Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

hrubé črevo

silviia

jas, a aku funguje benefibra prosim? urychluje pasaz a pohyb cier? ci zmakcuje stolicu? alebo na akom principe je? vdaka

jas

RNG, je podľa teba lepšie užívať rozpustnú vlákninu (benefibra) alebo nerozpustnú (psyllium) ktorá zväčšuje objem. A čo sa týka užívania probiotík pred alebo po užití psyllia, vždy som si myslela, že probiotiká účinkujú najlepšie nalačno, do prázdneho žalúdka. Ale môžem zameniť spôsob užívania, ak je účinnejší

RNG

Psylium nie je ziadny silny alergen. Reakcia nan je velmi zriedkava. Jedna sa totiz o plevy zo zrniny(obilie, plantago ovata, indicky skorocel)
Je to vlaknina s vysokou absorbcnou schopnostou(absorbuje 50 krat svoju vahu) a mechanickou "vymetaciou" schopnostou.Dava crevu hustejsiu stolicu, aby vedelo ucinne obsah posunovat-musi sa do niecoho opriet=vlakniny.Ale nezapeka.
V USA pouzivaju vlakninove doplnky uz dlhe roky, hlavne starsi ludia, ktory by inak mali nepravidelnu stolicu.
Je iste aspon 50 milionov ludi pouzivajucich preparaty s obsahom vlaknin(citrucell z citrusovych, pektiny-z jablk a inych a plevy z obilnin, z ktorych dnes najpouzivanejsie je psyllium)

lena22

Neviem či je najlepšia kefa, ale určite u mňa psylium vyvolal silnú alergickú reakciu. Alergológ mi vysvetlil že ako u alergičky sa u mňa nedalo nič iné čakať.

RNG

Psylium je naklepsia"kefa" na crevo, su to jemne plevy s indickeho zrna, 1 lyzica do pohara vody, zamiesat a okamzite vypit, inac zhustne na akoby zelatinu.
Po hodine je dobre zobrat davku probiotik.
Opakovat kazdodenne pri velmi zanesenych crevach, inac staci len p[ri problemoch, ako hnacky, ked sa porusi crevna flora a treba creva vycistit.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

hrubé črevo - Fórum - ZDRAVIE.sk