Ekzém na rukách

Sequenza

evula - mohli by ste mi dať bližšie informácie ohľadom toho Greposetu a podobne? Tiež roky trpím ekzémom na rukách.

evula

Moja dcéra mala asi 4 roky ekzém na rukách, hrozne to svrbelo, koža bola celá šupinatá a na prstoch zmenená štruktúra (podľa odtlačkov prstov by ju asi nenašli). Chodila asi k trom kožiarkam, jedna jej povedala, že to má na celý život,nech sa s tým zmieri,posledná jej dala kortikoidnú masť s tým, že to neškodí (videla ju asi z jedného metra, bez rozboru krvi, atď).Začala som pátrať sama, napadlo ma, či to nie sú plesne- mali sme doma taký vlhký kút. Dala som ju vyšetriť na DIACOMe, našla jej plesne okrem iného, doslatal Chlorellu, na plesne oreganový olej a na zápaly koloidné striebro. Ja som jej k tomu ešte dala Greposet (na parazity a plesne) a Biotín. Na podporu črevnej flóry - koža vždy súvisí s funkcou čriev je dobré brať laktobacily. Okrem toho vysadila akýkoľvek cukor a všetko biele pečivo, fakticky ako pri bezlepkovej diéte. Po 4 týždňoch vrátane pobytu pri mori má ruky čisté. Odporúčala by som každému s prejavmi kože dať si protiplesňovú a protiparazitovú kúru (stačí oregáno, cesnak, Greposet) plus prísna diéta. Stojí to za to.

yoshimura

na internete som sa dostal na tuto stranku www.kvapkymms.sk
a dost ma to zaujalo ..... neskusal uz niekto ten chloritan sodny?
dakujem ze odpoved

eni

Ekzémy, alergia -znak organizmu, že v tele máme toxiké látky. Krémy pomôžu len navonok,ale problém zostáva a časom sa vráti znova alebo celkom inde.Ak máš vážny záujem sa zbaviť tento problém, napíš mi: eni.darazsova@centrum.sk

Leonka77

Prosim vas mate niekto skusenosti s tea tree olejom na ekzemy?? staci kozu len potierat alebo treba riedit s vodou? mam ekzem len na prstoch a hankach, je v dobrom stadiu ale pokozka je stale zacervenana. Dakujem za rady

Leonka77

Prosim vas mate niekto skusenosti s tea tree olejom na ekzemy?? staci kozu len potierat alebo treba riedit s vodou? mam ekzem len na prstoch a hankach, je v dobrom stadiu ale pokozka je stale zacervenana. Dakujem za rady

Zuzi

Ahojte. Ja mám tiež ekzém (atopický). Prvé prejavy začali približne pred rokom až dvomi (mala som cca 20r), takže nepatrím k ľuďom, ktorí by ním trpeli od malička. Kožná mi oznámila, že je to zdedené a musím sa s ekzémom naučiť žiť, lebo vyliečiť sa nedá. Hneď mi bolo jasné, že tak tadiaľto cesta nevedie.

Aj vďaka svojmu odporu ku klasickej medicíne a k lekárom, ktorí namiesto príčin riešia iba dôsledky som odmietla pristúpiť na jej hru s mastičkami a krémami a olejmi, ktorými by som sa mala potierať.. Nehovoriac o tom, že kortikoidné krémy sú pre pokožku z dldohobého hľadiska veľmi škodlivé.

Najviac mám postihnuté ruky, ale zopár fľakov som mala aj na nohách a na tvári, aj okolo očí. Naposledy ma neskutočne trápili zhyby na oboch rukách asi preto, že sa tam pokožka viac potí a tým to ešte viac svrbí. Niekedy som sa tak neskutočne doškriabala, že sa mi spravili chrasty.. Natrafila som na bylinkové čaje. Skúsila som ostropestrec mariánsky -ten mi však bohužial nejak extra nepomohol.

Pred dvomi týždňami som začala piť LAPACHO - kôra, ROOIBOS a CHLORELU - výsledok je neuveriteľný!! Neviem čo z toho mi pomáha, ale najskôr to asi bude Lapacho, pretože o ňom som čítala, že má neuveriteľné účinky na telo a slúži aj na liečenie ekzémov a psoriázy a ešte milión iných vecí. Naozaj odporúčam tento čaj všetkými desiatimi - pijem ho už dva týždne každý deň jeden liter. A po mesiaci by sa mala dať prestávka. Svrbenie ustúpilo, občas sa síce ozve, ale v takej miere, ktorá sa dá zvládnuť a netrvá dlho. Aj farba pokožky už je oveľa krajšia.

Teraz mi zostáva už iba dúfať, alebo prísť na to, ako obnoviť pigment na bielych fľakoch, ktoré mi po ekzéme zostali.

A ešte drobnosť, ktorá si myslím tiež pomohla k zlepšeniu stavu - prestala som používať aviváž do prania.

zzzinaida

Na ekzém mne osobne najlepšie zabrali kúpele v prípravku Hippokratin - je to prípravok, ktorý obsahuje všetky minerály, ktoré sa vyskytujú vo vode z Mŕtveho mora a perfektne zaberá - ja mám vďaka nemu už rok krásne čistú kožu. Držím palčeky v boji s tým potvorstvom.

juliana M

grulllka, mám presne taký istý problém, trvá to teraz vyše dvoch týždňov čo som sa dopracovala až k veľým mokvajúcim ranám. Pomohlo ti už niečo?