Ako moze nastat hypoglykemia?

moze byt

hej cukor moze klesat ak si neprikryty-tvoje telo si spottrebuva glukozu,teda uz glykogen na tepelnu energiu.!!!hypoglykemia takisto moze nastat ak sa pichne viac inzulinu ako je odporucana davka,a lebo i ked sa pichne obvykle mnozstvo,ale dojde k vyssej telesnej namahe.

peto135

Su rôzne stavy a obdobia diabetu,ked človek sa snaži a ono to aj tak lieta hore dole,vtedy treba začať od začiatku a zamerať sa na tri zakladne veci...dieta pohyb inzulin...povedal by som,že velke vykyvy v tychto troch veciach = velke vykyvy v dlhodobom cukri v krvi.Ak sa chcem napr. viac hybať,zakonite si musim ubrať inzulin aby nezačal kolotoč hypa a hyper.....to som pisal všeobecne...to musi každy na inzuline už vedieť,to je jasne..........u mna klesne cukor napriklad vtedy ak si pred spanim poležim neprikrity perinov asi pol hodiny a už pride hypo...ak dlkšie takto poležim,tak aj ked zjem napr jablko a banan pred spanim,tak v noci mam aj tak hypo...vyzera to byť srandovne ale tak mi to funguje už dlhe roky,jednoducho beriem to vždy do uvahy.Tych nečakanych hypoglykemii za 17 rokov pichania bolo dosť,ale každa mala svoje vysvetlenie....okrem tej periny teda :-)