Ako moze nastat hypoglykemia?

RNG

haby, co sa tuka toho "vedeckeho zhodnotenia" to je povacsine zmes polopravd a zjednodusenych modelov.
V skutku nevieme, co sa presne deje v tele ani len s obycajnym aspirinom, tisice procesov, ktore sposobi alebo zatlmi.
Jedine, co mozeme ziadat od lekarov, je statisticka dokazana ucinnost. Zialbohu, ale to nestaci na vacsinu opozicie. Aj uspesnych lekarov vypiskali na sympoziach, ked prisli s prevratnymi myslienkami, dokonca na tych, na ktorych si netrufli pocas ich zivota(dvojnasobny nositel Nobelovej ceny Linus Pauling) topia po ich smrti.
Ak sa nazdavas, ze dnesna medicina ma hlavny zaujem vyliecit, si naivny. Tak, ako v kazdom poli hlavny zaujem je na zarobeni. Aj lekari su len ludia, aj lekarsky priemysel je len priemysel, a ucelom podnikov je zarabat v prvom rade. A kto tu realitu nechce vidiet, podlahol umyvaniu mozgov alebo je ako pstros, ktory si skryva hlavu v piesku(mimochodom, to je len legenda, udajne sa nezaklada na pravde)

RNG

Haby, ked ty nieco objavis, co ma pre druhych hodnotu, tak im to zadarmo das vsetkym?
Mozno sa najde zopar takych, co to spravia(Linus Pauling dr Krebbs,dr Elena Budwig, Dr Rath a dalsi) ale v dnesnej dobe su skoro vsetci orientovani na peniaze, a ked ma nieco hodnotu, tak za to chcu nieco dostat.
A co sa tyka zatajovania, to robi skor hlavne teleso medickej komunity, ked odmieta co len si prestudovat aj stare vysledky svojich kolegov, lebo nechcu pouzivat ich metody,casto hlavne z financneho hladiska.
Ze sa Hyppokrates v hrobe obracia, to je celkom iste!

haby

"Ocakavat, ze dostanes tieto data len tak zadarmo cez internet je naivne"
Prečo naivne? ved ak niekto niečo propaguje a dokonca za many ,tak nech pekne poda aj vedecke zdôvodnenie k tomu,inač je to šarlatanstvo a podvod ako každy iny.Dnes ich je habadej tych zaručenych zazračnych praškov... nechapem ak niečo niekto ma take,čo by mohlo pomôcť,prečo sa nechce s tym verejne podeliť ale iba osobne...spracovať človeka a zručky do ručky odovzdať skusenosti a preparaty.Hypokrates sa musi v hrobe obracať.Tajnosti nikdy neveštia nič dobre.

RNG

Pankreas je komplikovany organ, produkuje rozlicne veci, nielen inzulin. Ak by bol cely zniceny, asi by sa to prejavilo aj inac, nezda sa ti.
Mas pravdu, nemam v rukach ziadny padny dokaz, ze je pankreas niceny virusami ani ze autoimunne choroby su sposobene roznymi patogenami.
Je tam vsade len predpoklad, od ktoreho si odvodili rozni lekari svoje pokusne protokoly a mnohi maju "nevysvetlitelne " uspechy, ako to nazyvaju ich kolegovia, spontanne.
...
Aby som sa stal ich pacientom, to je prakticky nemozne, nemam na to ani financie, aj su natolko roztruseni a zriedkavi na svete, ze by to bolo asi nemozne.
Ale v case informatiky sa daju predplatit ich periodika, co som promptne urobil a poucil sa od nich.

Ocakavat, ze dostanes tieto data len tak zadarmo cez internet je naivne. Na nete sa zjavia len davno zname(teda uzkej skupine ludi, co sa o to intenzivne zaujima) zastarale informacie.
Za nove objavy si nechaju ich objavitelia zaplatit.
Za prve operuju s potravinovymi doplnkami, tj ked nepracuju, tak aspon neuskodia.
Dalej tieto daju sa kombinovat aj mnoho naraz a aj ked kazdy pracuje len trochu, dokopy v synergii produkuju znacne vysledky.
...

Co sa tyka tych vakcin, s tym pomalsie.
Herpes mame prakticky vsetci, moze to byt prave ten virus, ktory je zodpovedny za znicenie pankreasu lebo je zname ze nici rozne tkaniva,od nervovych po vystelky a klby, dokonca pre starsich ludi moze byt pricinou smrti(shingles) a pokial viem, ziadna vakcina nan nebola urobena!
Ani na ebolu, ani na vtaciu chripku, ani na Epstein Barr virus.Aj tie, ktore boli urobene maju otaznu ucinnost.
Ono to nie je az take jednoduche. Vobec diagnoza virusov je dost pochybna, nieto ich mutacie a moznost zasiahnut rozne organy, nehovoriac o ucinnosti vakcin versus ich skodlivych vlastnosti.
To tu v temach bolo spominane uz viackrat.

Andel

RNG, moj clanok je odhad lekarov, ze existuje taka moznost, ze onset diabetes type 1, ktory sa prejavi u ludi vo vyssom (dospelom) veku moze byt virus!!!! Nikde to nie potvrdene, je to nieco na com sa este pracuje! Ak by vedeli, ze nejaky virus sposobuje diabetes, tak mi ver uz davno by existovala vakcina, tak ako exituje vakcina chripkova, TBC, zltacka a ine detske choroby. Moje krvne vysledky ukazali, ze produkcia inzulinu v mojom pankrease sa rovna -0-, cize ZIADEN!!!! Bola by som ten najstastnejsi clovek, ak by ukazalo, ze sa mi mesacne vyrobia 3 inzulinove bunky, ibaze u mna sa nevytvori ani jedna! Prekrucas moje slova, na svoju pravdu! Ak by bola pravda co pises, ti lekari, ktorych udajne poznas by nemali "niekolko" pacientov, ako to sam pises, ale by nestihali pracovat. Ja osobne by som jedneho z nich navstevovala, ak by mi zarucil, ze nebudem musiet pichat inzulin! a som presvedcena, ze nie som jedina!!!!

RNG

andel, prave vcera som si precital clanok uvedeny na druhej teme na cukrovku, kde zlyhanie pankreasu(nahle, diabetes 1) pripisali viralnemu posobeniu.
Poskodenie virusami sa da regenerovat do znacnej miery, v prvom rade ale treba vynicit virusy, ktore to sposobili alebo ich aspon podstatne potlacit. A mame ich v tele permanentne zijucich niekolko.
Lekarska komunita v drvivej vacsine tvrdi, ze sa v diabetes 1 neda nic urobit okrem pichania inzulinu.
Ale je mala skupina ich kolegov lekarov, ktori s tym nesuhlasia a dokazuju to denne na svojich pacientoch.
Odtial su aj moje informacie na regeneracne prostriedky a zvysovanie imunity proti epidemii virusov, v ktorej sme dnes pre ovela intenzivnejsi prenos, suvisiaci so zvysenou mobilitou ludi a blizsim kontaktom.
Pankreas aj diabetikov typu 1 ma urcite mnozstvo zdravych buniek vyrabajucich inzulin a to mnozstvo sa da zvysit stimulaciou.
Ako som viackrat povedal,"autoimunne choroby" su dosledkom nejakych patogenov, aj ked ich vacsina lekarov nevie identifikovat.
Termin "spustac" je dnes akceptovany a je to patogen, ktory sa iste da znicit. A mnohe ine"latentne", ktorym otvori branu(alebo naopak, ktore mu otvoria branu do organizmu) sa tak isto daju adresovat.
Ale pichat inzulin je pohodlnejsie (a financne vyhodnejsie ...)

Andel

RNG, ano beriem, ale z toho co pises mam pocit, ze u Vas sa jedna skor o diabetes typu 2, nie typ 1, kde pankreas neprodukuje ibzulin (ako napriklad v mojom pripade). Verim, ze spravna zivotosprava, dieta, pravidelna aktivita, urcite aj bylinky a prirodne lieciva dokazu pomoct povzbudeniu produkcie inzulinu pri diabete typu 2, bohuzial, u diabetikov typu 1 spravna zivotosprava a aktivita, len znizia prisun inzulinu, neobnovia jeho tvorbu.

RNG

Seda, v zivote nic nie je iste a nakoniec vsetci zomrieme.To je prospekt, co ?
Otazka je len aku statisticku sancu zdraveho zivota mame a kolko to vieme ovplyvnit.
Nuz, vseobecny trend ku komplexnym(jt zlozitym a pomaly stravitelnym celozrnnym sacharidom) a extra vlakninam je dobry pre mnoho procesov v tele.
Nase telo je milionmi rokov surovej stravy a celych zrn a plodin na to usposobene, a nase civilizacne zmeny(sterilizacia varenim=znicene enzymi, vytvaranie lahkostravitelnych jedal=ochudobnenie o mnohe ziviny a vlakniny, co vedie k vysokym glycemickym indexom, zapchatym zilam a ulepenym crevam) zasla pridaleko.
Takze ako v tangu, dva kroky dopredu, jeden spat...
Musime sa vratit k jedlam, na ktore sme usposobeni...Alebo si aspon doplnit materialy, o ktore nas "civilizacia" pripravila.