Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Operacia nosnej prepazky

inka138

Ahojte :-)),chystam sa na operaciu nosnej priehradky a sliznice nosa.Samotnej operacie sa ani tak nebojim ,kedze bude pod celkovou anestezou,skor vyberania tamponov z nosa... Chcem sa vas opytat,kto s tym ma skusenosti,ci je to velmi velmi bolestive ,alebo je to len neprijemne??Prosim o radu,Dakujem

misisi

Od malička som mala celoročne nádchy. Vyskúšala som rôzne spreje, čaje, inhalácie,... V jan. tohoto roku mi po prekonanej nádche zostalo veľké zahlieňovanie, ktoré bolo nezlučiteľné s mojim povolaním. V našom meste ma lekári odbili s tým, že to nie je choroba, a že to môžem mať celý život. Môjmu priateľovi to nedalo a spojil sa s lekárom z nem. na Antolskej v BA. Urobili mi vyšetrenia a potvrdili mi vybočenú nos. priehradku.To vybočenie je vraj rajom pre vznik infekcií. Objednali ma na septoplastiku. Ako sa termín blížil, mala som čoraz väčší strach a hľadala som rôzne info. Veľmi mi pomohlo toto fórum a vaše skúsenosti. Do nem. som nastúpila deň pred op. Op. ma v celkovej anestézii. Najväčší strach som mala z prebudenia a z bolestí. Po prebudení som mala zatamponovaný a prelepený nos. Mohla som dýchať iba ústami. Veľmi to nebolelo, dostala som aj injekciu na bolesť. Ale prvá noc bola hrozná. Nespala som, veľmi to bolelo, modlila som sa kedy bude ráno a tamponadu mi vyberú. Dočkala som sa. Aj to vyberanie bol zážitok. Ale potom bolo už fajn. Postupne mi odpuchal nos a dýchanie nosom sa zlepšovalo. Domov som šla až na 4. deň. Teraz nos každé 2 hodiny preplachujem Sterimarom, al. Vincentkou. Ešte ma čaká vyberanie tých fólií, ale dúfam, že už to bude lepšie, ako tá tampon. Ale po prvýkrát som už mala možnosť sa aspoň na chvíľu nadýchnuť oboma dierkami naraz. Uvidím časom aký tá op. mala účinok.

misisi

Ahojte všetci, práve včera ma prepustili z nemocnice domov po septoplastike.Rozhodla so sa, ze aj ja popíšem pár riadkov pre tých, ktorých táto operácia čaká a majú z toho taký strach, aký som mala i ja.

zofrem

Prepazku som mal krivu nedalo sa mi dychat, a stale aj po operacii mam krivu len s tym rozdielom ze som si to odtrpel bolo to strasne to vytahovanie spagatov z hlavy, ale verim tomu keby sa to podarilo tak dychat mozem a nadcha nikde, nemam ziadne problemi zo zilkami a ich pukanim!

Carie

Co sa tyka pobytu v nemocnici, ja som sice na nosnej prepazke nebola ale na celom nose, co mi pride este narocnejsie a bola som tam 1 den a veru stacilo. Ja som sa po tom citila velmi dobre a najradsej by som odtial odisla este v den operacie. O den skorej som nechodila, neviem si predstavit co by som tam robila. Pred OP mi dali infusku, po nej dalsiu, preckala som a uz som chodila, hoci mi to zakazovali. Ked som bola na slepaku a to je daleko narocnejsia operacia tak ma tiez na druhy den po vykopli, to som este ani chodit poriadne nemohla. Ale pride mi hrozne zbytocne po operacii nosa tam trcat 3, 4 dni ci este viacej, to ja by som sa z toho zcvokla.

lion

pane boze, to co sa mna pytas co mas teraz robit? ty si sa pytala, ja som ti iba odpovedal na tvoju otazku,tak co? ja neviem, ved sa porad so so svojim lekarom,co ta operoval. nie?

noska

lion a to teraz mam co robit??? ako mam ist do egypta stopom??? lebo ja neviem...mam uz dovolenku...mam sa ist poradit s lekarom???

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Operacia nosnej prepazky - Fórum - ZDRAVIE.sk