Zapal okostnice

Príspevok v téme: Zapal okostnice
ninik

mam jeden vacsi problem, zapalila sa mi okostnica, mala som lieceny zub-6tku vlavo dole, po roku sa mi vytvoril zapal a zub sa musel vytrhnut:( teraz tam mam taku hrcu, nie po trhani, ale taku napuchnutu sanku a dost to boli, dasno mam bordove.neviete, ako dlho trva liecba a ake su tam rizika, o co vlastne ide?dakujem za prispevky

Súvisiaci obsah

david kjfljs

len jednu radu viem pre vsetkych.....prave som prisiel od zubara a nemozu mi tahat polamany zub kym si nepreliecim zapal...fakt to nepodcenujte a aj stou najmansou bodkou chodte hned k zubarovy. Ved je predsa logicke vydrzat male vrtanie za 5 minut ako dlabanie korena za 2 hodiny...tiez som sa velmi bal zubara ale viac sa teraz bojim tej neznesitelnej bolesti okolo toho. :-)

doctok

ludia ja som v takom štadiu že už si chcem rozbiť hlavu o stenu v noci jediné čo možem poradiť je dať si šal alebo niečo take kolo hlavy a dýchať si do neho to kus zmierni bolesť

michelangelo

Dobry, nemam vobec zapal okostitnice, dal som si vsetky zuby osetrit v tej chvili ked ma boleli, ale zaujimava tema, dal by som ju povinne precitat vsetkym, ktory si pravidelne neumyvaju zuby, alebo odkladaju navstevu zubara ;)

Reco

Ja som mal zapal okostnice (pokročilé) a určite je nutne navštíviť zubára lebo pri zanedbaní dôjde k vyberanie nervy na danom mieste čo mi robili a nieje to nič prijemne, predpisu Vám antibiotika a vudtete v poriadku. Určite to nepodcenujte a utekakjte k doktorke

simka111

3 dni dozadu som zuvala dve žuvačky, žuvačky žuvať nemožem lebo uz som raz mala zapal okostnice a vtedy mi lekar jasne povedal že žiadne zuvacky.. ja som si to neuvedomila a mala som hned 2 žuvky naraz... potom ma začala bolieť hlava, aj kosti na tvari, ťažko sa mi žuva aj rozprava akoby mi sama prestavala pracovať sanka, bolia ma trocha aj oči a som dost unavena,, no aj mandle mam zväčšene.. rozmyslam ze pojdem zajtra k lekarovi len som chcela vediet vas nazor či to bude ta okostnica alebo zuby mudrosti.. alebo mi to len podraždila ta žuvačka... dufam ze toho neostavaju trvale nasledky....nechcela by som aby som nemohla normalne jest a rozpravať :(
dakujem za kazdu normalnu odpoved

Eva99

Dobry den,chcela by som sa spytat na problemy s rastom osmičky...uz asi pol roka sa mi jedna reže von a vcera zacala dost boliet,dasno mam bordove,boli ma aj hrdlo a sanka na dotyk,zvacsila sa mi jedna uzlina a tiez boli,v ustach citim inu chut akoby hnis, tak neviem,ci je to bezne a prejde to alebo mam utekat k zubarovi?dakujem

everestik

ajojky. chcela som poprosit o radu. v pondelok mi zubarka cistila kanaliky lebo som mala zapal jedneho korena . cely den som isla pri postely zjest od bolesti aj omietku. v utorok som sa zobudila zub boli menej ale mam nenormalne opuchnute lico pobolieva to mam aj antibiotika ale neviem ci stym mam ist ete k zubarke myslite ze to je normalna reakcia a antibiotika pomozu? bojim sa otravi krvi =(

hmmmmmmmmmmm

renci, ak mas zlomeny zub/ako dlho?/tak vnutro nie je chranene a polahky sa ti tam dostala infekcia,co sa prejavuje aj bolestou.ak nechces dostat otravu krvi,tak urcite chod k zubarke.myslism si,ze ti to najprv/podla toho ako urhgentne je/preliecia apotom sa uvidi ako sa ten zub da zachranit,alebo ci pojde von.neodkladaj to ani o den..lebo bolest sama neprejde,len sa to bude zhorsovat..

renci

Boli ma okostnica na pravej strane vpravo od zubu v ktorom mam nerv a zlomil sa mi.mam ho ist dat vytrhnut alebo mi da obvodna lekarka nejake lieky?strasna sa bojim zubarky!!!!!!!!!!!!