vypocujte moje srdce:(mozno je to naposledy

Príspevok v téme: vypocujte moje srdce:(mozno je to naposledy
posledna_nula

ludia,ja uz nevladzem...nic ma nebavi,nedokazem sa ucit,v skole chytam v poslednej dobe moc zle znamky,z nicoho sa netesim.idu vianoce,v mojom okoli to len kazdy ospevuje,ze konecne,ze vianocna atmosfera,no ja sa absolutne netesim.skor mam obavy.
ludia nevladzem zit.myslim na hovadinky,viem ze zabit sa je pre slabochov,ale asi som medzi nic zapadla.stale myslim ze staci ist len do kuchyne.a....mohla by som mat pokoj.
co mam robit?ako bojovat proti tymto myslienkam??:(
len ma prosim neposielajte za psychologom,bola som tam minuly tyzden-sice prvy krat,ale nic sa nepohlo.a okrem toho,mam len 16rokov,do 18 musi o mojich terapiach,rozhovoroch vediet aj mama.sice som sa dohodla z psychologikckou na jednej finte,ako zaviest aj mamu ku psychologovi,aby podpisala jeden doklad,ale stale som sa psychologicke neozvala.lebo to nedokazem,nechcema by tam somnou sla mama,nechcem aby jej nieco psychologicka napovedala.
citim sa jak posledna nula :(

posledna_nula

vy dospeli si vsetci myslite,ze je to o hormonoch,ze pubertaci nevedia co zo sebou ze?
ale aj take 16rocne deti dokazu mat tazke problemy,tazke srdce,pre ktore viac nevladzu.
tie zasady a kreda,a neviem co este mi teraz nepomozu ani najmenej.
:((
ale v kazdom pripade skrupinka-dakujem

škrupinka

čo to je 0? Veď 0 sa veľmi podobá na Oóóó a to už je iný pohľad na seba nie? ÓOOOveď som mladé pekné dievča. ja mám tiež 14 ročného syna a niekedy aj ja mám pocit, že sa mu nechce žiť a on si tiež myslí že je to o ničom. Ale každý deň sa s ním rozprávam, čo zažil a ako sa cíti,snažim sa mu vlievať do kakauka každý deň optimizmus a viem, ba som o tom presvedčená, že to bude lepšie. Budem ťa oslovovať Katuška, dobre? Ja dceru nemám, iba dvoch chalanov. Vo vašom veku je to aj o hormonálnych procesoch v tele a to súvisí aj s náladami aké máš. Vieš o tom, že ťa v živote čaká ešte veľa krásnych vecí? možno aj prekážky, ale veď tie nás posúvajú vpred. Mňa tréner naučil zásade"keď najviac nevládzeš, vtedy najviac musíš" ja viem je to v kritickej chvíli ťažké, ale život máme iba jeden, jediný, tak si ho aj s pomocou iných, možno telesne cudzích, ale srdiečku blízkych ľudí vychutnajme. Teším sa na Teba Katuška

nellka

Nepíšeš, z čoho tieto depresie vyplyuli...Ale nech je to už čokoľvek, tak ti aj tak radím psychologičku. Bola si tam raz, to je predsa strašne málo na to, aby ti ona mohla nejako pomôcť!!!To chce viac sedení, viac sa vyrozprávať a ona ťa potom pomaličky navedie na správnu a spokojnejšiu cestu. Nevzdávaj to, uričte ti to aj mama odobrí, aspoň to skús! Samovražda naozaj nie je riešenie. Nehovorím, že ma to nikdy nenapadlo...ale keď sa to vyriešilo, aká som bola šťastná, že som ešte stále na svete! Nikto na tomto svete nie je zbytočný- možno raz ty budeš pomáhať ľuďom, určite ťa niekto bude milovať a život bude aj o šťastí. Najhoršie je sa utápať v žiali a nič s tým nerobiť. Neboj, zvládneš to, ale postav sa k tomu ako dospelá- rieš a nie utekaj! Veľa šťastia!

posledna_nula

inuska
uz to nikdy nebude OK
a taktiez sa nemozem zhovarat z mamou,len ja jedina ju velmi dobre poznam,velmi dobre viem ako by sa zachovala,jedoducho z mojou mamou nemozem pocitat

inuška

Dievča spamätaj sa, veď si ešte taká mladučká a takto rozmýšlaš. Celý život máš pred sebou, pouvažuj kde sa skrýva tá tvoja "NáLADA" a všetko bude OK, vela šťastíčka.
PS: Možno by debata s mamou nebola od veci, taktiež psychológ