Mám psychické problémy kvôli jazve z popáleniny

Príspevok v téme: Mám psychické problémy kvôli jazve z popáleniny
lencok1

Uz som tu raz o tom pisala, mam taky problem, ze sa neznasam kvoli svojej jazve z popaleniny, mam ju uz 10 rokov ale v poslednej dobe to pocitujem este intenzivnejsie, niekedy ma normalne ovplyvnuje v mojich rozhodnutiach...ako napr. ked ma nejaky chalan chcel a pacila som sa mu, moja hlava povedala stop ze to nemoze byt pravda, lebo ja mam tu hnusnu jazvu...ja sa tym nicim a vazne sa nemam kvoli tomu rada, mne to uplne zmenilo zivot a zmyslanie a postoj k samej sebe...na to sa mi potom nabaluju dalsie problemy, z depiek sa uz liecim, ale ako mam vyriesit tento problem s tou jazvou...stratila som sa sama v sebe a vazne volam o pomoc, lebo to zacinam pocitovat vo vsetkom...mam pocit ze ten uraz mi ovplyvnil cely zivot alebo skor ja som si ho nechala ovplyvnit tym zmyslanim...stale si opakujem keby som sa nebola popalila nebolo by to to a to...a ide mi z toho sibnut, zacarovany kruh...a toto musi skoncit, inak sa naozaj scvoknem alebo si nieco urobim...co mam teda robit, ako sa mam zacat znasat aj s tou jazvou...ako si mam zacat verit, dovtedy som nemala problem, teraz si uz pomaly v nicom neverim:( som z toho velmi smutna a znicena
-----------------------
Popáleniny www.zdravie.sk

lencok1

no Arwii moj drahy ma v priebehu menej ako jedneho mesiaca, meniny, narodeniny a potom su vianoce, na porazenie...vsetko naraz, akoby si to nemohol rozdelit...a veru origanalne napady mi dochadzaju:(...musim este porozmyslat cim by som mu tak ulahodila:), hadam na nieco pridem, ja si idem urobit kafco teraz, aj ty si taka kavickarka:)?

Arweena

ahoj Leni, ja som dnes behala po meste, ale žiaden extra vianočny darček som nekupila.čo kúpiš drahému?:) mas este po tolkych rokoch nejaký originálny nápad?lebo mne uz dávno došli:)) idem si uvarit kafčo a čosi poupratovať. Tak pekny dnik, aj ked trocha upršany

lencok1

Foli co mi dopomohlo? aj toto forum, aj ludia okolo mna, vies u mna je to tak ze mam svetlejsie dni a potom pride taky, ktory mi zasa ten moj optimizmus zoberie, snazim sa tie intervaly predlzovat, aby som viac oplyvala tym optimizmom ako pesimizmom...

lencok1

ahoj Arweenka, dnes sa mam celkom fajn, porobila som nejake veci do skoly, poupratovala doma, bola som vonku s priatelom a teraz uz pomaly pojdem hajkat...a ty ako?

foli

To ti gratulujem lenčok, ked sa už cítiš lepšie, a povedala si stop trápeniu. Co ti k tomu dopomohlo, tento fórum??? Lebo ani ja nie som v najlepšom psychickom stave

lencok1

eli66 ale aj znamienka sa daju eliminovat...napr.laserovym osetrenim a pod. aj ja mam znamienka ale to mi absolutne nevadi, to je normalne a prirodzene mat znamienka...preto sa netrap moja, aj ja sa snazim na tu moju jazvu divat uz s nadhladom, je kopec rieseni ako jej pomoct a upravit ju, to si neustale opakujem...zacala som si ten zivot intenzivnejsie uzivat a precotovat to, aby som to potom nelutovala, to najdlezitejsie este mam, rodicov a priatela...nie je dovod na smutok, aj ked sa mi ta depka niekedy vrati...moja musime sa zmierit s nasim telom a mat ho radi take ake je...vazme si ze mozeme chodit, vidime, pocujeme...

eli66

Ahoj Lencok!!!
ja len chcem napisat, ze nie si s takymi problemami sama..Ja sice jazvu nemam, ale mam este cosi horsie-znamienka a to nie len na stehne ale vsade...viem, ako to cele prezivas vo vnutri, mam presne tie iste pocity menejcennosti a neznasanlivosti samej seba..druhi co o probleme vedia, tiez len mavnu rukou, nech sa spamatam, ze na svete su dôlezitejsie veci, ze toto je banalny problem - ludia bez ruk, bez noh a ziju-plnohodnotny zivot..vtedy sa nachvilu zamyslim...a poviem je to tak, budem sa snazit brat to s rezervou...ale uplynie kratka doba a je to spat...presne viem, ako to mas v hlave, chces proti tomu bojovat ale nejde to...vsade naokolo ako si pisala/casopisy/iba sama dokonalost a potom sa necit ako zruda..ja uz si niekedy pripadam ako psychopatka, stale sledujem ludi okolo, aku maju cistu kozu a co by som zato dala...no bohuzial, musim sa naucit stym zit..ale stale to nejde..tak drzim palceky aj tebe, nech to nejako prekoname a zacneme si uzivat aj pekne stranky zivota.Papa