Mám psychické problémy kvôli jazve z popáleniny

Príspevok v téme: Mám psychické problémy kvôli jazve z popáleniny
lencok1

Uz som tu raz o tom pisala, mam taky problem, ze sa neznasam kvoli svojej jazve z popaleniny, mam ju uz 10 rokov ale v poslednej dobe to pocitujem este intenzivnejsie, niekedy ma normalne ovplyvnuje v mojich rozhodnutiach...ako napr. ked ma nejaky chalan chcel a pacila som sa mu, moja hlava povedala stop ze to nemoze byt pravda, lebo ja mam tu hnusnu jazvu...ja sa tym nicim a vazne sa nemam kvoli tomu rada, mne to uplne zmenilo zivot a zmyslanie a postoj k samej sebe...na to sa mi potom nabaluju dalsie problemy, z depiek sa uz liecim, ale ako mam vyriesit tento problem s tou jazvou...stratila som sa sama v sebe a vazne volam o pomoc, lebo to zacinam pocitovat vo vsetkom...mam pocit ze ten uraz mi ovplyvnil cely zivot alebo skor ja som si ho nechala ovplyvnit tym zmyslanim...stale si opakujem keby som sa nebola popalila nebolo by to to a to...a ide mi z toho sibnut, zacarovany kruh...a toto musi skoncit, inak sa naozaj scvoknem alebo si nieco urobim...co mam teda robit, ako sa mam zacat znasat aj s tou jazvou...ako si mam zacat verit, dovtedy som nemala problem, teraz si uz pomaly v nicom neverim:( som z toho velmi smutna a znicena
-----------------------
Popáleniny www.zdravie.sk

ta3

Lencok, diskusia je okolo Tvojho problemu bohata, nemam cas citat ju celu, chcem Ti povedat, ze si rozumne dievca, vlastne chapes suvislosti a ako Ti to zmenilo zivot a ze je to iba v Tvojom mysleni, mas pravdu, je to v Tvojej mysli pevne zakotvene a nic a nikto Ti v tom nepomoze, iba Ty sama mas v rukach to zmenit, jednoducho jazvu prijmi ako fakt, ako vyzvu, vsetko zle je na nieco dobre, mala si nehodu a urcite to malo svoj dovod, lebo nic sa nedeje bez dovodu, chaoticky, ak sa cez tuto chybicku krasy prenesies, stanes sa silnejsim clovekom, takze ber to ako vyzvu pre duchovny rast, neviem kde mas jazvu, ale nech je hoc aj na tvari, preto este nie si menej hodnotnym clovekom a rozumni ludia to chapu a beru to ako normalnu vec a na tych par primitivoch, ktori zabudnu oci na Tebe alebo maju sprostu poznamku, na tych sa Ty mozes zvysoka vies co, ja napriklad nemam prsnik, uz davno som mala moznost jeho uplnej rekonstrukcie, no ja o to nestojim vobec, kludne si obleciem plavky bez kosikov a kludne si odskocim do mesta bez podprsenky a protezky, ludia sa sice pozru, lebo je to predsa len nezvycajny pohlad, ale mne to nijako neprekaza, ja sa dokonca na nich milo usmejjem, ani ja a ani Ty sa nemame za co hambit, keby sme kradli alebo vrazdili, bolo by to nieco celkom ine, takze nebud ako male dievcatko, zdvihni hlavu, dusevna krasa a charizma je v skutocnosti to, co pritahuje, takze sa prestan trapit, vsetko je v najlepsom poriadku

demo6666

Ja mam podobny problem po auto nehode a neviem čo s tym ale viem že sa nechcem pačit chcem aby ma mal niekto rad a to si treba uvedomit inak sa budeš len utapať v depresiach že si niečo menej :)ps rad by som ta spoznal

mer7

Skus chodit medzi ludi takych ktorzm veris a vies ze by na teba nepozerali inak ako predtym. Taknadobudnes istotu, ze si v pohode a zacnes sa mat rad a casom zabudnes, co sa ti stalo

lencok1

dakujem sienna, prajem ti to iste, myslime na pekne veci, aj ked je to niekedy tazke, ale vzdy sa to da...
a nereagovala si prudko, brala som to ako vyburcovanie

sienna

prepac, lencok1.reagovala som prudko.len ty vies, ako si na tom. dufam, ze budes v pohode. zacni mysiet na pekne veci a kasli na vsetky jazvy.

lencok1

proste ked mam taky pocit tak ho sem napisem a odreagujem sa, drzi ma to vtedy ked to pisem, potom sa mi ulavi a som v pohode...
a vzdy ked mi tak pride tu mi ludia pomozu...

lencok1

dakujem za nazor sienna, ale ak si si nevismla uz s tym problemy nemam...pisala som to v stave zufalstva, ktory som mala z uplne inych veci, o ktorych sa tebe ani nesniva...moje jazvy na dusi su omnoho hlbsie ako ta ktoru mam...myslim ze tou povrchovou zakryvam tie ktore mam v dusi...
ale to tu uz rozoberat nebudem...
a vobec sa mi nezda ze by si bola tvrda, chapem ta a viem ako si to myslela...
ale kebyze si precitas posledne riadky, pochopis ze mi je to uz ukradnute...

sienna

lencok1, nemozem nereagovat na to, co pises. takze ti mozem povedat, ze bud si robis srandy, alebo si maximalne sprosta. si otravna s tym ako sa potrebujes lutovat a z tvojich poslednych prispevkov mam pocit, ze o chvilu mozno spachas samovrazdu. a posledna vec, zlato,ked si myslis,ze ti ta jazva meni zivot, tak to nie je pravda, lebo si ho menis ty svojimi vymyslami. a keby bola pred tebou az taka neskutocna kariera modelky, ver tomu, ze keby si fakt na to mala, jedna jazva by ti v tom nezabranila. toto si nevymyslam,je to fakt,kludne si to over u ludi,co sa v tom vyznaju.takze milacik, spamataj sa. si to stale ty, len mas malu jazvu a ked sa ti zda,ze nieco je kvoli tvojej jazve,tak sa mylis, lebo je to kvoli tomu,aka si. v zivote nechcem stretnut cloveka sko si ty. vobec ti nekrivdim, ale musis uznat,ze dohovorit sa ti fakt neda. a keby si niekto z citajucich myslel, ze som na teba tvrda, tak dodavam, ze tvoja jazva oproti mojim nie je nic. a napriek tomu som normalna.