Ekzém na rukách

jaji

Ahoj,mam ekzem na predlakti,ale najviac ma trapi,ze ho mam na rukach na prstoch.uz ani sama neviem,co by mi pomohlo.kortikoidne masti zaberaju len na chvilu a potom sa mi zase ekzem vrati.najhorsie je,ze na prstoch sa mi rychlo koza poskodi pri beznej praci doma.vedel by mi niekto poradit nieco na prirodnej baze?

washita

Odporucam pit denne rano na lacno salku nie prilis silneho zihlavoveho caju s citronom a vecer pred spanim tiez. po dvoch tyzdnoch by sa mal stav zlepsit. A dalej odporucam zmenit stravovanie podla vasej krvnej skupiny a pozorujte po ktorych potravinach sa Vam zhorsi stav. Prajem vela sil pri lieceni.

luxia

anett ja som sa propolisom natierala a mala som nato velmi skaredu reakciu , ekzem sa mi este zhorsil . takze s propolisom opatrne. chcela som sa opytat ci sa niekto dal na homeopatiu. ci to ma vyznam ja si idem po lieky zajtra tak uvidime. doktorka povedala ze je to dlaha a namahava liecba ktora potrva dva roky, ale ja si hovorim že ked mam ekzem 5 rokov tak tie dva dalsie su oproti tomu nic.

Anett

skuste z oriflame hojivy zazrak, alebo aj prpolis kazde rano na lacno 1 cajovu lizicku propolisu rozmiesat s 2 dcl vody a vypit. Aspon 15 min nic nejest.

Anett

Na ekzem odporucam noni Extrakt z ovocia noni-je ovocie, ktoré rastie v Polynézii, na Tahiti a na Havajských ostrovoch. Je bohatý na vitamíny, minerálne látky (sodík, draslík, železo, mangán, horčík), aminokyseliny a enzýmy. Ďalšími aktívnymi zložkami sú xeronín, proxeronín, scopoletín a damnacanthal. Dalej-Lactobacillus acidophilus (všeobecne známy ako acidophilus) je neškodná baktéria prítomná v kyslom mlieku. Výskumy dokázali, že ľudia, ktorých tráviaci trakt je trvalo osídlený touto baktériou (prostredníctvom pravidelnej konzumácie kyslého mlieka), sú zdravší a dožívajú sa dlhšieho veku. Acidophilus je schopný prežiť v tráviacom trakte viac ako 10 dní, urýchľuje spracovanie aminokyselín z mliečnych proteínov a pomáha pri syntéze vitamínov B skupiny. Okrem toho, acidophilus vytvára nepriaznivé podmienky pre rozmnožovanie rôznych choroboplodných mikroorganizmov, vrátane mikrokokov, klostrídií, rôznych črevných baktérií a plesní, čím nás chráni pred rôznymi chorobami a infekciami. G & P-Vďaka svojim antibiotickým vlastnostiam je významným pomocníkom v boji proti kataru priedušníc a zápalu priedušiek. Je účinný proti infekciám spôsobeným niektorými mikroorganizmami (hubovité plesne, baktérie, vírusy).
Pupakovy olej- ktorej domovom je Južná Amerika a Kanada, obsahuje dve dôležité nenasýtené mastné kyseliny - kyselinu linolénovú a kyselinu gamalinolénovú, ktoré sú známe niektorými vynikajúcimi účinkami. Tobolky obsahujúce olej pupalky dvojročnej. Je to prírodný zdroj nenasýtených mastných kyselín, ktoré sa bežne v našej strave v potrebnom množstve nenachádzajú, pre zdravú funkciu obehového systému sú však nevyhnutné.Pre bližšie informacie zavolajte napište, poradim ana.p@centrum.sk

grigo

helenka
26/11/2007 15:21 kcel by som sa opytat mam totiz ten istý problem ako ste to vyriasila a ako sa vola tento typ ekzemu ... dakujem

luxia

ahojte ja mam tiez atopicky ekzem . doteraz som sa zubami nechtami branila koznej a jej mastickam.Zmenila som nazor a uz druhy mesiac sa poctivo natieram. zo zaciatku som musela pretrpiet taky sajrajt ako je elocom fucidin advantan imacort....a teraz pouzivam velmi dobru mast protopic ktora by nemala byt kortikoidna ale aj napriek tomu udrziava moje loziska v skvelej forme.samozrejme vysleok este nie je stopercentny ale moje problemy ustupili aspon o 70%. neviem na ako dlho ale zatial sa drzim co ma prijemne prekvapilo.neskor by som chcela vyskusat akupunkturu ..mate s nou niekto pozitivne skusenosti ohladom liecby ekzemu?

mami

Ahojte,
su rozne typy ekzemov, na kazdy zabera nieco ine. V zasade ale vzdy ide o nejaky vnutorny problem- toxicita organizmu (zanesenie), zapalove ochorenia niektorych organov, hlavne problemy s pecenou, ale aj vnutorne plesne (ktore mame asi skoro vsetci a ktore sa lekari nenamahaju diagnostikovat.)
A teraz z vlastnej skusenosti- mam ekzem, toto vsetko som vedela tak som si nasadila prirodne produkty na vycistenie, podporu pecene, atd. Potom som bola na alternativnej diagnostike, kde mi lekarka povedala, ze mam aj vnutorne plesne. Tak som pridala aj protiplesnove pripravky- zvonku len aloe vera gel z lekarne za 180SK.
Presli tri tyzdne a ekzematicke miesta sa mi vracaju do povodneho stavu, pokozka sa regeneruje, nic ma nesvrbi.
Dobre je ale vediet aj nieco o zivotnom style, potom je liecba cielenejsia. (Ti, co pracuju s alternativnymi diagnostickymi prostrojmi vacsinou navrhnu aj riesenie- co su niekedy dost drahe produkty, ale ja som to nahradila lacnejsimi verziami produktov (vycsinou ceskej a slovenskej vyroby.)a su tiez ucinne.

yenis

Ahojte, mam taky isty problem, mam ekzem na hankach a velmi tazko sa s tym vyrovnavam a neviem najst nic, co by mi nejako extra pomahalo. jedna sa o psoriazu, prosim ak poznate nejaku ucinu novinku na to , bola by som vdacna. A Honey lipolotio sa este pohybuje na trhu. Dakujem

ethel

neboj sa,každopádne si už dáš pozor.Vela tehotných žien urobí chybičku...netreba sa báť a odteraz všetko dôkladne študuj.