Zapal okostnice

Príspevok v téme: Zapal okostnice
ninik

mam jeden vacsi problem, zapalila sa mi okostnica, mala som lieceny zub-6tku vlavo dole, po roku sa mi vytvoril zapal a zub sa musel vytrhnut:( teraz tam mam taku hrcu, nie po trhani, ale taku napuchnutu sanku a dost to boli, dasno mam bordove.neviete, ako dlho trva liecba a ake su tam rizika, o co vlastne ide?dakujem za prispevky

Súvisiaci obsah

pauli 73

zápal okostnice veľmi bolí a máš problém otvoriť aj ústa, doslova ťa bolí kosť. Môžeš ísť aj k obvodnej, predpíše ti ATB ak máš skutočne zápal okostnice...

chitta

Dobrý deň, súrne potrebujem vediet aké sú počiatočné príznaky zápalu okostnice. Zuby ma nebolia ale včera som sa zobudila s opuchnutým lícom a dnes ráno mám opuch aj pod okom. Cítim že ma bolí niečo vo vnútri ako keby ma niekto poriadne udrel ale nie som si istá k akému lekárovi s tým mám ísť, kedže mám panický strach zo zubára. :(

Huron

Dobry den,
tiez som mal tento problem, dolna 6tka ma zacala v piatok boliet ale nebolo to nic strasne takze som si dal lieky od bolesti a myslel som ze do pondelka to vydrzim a pojdem k svojmu zubarovi. bolest sa stale stupnovala a v nedelu mi opuchla cela lava strana tvare a aj hrdlo a stale sa to zhorsovalo tak som isiel na pohotovost a povedali mi ze to je zapal okostice, da sa to sice preliecit ale je to zbytocne, moze sa to kedykolvek vratit a nikdy to nebude vyliecene na 100% a proces liecenia je dlhodoby a bolestivy preto mi zub vytrhli a dali dvojo antibiotik, uz na dalsi den sa mi to podstatne zlepsilo a opuch sa zacina stracat, ustne svaly ma sice este stale bolia ale to potrva asi tyzden kym sa to vylieci, oproti tomu co som mal predtym je to velka zmena k lepsiemu... a cele to pritom zacalo len miernou bolestou sanky a zuba, stacili len dva dni a nastal takyto velky problem, keby som isiel hned na pohotovost v piatok tak sa tomu celemu dalo celkom v poriadku predist, ale ajtak som rad ze bolest uz ustupila a nebudem mat dlhodobe komplikacie takze ak vas boli nielen zub ale aj sanka odporucam okamzite vyhladanie zubara :)

janka 1988

Dobrý deň.
tak tento týždeň mi dal zabrať bolel ma zub postupne mi opuchla cela sanka bolest bola neznesitelna , vecer som bola na pohotovosti v ruzinove zistili zapal okostnice. zub mi vyrthla dala mi antibiotika no bolesť neustupuje stale ma to bola aj sanka a ale to miesto kde mi zub vytrhla cele mi to okolo ´´kratera´´ doslova scernalo neviete ci mi poradit?

nikitas

prosim o radu opuchlo mi cele lave lice boli ma hrdlo usta ani neotvorim a bola som u dokt.a pov.ze mam zapal okostnice a beriem antibiotika a kvapky od bolesti ale bolest mi neprechadza ba sa stupnuje tak zajtra idem k zubarovi a chcem vediet aka bolest ma caka u nho dakujem!!!

dido23

chces sa opytat kto mal neake problemi so zubom a mal na nom zapalenu taku ako gulu nevim co mam stym robit poradte mi kto mal stym neake skusenosty

Filp

dobry den, mam taky problem ze zub horna 5-ka ktory bol robeny asi pred 3 rokmi mi zle spravili, mal som tam nejaky amalgan (ani neviem co to je), minuleho roka v auguste sa mi nad zubom urobila hrcka, trvda na dotyk, nevsimal som si toho, to bola velka chyba, ale ani ma to nejako nebolelo iba obcas som citil miernu bolest. Jeden kaz som mal vedla na 4-ke , a najprv si zubar myslel ze to bude nad nou, ale nie, takze na druhy den mi otvoril 5-ku a povedal, ze mi da antibiotika-DOXYhexal, a ze to moze byt zapal okostnice. teraz mam opuchnute cele lice a myslim ze sa mi to siri dalej, antibiotika berem druhy den, zajtra mam ist na cistenie, lebo tu 5ku mam otvorenu a zubar mi ju cistil, a bude mi ju asi zajtra , aj ked myslim ze moc tym toho neurobil lebo sa mi to nezlepsilo, vraj to moze aj rezat ale ze to je poriadne bolestive, a newem ci by aj mohol ked to mam teraz zapalene, preto chcem vediet co bude asi dalej, ci sa to da vyliecit takto ,ci bude nutny nejaky zakrok alebo co. dakujem velmi pekne za odpoved