Ako moze nastat hypoglykemia?

stanopsenak

Mne diagnostikovali DM1 LADA v 9mesiaci 2007 a odvtedy som prekonal nespočetnekrát hypoglykémiu...ak Ti smiem poradiť daj si predpísať tzv. záchrannú injekciu Glukagén od NovoNordisku, v prípade, že to nevieš kontrolovať, čo sa časom naučíš, túto do 7mich minút podáš a malému zachrániš život. Mne ju podali už tiež keď som mal ťažké hypo a nevedel som čo to je. Ale v Blave je jedna super diabetologička v NsP Ružinov.

mira

Teoria, že rastlinné bielkoviny z celých zrn a strukovin nie so kompletné je neopodložená zastaralá teoria predajcov mäsa.
Za cukrovka nie je dedičná, suhlasím, pretože závisí od stravy a ňou sa dá VYLIEČIŤ.
Pochopiť však treba úlohu celých zrn a vôbec stravy a energie.
Zakiaľ sa ale budú šíriť zastaralé teorie, farmaceutický priemysel bude jasať a cukrovkári "udržiavať svoju chorobu".

RNG

Mira rastlinne bielkoviny su "komplexne" ale nie kompletne. Chybaju v nich aminokyseliny a ich pomery aminokyselin nie su v tom pomere, ako ich potrebuje telo na vytvaranie svojho vlastneho "masa".
Ze "maso pritahuje cukry" je nicim nepodlozena teoria.
Cukrovka nie je dedicna, DM1 je sposobena povacsine znicenim pankreasu virusami alebo inym "autoimunnym spustacom" . Do toho momentu pankreas funguje uplne normalne, a potom zrazu za par dni kompletne kolapsuje.
Bez toho "spustaca" by fungoval normalne dalej cely zivot.
Teoriami o dedicnosti lekarska komunita zakryva svoju neschopnost predist "spusteniu" a neschopnost "autoimunne" vyliecit.
A "vinu" za to prehodia na vasich predkov a ich geneticke chyby a slabosti....

mira

Vtip je v tom, že kto je mäso, telo ho samé pritiahne k cukru.
Aminokyseliny z celých obilných zrn a strukovín sú komplexné a živočíšne netreba.
Vegetariáni ale konzumujú veľa ovocia a mnohí i tie sladkosti, preto majú problémy. To ja nepropagujem.
Puríny zo strukovín, ktoré sa konzumujú v množstve l lyžica k 1 jedlu a voda z namáčania sa vyliala sú naozaj zanedbateľné a zdravý organizmus si s nimi hravo poradí.
Ja mám všetky predpoklady na cukrovku, pretože mama ju má, mám aj vek, moja mama v mojom veku bola už 20 rokov chorá. napriek tomu ju nemám a nebojím sa jej, pretože proces vývoja nemoci treba pochopiť a PRAXOU overiť.

RNG

Aj maso je do urcitej miery potrebne, my nie sme navrhnuti ako bylinozravce, potrebujeme komplexne bielkoviny.
...
Ale cukrovka je o cukre v krvi, a ten z masa nijak nemozes dostat.
Ja nie som za vela masa, ale zivocisne bielkoviny(vcitane ryb, hydiny, vajec, pripadne mliecnych vyrobkov) su nevyhnutne pre nasu funkciu.
Dokazuje to jasne skrateny zivot cistych vegetarianov.
Pozri si statistiky a never roznym popularnym trendom.
....
Nase telo vie odstranit urcite hladiny purinov, na to sme usposobeni. Nakoniec puriny mozes dostat aj v zeleninach(brokolica, spenat, karfiol..) aj v zrninach(klicky a otruby z celozrnnych: psenica, raz ovos)), v strukovinach ako hrach, sosovica aj fazuloviny a v orechoch.

mira

Mäso má nízky glykemický index a žiadny cukor/i keď v salámach je/, ale to neznamená, že je vhodné pre cukrovkárov. Má práve opačnú energiu ako cukor - silne sťahujúcu a to znamená že ľudí neodolateľne priťahuje k nemu. Alebo k alkoholu, alebo k drogám a liekom. To je dôvod, prečo cukrovkári sa nedokážu zdržať konzumácie cukru alebo ovocia a porušujú diétne doporučenia.
Okrem toho mäso ako zdroj energie je nevhodné pretože pri trávení vznikajú vedľajšie produkty, ktoré nielenže zaťažujú tráviaci trakt, ale sú škodlivé - puríny, kyselina močová a i. Riešením sú obilniny v celých zrnách, ktoré nezvyšujú prudko hladinu cukru, spália sa bezo zvyšku, ale obsahujú i minerály, vitamíny,aminokyseliny, vlákninu, ktoré sa cukrovkárom ináč doporučujú dodávať umelo, lebo jednoduchý cukor ich z tela kradne a oni sú totálne demineralizovaní.
Lenže lekári hádžu všetky cukry do jedného vreca a nevidia rozdiel medzi jednoduchými a zložitými v celých zrnách, naviac obalených prospešnými látkami v n e o b r ú s e n o m o b a l e zrna.

RNG

Mira, cukrovka je o cukre, tj prave o obilninach, ktorych sacharidy sa menia na cukor v krvi. Ak nebudes kontrolovat mnozstvo sacharidov v potrave, musis si dodavat extra inzulin na cukor, ktory z nich telo vyluci.
Z masa nemozes mat vysoky cukor, z neho len velmi nepatrnu cast vie telo premenit na cukor v krvi.
Strukoviny su dobre hlavne pre to, ze obsahuju latky(fazeolin) ktora zabranuje ludskemu enzymu amylaze premenit komplexne sacharidy v strukovinach na jednoduche cukry a tym vijdu z tela bez absorbcie do krvi(sice v crevach maju bakterie hody=naduvanie , ale cukor sa neabsorbuje). Dobre su aj huby pre ich nizky obsah stravitelnych sacharidov, tiez rozne olejnate semena a orechy roznych druhov(tekvicove, slnecnicove semena, mandle, vlasske orechy, lieskovce,kesu, para orechy, aj arasidy)

mira

Pokiaľ cukrovkári zostanú na mäse a ovocí a neprejdú na obilniny v celých zrnách, zeleninu a strukoviny, budú mať chorobu celý život.
Neexistujú nevyliečiteľné choroby, ale len nevyliečiteľní ľudia.
Chorobou nám organizmus hovorí, že niečo robíme zle. Ak ho ignorujeme, alebo potlačíme symptómy, proces pokračuje naďalej, až kým neskolabuje...

RNG

Mas pravdu, mnohym davam falosnu nadej, tak ako ine prostriedky, ani tie co pouzivam ja nie su 100% ucinne. Niekomu vobec nepomozu.
Ale aku mas alternativu?Pichanie inzulinu ci inzulinove pumpy cely zivot?(teda podstatne skrateny, tak to hovoria statistiky).
Alebo brat tie "Drahe doplnky"(na ktorych ja poriadne stracam, aby som vam ich mohol ponuknut, za co ma promptne skritizujete...)
ktore ked nepomozu pankreasu, aspon pomozu inym organom(pecen, srdce, cievny system,regenaraciu) lebo to su ich jedine "postranne" ucinky v tele.

hybe

...hej hej,videl som film o Paulingovy,taka bola historia a kto to videl,hadam sa aj z toho poučil.Ano nazdavam sa,že dnešna medicina ma hlavny zaujem liečiť,o tom niet pochyb(niečo za niečo)...no ich spôsobom liečby nie je možne vyliečiť,lebo oni liečia symptomi...(a tak to aj vyzera)...veď to všetci vieme...neboj sa,nikto nie je pštros a neobiavil si ameriku... je to system ktory buď človek prijme a je v nom zo všetkymi vyhodami a nevyhodami,alebo odmietne a kritizuje ho,lenže uznaj bežny človek chodiaci do prace (ma rodinu deti)zo svojimi bežnymi vedomosťami nemôže len tak opustiť tento system,prestať platiť nemocenske atď...to by mu musel niekto ukazať inu cestu...a to by si mohol byť ty z tvojimi drahymi zazračnymi preparatmi :-))) sory,žartoval som....ludia sa jednoducho spoliehaju na lekarov (dav)aj ked vedia,či citia,že je to tak trochen podvod...no ak maju iba alternativu o ktorej nič nevedia,lebo to nie je ani na nete,ale až po osobnom kontakte zistia o co go...tak neviem neviem....a ešte ma štve,že vždy ked rozpravaš,že ako ti tie pripravky pomohli,tak zabudneš dodať že maš DM2,je to zavadzajuce trochu...jednotkarom je to vetšinou hned jasne,ale pre niekoho to môže byť iba dalšia falošna nadej.
Človek po miliony rokov bol dieťaťom prirody,iba zvlašť poslednych 50 rokov sa vykrmuje chemiou....či sa nakoniec aklimatizuje,to ukaže čas,zatial ten prechod je riadne bolestivy...
Zdravy rozum hovory,že to nie je možne...