stare kvapky do oci

Príspevok v téme: stare kvapky do oci
ananke

dobry den,
chcela by som vediet, ci moze byt velmi skodlive ked pouzivam stare kvapky do oci. nosim totiz kontakte sosovky a potrebujem si uvolnit unavene oci. pri vacsine kvapiek je to vsak tak, ze je potrebne minut ich do jedneho-dvoch mesiacov po otvoreni. moze to nejako poskodit zrak alebo sposobit nejaku infekciu ked pouzivam taketo kvapky uz asi treti mesiac? lebo za jeden ich neminiem a to by som musela vyhadzovat stale skoro plne flasticky. prebieha tam nejaky rozklad alebo chemicky proces alebo co? dakujem

ananke

triplox, dakujem za tip. vyskusam. ja som dost proti chemii, snazim sa pouzivat cisto prirodnu kozmetiku a tak..ale problem je v tom, ze nosim kontaktne sosovky a preto mozem pouzivat len nieco, co ich neposkodi..a naozaj neviem ako by reagovali na tuto bylinku. to mozem skusit tak vecer, ked si ich vyberiem. lenze ja ich totizto nosim dennodenne od rana do vecera a oci to namaha, preto si ich vzdy s casu na cas cez den osviezim kvapkami.

triplox

Na uvolnenie oci existuju aj ine veci len ako chemia. skus napr.bylinku- vola sa to :očianka rostkovova vyluhujes vo vode a robi to zazraky,ma velmi dobre regeneracne ucinky na unavene oci.kupis to v hocijakej cajovni alebo lekarni.alebo si urob obklad na oci tak ze si prikladas na zatvorene oci latku namocenu vo vyluhu. niekedy treba vyskusat aj nieco nove a netradicne a zistis ze to je vlastne celkom fajn.

RNG

Neviem o ake kvapky sa jedna, saline solution je len slana voda, tam sa nema co kazit, ale cistiace roztoky s enzymani sa mozu kazit, hoci si nemyslim, ze tak rychlo.
Ale na oci je vsetko citlivejsie, aj doby expiracie kratsie.