ako ICH zmeniť?

Príspevok v téme: ako ICH zmeniť?
trapimato

ahojte ludia:) chodim na strednu, na jeden gympel a jedna vec ma strasne trapi:( bavi ma to tam, profaci su fajn, vsetko je tam fajn az na nasu triedu:( som v strasnej triede. je nas tam dokopy 30 a je to strasne. medzi nami babami vladnu uplne intrigy, zloba, nenavist, zavist a neviem co vsetko. od zaciatku co spolu chodim sme sa rozdelili do dvoch skupin: jedna skupina - skupina samych pipiek, ktore dokazu rozoberat len chalanov a druha skupina je ta, kde som aj ja. lenze uz ani tato skupina nie je taka ako prvy rok. niektore baby sa zmenili uplne, zacali fajcit stykat sa s inou spolocnostou, ktora ich uplne skazila. a zostalo nas tam teraz asi 5. je to strasne. uplne vsetko viazne. ked navstivim ostatne triedy, je to uplne cosi ine. ludia sa tam dokazu bavit, robia si rozne programy mimo skoly, stykaju sa vzdy ked mozu, drzia spolu. tvoria kolektiv. my sme uplne ini. nedrzime spolu, navzajom sa len podrazame. je to smutne, vobec sa neviem scelit, pretoze ked k niekomu mame nesympatie, nedokazeme s nim dobre vychadzat. mne je to strasne luto, hovorim si, ze preco prave ja som v takej triede, hlavne zavidim ostanym triedam. tesila som sa na strednu, pretoze na zakladnej som to mala este horsie ako teraz a myslela som si, ze tu to bude ine:( ze to bude gympel so samymi fajn ludmi, s ktorymi budeme super vychadzat, no prave naopak:( a to este cele 2 roky. prosim vas, neviete mi nieco poradit??? viem, ze tu uz ani ani nie je co riesit, ale ak by nahodou niekto vedel nieco poradit alebo pomoct mi, aby som sa uz preto tak netrapila. za pomoc dakujem.

trapimato

baaby, ste uplne zlate!!! fakt, ked som si precitala vase prispevky, som rada, ze nie som sama a som hlavne rada ake pekne rady som od vas podosavala:) hned sa ctim lepsie...

moniqa87

teda aj mne to pride uplne identicke s nasim byvalim kolektivom na gymnaziu...
zazivala som presne to co ty, same intrigy , ohovaranie, klamstva a falos, teda hlavne medzi dievcatami, poviem ti uprimne, ze sa mi zo dna na den vstavalo horsie ked som si predstavila medzi akych ludi musim ist...
vdakabohu som si aspon s profesormi vychadzala uplne bezproblemovo a inak som mala skolu rada, no a mala som tam aj jednu uzasnu kamaratku na ktoru som sa mohla spolahnut v dobrom aj zlom...
no a takto to bolo viac ako 3 roky... potom prisla stuzkova a ten spolocne straveny cas nas akoby scelil, nie ze by sa z nas stali priatelia na zivot a na smrt, ale naucili sme sa tolerovat jeden druheho a nakoniec ani by som to nepovedala, ale chybaju mi skoro vsetci...
teraz ked niektorych v messte nahodne stretnem tak sa so skutocnym srdecnym usmevom pozdravime a porozpravame...
no a na vyske mam uz vacsie stastie, lebo mozem prehlasit, ze som konecne natrafila na uzasny kolektyv, ktory dokaze drzam pokope...
a este pre bubu: tato spolocnost ti je nahodne pridelena, ale s tym sa budes stretavat cely zivot, pretoze na pracovisku si tiez nebudes vyberat spolupracovnikov, tak vam baby radim obrnit sa sebavedomim a budte samostatne a spokojne, vas zivot nemusi byt nevyhnutne uzko prepojeny s kolektivom triedy
drzim palce

bubu123

Ahoj...Nepisala som to náhodou ja??? :) veď je to úplne ako keby som to písala ja, všetko sedí aj na mňa mám taký istý problém...Takže pre povzbudenie ti poviem že nie si sama. Sú také baby ako mi že nás trápi že tá spoločnosť ktorú denno - denne stretávame nie je podľa našich predstav a vidíš. Tie fifleny to vôbec netrápi žijú si taký besný život ako chcú ale som zástancom toho že raz sa im to vráti a teda aj nám a bude nám ľahšie. Lebo táto spoločnosť je len náhodne nám pridelená ale už vlastný život si zariadiš sama, sama si vyberieš ským sa budeš priateľiť s akými ľudmi sa dáš do kontaktu a bude to lepšie..Aspoň tak sa utešujem ja :)...drž sa...Už len dva roky..

optimistka

ahojko trapimato ;) no tak to som rada ze potesilo veru tak sprav, a pockaj si aj na spravneho chalana aby si netrpela este pri nom :) ja som mala v tomto stastie a cely svoj cas travim s nim. mam velmi malo takych kamosiek ktorym by som sa zverila zo svojim sukromim, ako vychadzam s kazdym aj kedemu pomozem aj sa mi zdvoveruju ale ja im moc nedoverujem lebo ich uz moc dobre poznam:).. az na 2 vymimky ale s tymi som minimalne takze tiez nic:) a naucila som sa zit len pre seba.. monohokrat ma kamosky zradili, podrazili mi nohy a vzdy nepeknym sporobom..:) a cloveka to nauci rozoznavat ludi.. a je uzasne mat kamosky aj popri skoly :) . a veru nikdy neurob 1dnu chybu ,nikdy si nezacinaj so spoluziakom je to najhorsie co moze byt :)..! a verim ze si raz dva najdes kamosky a urcite aj chalana len neber kazdeho ktory pride:) bud si ista ze ta ma rad ze je dobry... tak vela stastiiiccckaaaa a usmeeevoov :) zivot nestoji na spoluziakoch.. a tes sa z malickosti skrasli ti to zivot a budes mat vzdy dovod na radost :) ... zmurk

vecernica

ahoj.Uz som davno zo strednej von.Bola som taka ako ty a mala som tie iste problemy.Ked som bola po rokoch na maturitnom stretnuti , zistila som ze tie baby co skoro zacali z chalanmi, a tie intrigantky skoncili velmi zle skoro vsetky su rozvedene,alebo nestastne.Ta mala skupinka inych:)do ktorej som patrila zije spokojne a harmonicky.priviedlo ma to k poznaniu ,ze mozno uz teraz tie tvoje povrchne spoluziacky citia v tebe buducu kapacitu, a schopnost byt ina.Tu si na sebe velmi vaz, totiz neda sa nijak naucit.Hlavne bud sama sebou a nedaj sa zlomit v zivote to moc ocenis.
Drzim ti palce.

trapimato

jeeej optimistka, to si napisala uplne pekne, si ma uplne potesila:) asi si zacnem hladat kamoskov/ky aj mimo triedy a budem mat s kym travit volny cas. pretoze velkakrat sa stane, ze ani nemam s kym ist von. a to som si myslela, ze stale bude nasa trieda nieco podnikat. no ale nevadi, mate pravdu, dam sa na cestu za inymi ludmi:) este keby som si nasla chalana, tak urcite ze s nim by som mohla travit volny cas, tak snad sa postasti aj to. pretoze z triedy sa neda vybrat fakt nikto. dakujem:)

optimistka

ahojko uplne ta chapem na zakladke som to tiez nemala lahke a taktiez chodim na gymnazium :) akoby si hovorila o nasej B-cke:) a s triednou mam tiez problemy :( no skor ona nam robi problemy.. ale som stasna lebo mam super spoluziakov a sme uzasny kolektiv nastastie, velmi dobre si rozumieme a vieme sa zabavit mame sice par viniiek ale ony sa k nam nechceli pridat.. tak sme ich nechali tak..niezeby boli zle ale neceli sa k nam zapojit. no a jedine co ti mozem poradit bud samostatna jednotka este s tymi vynimkami najdi si komasov aj mimo triedy .. :) ved oni niesu dolezity v dalsiom zivote nebudu rozhodovat o tvojom vidaji a dokonca o nicom dolezitom v tvojom zivote :) tak kasli a to a sustret sa na nieco krajsie :) a vela usmevov a tie tapy spoluziacky si nevsimaj , bud stale vysmiata a kasli na nich :) ich to bude strasne srat a teba vecsmi tesit :) (take baby hneva ked su ine stasne ..:))..tak sa drzkaj a nevesaj hlavu :) papapa

trapimato

dakujem baby, napisali ste to velmi pekne. mne to len v tuto dobu prichadza tak luto, ze ked som vonku, tak vidim cele velke kolektivy baviacich sa ludi a ich smiech pocut vzdy na cele mesto. a ja som tam len s jednou kamoskou a len ticho zavidim. ale asi mate pravdu, tak dakujem:)

nuninka

Niviem či ti to pomože, ale ja sa v živote držim jedneho hesla a to znie: aj vtedy keď ťa kopu do zadku, tak stále si vpredu... A všetkych ostatných maj v trubke. Veď ty z nich nežiješ. A jedna dobra kamoška je viac ako všetky tie falošnice.

barborka5

nesnaz sa za kazdu cenu si rozumiet so vsetkymi.ludia su rozni,kazdy je naladeny na inu vlnovu dlzku,kazdeho zaujima nieco ine...staci,ak budes mat jednu,dve super kamosky,a to ti uplne staci k zivotu.nemysli si,ze inde je to ine,je to len iluzia.vsade je to to iste,len v bledoruzovom,ako sa hovori...hlavu hore,a nezufaj.ak ini ohovaraju,kasli na to,prejav absolutny nezaujem o falos,zradu a intrigy.zacni mysliet pozitivne a uvidis,ze sa tak budes aj citit.budes vyzarovat pozitivnu energiu,ktori budu aj ini od teba nasavat a stastie sa prikloni na tvoju stranu.vsetko chce svoj cas.