Anorexia - pomoc!

nikto

ja mam ajtak rovnake pohlady, nepochopenie, neustale nukanie jedla, tak aspon by to bola vhodny argument, no ale uz necham tak:(

deee

somebody opisala si velmi presne ako sa sama citim ked mi nukaju jedlo, ktore nemozeme...pohlady, otazky, nepochopenie...

deee

Ja celiakiu mam a nezelam ti ju...ak chces ludom hovorit ze ju mas, tak hovor, nikto to nema ako overit, ved celiakiu nevidno, ale nesnaz sa ju ziskat znicila by si si tym imunitu a mala kopu dalsich problemov...

rockerka

Choroba? Ale no tak! Su hrozne choroby a ty si nastastie zdrava! Ak proste nechces jest pecivo, povedz. Alebo jedz celozrnne, to je super. Alebo si proste na ranajky daj musli alebo ovsene vlocky. Jednoduche? Ja viem...niekedy nie ale UZIVAJ SI ZIVOT! A nemysli len na to co budes papat! Su aj ovela coolovejsie veci!

Adulka

Ako môžeš chcieť nejakú chorobu? Buď šťastná,že si zdravá. Veď sa stravuj zdravo, nemusíš jesť biele pečivo,buchty a podobne, jedz celozrnne veci, na to nepotrebuješ chorobu... Nechápem ľudí ako ty. Asi si nevážis zdravie.

b.

Konečne napísal niekto ako to je s celiakiou, lebo "nikto" si nevie vážiť, čo má. Viem, čo hovorím, dcére robím, varím, pečiem bezlepkovú diétu a to nehovorím, čo to stojí. Je treba vážiť si zdravie a nie písať také "sprostosti", stačí len pevná vôľa, ale Ty ju asi nemáš. Be.

somebody

aj ked niekto chce nechat tuto temu tak, myslim si, ze niekomu inemu sa mozno zide precitat si aj moj prispevok:

ja mam aj celiakiu a musim stale vysvetlovat, ze to naozaj nemozem; dookola odpovedat na tie iste otravne otazky; citit sa ako hypochonder; znasat pohlady ostatnych, ked na skolskom vylete dostanem namiesto jedla nejaku smradlavu kaloricku masu; na oslavach ma nutia zjest aspon nieco, co mozem, lebo to nachystali len kvoli mne...
suchare maju viac kalorii ako normalne pecivo a uz mi lezu na nervy;
celiatici maju ZVYSENE RIZIKO NADVAHY, rakoviny, schizofrenie, cukrovky, milion alergii, precitlivelosti, imunitu na ..., a zakazanu vacsinu aj nizkokalorickych jedal.

Ty si sa narodila zdrava, tak si to vaz a liec sa z tej ppp - drzim palce

niekto

dakujem panika, mas pravdu! ano nasla som si uz psychologa, toto je akoby taka tuzba uniknutia z toho ze sa uz liecim a bojim sa toho, mozno preto taketo kraviny, sory vsetci, nechajme tuto temu uz asi tak:(