Operacia nosnej prepazky

rodix

Z vlastnej skúsenosti toľko....
Pred rokom som absolvoval tento zákrok na ORL v Nitrianskej nemocnici a som nadmieru spokojný.. dovtedy som býval chorý pravidelne aj 3x do roka. Chcel som si dať vybrať mandle, (som si myslel že to mám kvôli tomu zápal mandlí) ale na ORL vyšetrení mi zistili že mám posunutú prepážku a vraj mi hlieny stekajú do hrdla a potom sa mi tvorí zápal v krku a angína je na svete.
Hneď som sa dal objednať na tento zákrok, na ktorý sam bol o mesiac po objednaní, pondelok som ráno prišiel na izbu a stredu ráno po vizite keď my vybrali tampóny z nosa ma pustili domov. Zo všetkým som bol spokojný a neboli žiadne komplikácie. Nieje to také strašné ako si niektorý myslia, iba ten den po operácií je trošku nepríjemný (ako by ste ani nos nemali) ale dá sa to vydržať. Od vtedy som nebol chorý vôbec, a dokonca ani nádchu som nemal už je tomu rok čo sa držím :) môžem len odporúčiť. keby som si tým mal prejsť ešte raz pred rokom, neváham.

LuboJ

Ja som mal operaciu vybocenej nosovej priehradky vo feb. 2014. Rano prichod, operacia na obed, vecer odchod domov. Do nosa mi dali rozpustacie gelove tampony, ktore som na druhy den rano jemne vysmrkal. Dalsie dni boly ale dost mizerne. Slabo pobolievala hlava, zle dichalo, mal som teplotu 37.2C, boleli ma oci, chvylu mi ako kebi bola zima a inokedy som sa potil. Navyse som sa citil strasne unaveny a tak som 5 dni stravil v posteli. Spalo sa mi ale dobre. Po vybratii folii sa mi zacalo lepsie dychat, ale prepazka je ciastocne stale vybocena, takze to neni 100 percentne. Teraz mam otvor na jednej strane asi 1-2mm siroky po celej dlzke. Pred operaciou asi ako hlavicka zapalky, ktora sa nadychovanim zatvarala. Pocitovo je ale prietok vzduchu skoro ok. Od operacie ubehlo 3 tyzdne, ale satale sa mi tvori husty aj riedky sopel, ktori blokuje ciastocne dychanie. Operaciu ale nelutujem, pretoze to dychanie pred nou bolo zle a ocakavam, ze sopel ustupi casom.

kal-el

som 30 hodin po operacii...ja som tamponady nemal...mne nos vyplnili takym gelom...cize tampony mi nevyberali, kedze som nemal a gel sa mi vraj rozpusti...som zvedavi ako dlho este nebudem moct dychat nosom, to mi celkom vadi...o tyzden idem na vyberanie este nejakych fixacnych folii tak som zvedavy.

Dilema0

Ahojte všetci, chcem vás poprosit o radu.. mam krivu priepazku doktorka mi povedala ze je vhodna na operaciu aj ma tam posielala.. no ja vaham lebo zijem stym uz niekolko rokov mam 24, no neustale si musim vyberat bordel z nosu .. či uz rano alebo aj behom dna a vnoci spavam iba na jednej strane nerozumiem prečo nedokazem na inej zaspat myslim ze je to tiez tym dychanim mavam aj častejšie nadych no skor tie nečistoty.. bojim sa ze sa moze stat taky pripad ako v topolčanoch ze chlapec ostal v bdelej kome, preto sa pytam na vaše nazori a rady.. dalej som počul ze sa moze napravat aj viac krat ze mozu neskor nastat komplikacie zas.. uvitam kazdu radu neviem či do toho či spravim chybu alebo nie.. dakujem za všetky prispveky ..

MOTOX

Ahojte maníci, som po operácií prepážky, bud. piatok mi idú vyberať tie prišité umelinky z nosa, chcem sa spýtať, ako to prebieha, či je to bolestivé, lebo v piatok ma operovali a keď si teraz predstavím, že sa mi tam niekto bude vŕtať, tak ma striasa :D

Faber

Chem sa spytat absolvoval som operaciu nosnej prepazky a po 3 tyzdnoch ma zacala bolet hlava ked som zacal trenovat...hravam hokej...chem sa spytat ci to je normalne alebo mam navstivit doktora ???

zuzka252

Lenka445
Podľa mňa by si sa na to mala spýtať odborníkov, že prečo to tam máš a ako sa to dá riešiť...

Lenka445

Ak mi bude vedieť niekto pozitivne poradiť budem rada, lebo som z toho zufala, neviem čo ma robiť, bojim sa operácie aby to nebolo ešte horšie. Ale zase ak na operáciu tej diery nepôjdemn tak to môže byť ešte horšie a môže sa zväčšiť, nie? Nikde som nepočula ako sa to operuje, odkial tam davaju vyplň... Prečo sa to stalo prave mne? Nikto to tu nespominal ešte, každemu to dobre dopadlo?