Zapal klbov

ni-ka

co znamena veta : "Ja som nemala klasickú artritídu ale reumu doslova v celom tele"...???
ja poznam len reumatoidnu artritidu...

Rajčianka

Artritída je veľká pliaga a človek sa s ňou morí niekedy až k invalidite. Ale RNG má pravdu, sú prostriedky ktorými ju možno poraziť. Len to chce pevnú vôľu lebo lieky samé to nedokážu. Ja som nemala klasickú artritídu ale reumu doslova v celom tele. Ano, je to autoimunitné ochorenie a lekári stále netušia čo s tým robiť. Veľká škoda pre nás pacientov, hlavne tých, čo trpia veľkými bolesťami ako to bolo aj v mojom prípade. Mne na tejto strastiplnej ceste pomohla až liečba u doktorky Albertovej v Bratislave. Nebola to ľahká cesta, je to prísny terapeut a trvalo to veru dlho. Aké smutné je pre mňa čítať o nej, že sama je teraz po ťažkej havárii a trápi sa s bolesťami. Kiež by som jej zas ja vedela nejako pomôcť. Netuším ani, či ešte niekedy bude vôbec liečiť a pomáhať tak, ako to robila celé roky. Moja artritída je jej zásluhou zabrzdená za čo jej bude patriť moja veľká vďaka až do smrti.

RNG

marcia, rybaci olej som tam dal hlavne pre tvoj prispevok v trpnuti, co je nervova zalezitost, a tam treba DHA z rybacich olejov

RNG

Niekde sa tvrdi, ze omega 3 oleje zhorsuju artritidu, ale nikde som to nevidel dokazane.
GLA, co je omega 6 olej je doslova protizapalovy liek(nachadza sa v pupalkovom oleje a hlavne v borakovom.
Ostatne spomnenute je klinicky dokazane na znacnom percente ludi s uspechom.

marcia

RNG:dakujem za odpoved,myslite ze by mi mohol tiez pomoct ten rybaci olej??ale nasla som niekde na internete ze tieto oleje su praveze nevhodne na artritidu.vy ste sa aj liecil nejakymi liekmi prave na artritidu??ak ano ktore to boli?viete keby ma to postihlo v 40 alebo 50 tke tak sa s tym pomalicky vyrovnam,ale ja mam 28 rokov a som z toho zufala,proste ze ako budem fungovat cely zivot,kde mozem pracovat ked ma niekedy boli cele telo,a to nie ze bolest,ja mam doslova silne krce a klby mi preskakuju ako sa im zachce a mna to strasne boli.neprajem to naozaj nikomu..

RNG

Ked hladas osobnu skusenost pozri na predosly prispevok. Ja uz som si vyliecil bolesti chrbta(v styridsatke) bolesti kolien (okolo 50 rokov), bolesti bedernych klbov(predminuly rok mi zena musela snurovat topanky), minuly mesiac mi to naliezlo do praveho ramena a pomaly to vytlkam masivnymi davkami rybacieho koncentratu a zmesou na klby. Okrem toho som bral pre istotu aj Samento, lebo som sa stykal s niekolkymi ludmi s boreliozou a podla novsich udajov sa boreliozna bakteria nachadza ja v slinach, pote a prenasaju ju aj muchy a komare.... Inac Samento je ucinne aj na reumaticku artritidu("autoimunnu chorobu") ako by moje priznaky lekar pomenoval. No a beriem enzymi na travenie, tie su zaroven potrebne na odstranenie zapalov odpratanim latok z tela sposobujucich zapaly.

marcia

qqq:ja to mam vraj tiez a momentalne strasne trpim,najskor to zacalo kolenom a teraz uz aj plecia,zapastia,palce,lakte..beriem na to lieky,msm a rozne ine vitaminy.som z toho zufala.preto tu hladam nejake rady od ludi co maju s artritidou tiez nejaky skusenosti,teda so zapalom klbov..