to sama nezvládam- ťažké depresie, problém s jedlom. Lenže zrovna sú tie sviatky:-(