FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Zapal okostnice

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Zapal okostnice" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    ninik26.11.07 21:03??.??.64.52

mam jeden vacsi problem, zapalila sa mi okostnica, mala som lieceny zub-6tku vlavo dole, po roku sa mi vytvoril zapal a zub sa musel vytrhnut:( teraz tam mam taku hrcu, nie po trhani, ale taku napuchnutu sanku a dost to boli, dasno mam bordove.neviete, ako dlho trva liecba a ake su tam rizika, o co vlastne ide?dakujem za prispevky

• tili25.10.12 17:39??.??.3.236

Ahojte, čítam tu že máte problémy so zubami múdrosti. Mne sa tiež dlho tlačili von, keď sa začali prerezávať strašná bolesť, ďasno mierne opuchnuté, krvácalo, mala som to zapálené - horúce červené...Ibalgin ani nezaberal a potom mi teta poradila: Stopangin sprej! odporúčam, bolesti ustúpili, zápal tiež..niekoľko krát za deň nastriekať priamo na miesto a uvidíte že to pomôže :)

• ciro11.05.12 07:43??.??.102.182

Dnes, vlastne uz pred tyzdnom som dostal priznaky, ze po vypdnutej plombe ma nieco stekli v zube... Sme hlupy, pretoze potom prichadza studene, alebo teple a snazime sa to nejak v zube ututlat, napr: vyplnime si zub nejakou hmotou (ja som to spravil vreckovkou. Som hlupy, lebo ten zapal som uz mal a viem ako to boli, no tentokrat som to cisto podcenil... Ved cistenie kanalikov je iba steklenie a ulava je nesmierna, no sediet a cakat na okostnicu je mozno pohodlnejsie :DD

• ivka ľ2222217.04.12 21:55??.??.208.7

ahojte mne zase už štvrtý rok rastie ezub mudrosti, a prave teraz si zmyslel že sa ide ešte prerezávať bolelo ma to v noci, som to ani nevedela vydržať som opuchnutá ale tak v normale...bola som na akupunkture a ma napichala do ucha šiestimi ihlami tak odporučam všetkým bolesti hneď zmyzli a lieči to aj zápal...tak sa to výrazne zlepšuje..ale opuch mám stale ale nie až taký veľký...no bolesť už nie tak som rada držím palčeky všetkým

• david kjfljs13.03.12 11:39??.??.5.160

len jednu radu viem pre vsetkych.....prave som prisiel od zubara a nemozu mi tahat polamany zub kym si nepreliecim zapal...fakt to nepodcenujte a aj stou najmansou bodkou chodte hned k zubarovy. Ved je predsa logicke vydrzat male vrtanie za 5 minut ako dlabanie korena za 2 hodiny...tiez som sa velmi bal zubara ale viac sa teraz bojim tej neznesitelnej bolesti okolo toho. :-)

• doctok17.02.12 16:03??.??.44.179

ludia ja som v takom štadiu že už si chcem rozbiť hlavu o stenu v noci jediné čo možem poradiť je dať si šal alebo niečo take kolo hlavy a dýchať si do neho to kus zmierni bolesť

• michelangelo20.01.12 11:48??.??.20.22

Dobry, nemam vobec zapal okostitnice, dal som si vsetky zuby osetrit v tej chvili ked ma boleli, ale zaujimava tema, dal by som ju povinne precitat vsetkym, ktory si pravidelne neumyvaju zuby, alebo odkladaju navstevu zubara ;)

• Reco26.10.11 23:47??.??.75.207

Ja som mal zapal okostnice (pokročilé) a určite je nutne navštíviť zubára lebo pri zanedbaní dôjde k vyberanie nervy na danom mieste čo mi robili a nieje to nič prijemne, predpisu Vám antibiotika a vudtete v poriadku. Určite to nepodcenujte a utekakjte k doktorke

• simka11117.07.11 19:20??.??.102.57

3 dni dozadu som zuvala dve žuvačky, žuvačky žuvať nemožem lebo uz som raz mala zapal okostnice a vtedy mi lekar jasne povedal že žiadne zuvacky.. ja som si to neuvedomila a mala som hned 2 žuvky naraz... potom ma začala bolieť hlava, aj kosti na tvari, ťažko sa mi žuva aj rozprava akoby mi sama prestavala pracovať sanka, bolia ma trocha aj oči a som dost unavena,, no aj mandle mam zväčšene.. rozmyslam ze pojdem zajtra k lekarovi len som chcela vediet vas nazor či to bude ta okostnica alebo zuby mudrosti.. alebo mi to len podraždila ta žuvačka... dufam ze toho neostavaju trvale nasledky....nechcela by som aby som nemohla normalne jest a rozpravať :(

dakujem za kazdu normalnu odpoved

• Eva9908.05.11 17:47??.??.147.16

Dobry den,chcela by som sa spytat na problemy s rastom osmičky...uz asi pol roka sa mi jedna reže von a vcera zacala dost boliet,dasno mam bordove,boli ma aj hrdlo a sanka na dotyk,zvacsila sa mi jedna uzlina a tiez boli,v ustach citim inu chut akoby hnis, tak neviem,ci je to bezne a prejde to alebo mam utekat k zubarovi?dakujem

• everestik22.03.11 17:32??.??.194.14

ajojky. chcela som poprosit o radu. v pondelok mi zubarka cistila kanaliky lebo som mala zapal jedneho korena . cely den som isla pri postely zjest od bolesti aj omietku. v utorok som sa zobudila zub boli menej ale mam nenormalne opuchnute lico pobolieva to mam aj antibiotika ale neviem ci stym mam ist ete k zubarke myslite ze to je normalna reakcia a antibiotika pomozu? bojim sa otravi krvi =(

• hmmmmmmmmmmm13.03.11 00:03??.??.15.171

renci, ak mas zlomeny zub/ako dlho?/tak vnutro nie je chranene a polahky sa ti tam dostala infekcia,co sa prejavuje aj bolestou.ak nechces dostat otravu krvi,tak urcite chod k zubarke.myslism si,ze ti to najprv/podla toho ako urhgentne je/preliecia apotom sa uvidi ako sa ten zub da zachranit,alebo ci pojde von.neodkladaj to ani o den..lebo bolest sama neprejde,len sa to bude zhorsovat..

• Renci12.03.11 21:55??.??.55.149

To tu naozaj nikto nieje kto pomoze??????????????,

• renci12.03.11 21:51??.??.55.149

Boli ma okostnica na pravej strane vpravo od zubu v ktorom mam nerv a zlomil sa mi.mam ho ist dat vytrhnut alebo mi da obvodna lekarka nejake lieky?strasna sa bojim zubarky!!!!!!!!!!!!

• ninik06.02.11 15:40??.??.164.158

skus Herbadent, mne ten velmi pomohol

• Juliana1227.01.11 18:28??.??.181.1

Dobry, poradte mi prosim mam zapal dasna aj hrcku ako to vyliecit doma? Dik

• pauli 7310.08.10 09:36??.??.128.146

zápal okostnice veľmi bolí a máš problém otvoriť aj ústa, doslova ťa bolí kosť. Môžeš ísť aj k obvodnej, predpíše ti ATB ak máš skutočne zápal okostnice...

• chitta10.08.10 09:26??.??.76.104

Dobrý deň, súrne potrebujem vediet aké sú počiatočné príznaky zápalu okostnice. Zuby ma nebolia ale včera som sa zobudila s opuchnutým lícom a dnes ráno mám opuch aj pod okom. Cítim že ma bolí niečo vo vnútri ako keby ma niekto poriadne udrel ale nie som si istá k akému lekárovi s tým mám ísť, kedže mám panický strach zo zubára. :(

• Huron02.08.10 17:32??.??.157.223

Dobry den,

tiez som mal tento problem, dolna 6tka ma zacala v piatok boliet ale nebolo to nic strasne takze som si dal lieky od bolesti a myslel som ze do pondelka to vydrzim a pojdem k svojmu zubarovi. bolest sa stale stupnovala a v nedelu mi opuchla cela lava strana tvare a aj hrdlo a stale sa to zhorsovalo tak som isiel na pohotovost a povedali mi ze to je zapal okostice, da sa to sice preliecit ale je to zbytocne, moze sa to kedykolvek vratit a nikdy to nebude vyliecene na 100% a proces liecenia je dlhodoby a bolestivy preto mi zub vytrhli a dali dvojo antibiotik, uz na dalsi den sa mi to podstatne zlepsilo a opuch sa zacina stracat, ustne svaly ma sice este stale bolia ale to potrva asi tyzden kym sa to vylieci, oproti tomu co som mal predtym je to velka zmena k lepsiemu... a cele to pritom zacalo len miernou bolestou sanky a zuba, stacili len dva dni a nastal takyto velky problem, keby som isiel hned na pohotovost v piatok tak sa tomu celemu dalo celkom v poriadku predist, ale ajtak som rad ze bolest uz ustupila a nebudem mat dlhodobe komplikacie takze ak vas boli nielen zub ale aj sanka odporucam okamzite vyhladanie zubara :)

• matus91902.08.10 00:12??.??.33.90

neviete niekto ake zakroky sa robia pri odstraneni zapalu okostnice? a ake su nasledky zapalu... dakujem

• janka 198829.04.10 10:29??.??.135.170

Dobrý deň.

tak tento týždeň mi dal zabrať bolel ma zub postupne mi opuchla cela sanka bolest bola neznesitelna , vecer som bola na pohotovosti v ruzinove zistili zapal okostnice. zub mi vyrthla dala mi antibiotika no bolesť neustupuje stale ma to bola aj sanka a ale to miesto kde mi zub vytrhla cele mi to okolo ´´kratera´´ doslova scernalo neviete ci mi poradit?

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch