anketa pre TEBA:)

Príspevok v téme: anketa pre TEBA:)
niekto

rada by som vedela niekolko odpovedi od vas (nas) anorekticiek/bulimiciek, mozno aj preto aby som vedela chapat viac ine dievcata s PPP alebo mozno aj seba a pre porovnanie, ci sa bojime toho isteho vsetky z liecby alebo ako to vlastne je:)

1. coho sa najviac bojis keby si sa odhodlala ist liecit?
2. co si myslis co sa zmeni ked nebudes mat PPP?
3. myslis si ze bez PPP budes stastnejsia? alebo prave naopak?
4. ake mas pocity/myslienky ked ti niekto z okolia povie: "vyzeras dobre"

alpa

Anorexia existovala odjakziva, len sa o nej tolko nehovorilo, bolo to tabu. Pro-ana stranky nie su ani zdaleka spustacom. Ja mam 26

evcca

ppp mam od 17-18 a teraz mam 28. zo zaciatku to neboli fotky na nete, boli to casopisy s modelkami, bola som ochotna dat za ne cokolvek a teraz vsetky moje vystrizky ma moj doktor a asi mi ich nastasie nikdy nevrati, ty mas 25, alebo to zle chapem? pocuj a ako vyzeras? neverim, ze s vahou to mas take zle, alebo ano. ja ked som isla do nemocnice, tak som mala nocne mory, ze tam budem najtucnejsia, je to ale sprostost.

alpa

Moja cesta k bulimii zacala uz v detstve ked ma otec nekonecne ponizoval aj ked som bola najlepsia studentka, tiche dievcatko. Je to strasny mamonar, skutocne hodnoty vidi v peniazoch, nie v rodine. Zila som v permanentnom strese v skole koli znamkam a doma koly nemu. Vytvaral nam stresove domace prostredie, brat ma dnes 22 a je narkoman, ja som bulimicka...

nasrata nula

25 rokov?to je strasne vela.tak dlho sa trapis...ale ved v tych casoch este nebola ana tak rozsirena.vtedy sa nedali zohnat na nete take fotky a vobec...poznala si nejake osobne?myslim si,ze by som bola stastna,lebo jediny dovod mojich depresii je asi to ako vyzeram.

evcca

aj ja som zacala experimentovat s jedlom, aby som sa pacila sebe a vyrovnala sa anorektickam, chcela som mat tiez tak "dokonalu" postavu. s prehanadlami som zacala v 19 a trvalo to do 25 az takmer 26rokov. bol to u mna pocit ocisty, uz mi nestacilo len nejedenia alebo vracanie. kym som sa dostala od prehanadiel trvalo mi to asi 2 roky, ale prirodzenu stolicu mam malokedy, je to navykove a znicila som si crevnu mikrofloru. uz by som sa tak nikdy nerozhodla. a ver mi, ze nebudes stastna nikdy, ani ked budes mat najmenej kil na celom svete, aj vtedy ti to bude pripadat vela a budes chciet chudnut- to je ta choroba, co je v nas. kolko mas rokov?

nasrata nula

ako si prvy krat "prisla" na to,ze z prehanadiel schudnes?zaujima to,ze ako si k tomu prisla a kedy si si prvy krat kupila prehanadlo..."poradil" ti to niekto?ja som bola v BA.je to tam dost prisne,preto som odtial aj odisla.ale ako som odisla,zas som bola v tom kolotoci.hned na druhy den.cely ten cas co som bola v nemocnici som sa tesila na to,ako sa poriadne prejem,ked pridem domov.ja som chora mozno v tom zmysle,ze by som chcela byt anorekticka.chcem byt taka chuda.dala by som za to vsetko.az vtedy by som bola stastna,keby som bola konecne chuda.takto som ako take hovado tucne,co sa nevie kontrolovat...

evcca

prva hospitalizacia mi pomohla, bola som v pohode, jedla som a nevracala a ani neuzivala prehanadla, nezvladla som to po asi 5mesiacoch, mala som pred statnicami a stvalo ma vsetko, tak som sa opat k tomu vratila. no uz som v tom pokracovala aj po uspesnych statniciach. az teraz mi pomaly dochadza o com to cele je, a co robim zle, ale ide to pomaly a tazko. aj mne sa stane, ze sa posmyknem a nezvladnem to, ale uz mi nerobi problem povedat to doktorovi a prist spustacu na koren. mne pomohla nemocnica len v tom, ze som zistila, ze mozem jest- normalne a racionalne, z kazdeho jedla a nepriberam. inak dost zavisi aj od terapeutov na oddeleni, ci to robia ako pracu, alebo ti chcu pomoct naozaj.

nasrata nula

evcca,tak ti to pomohlo?vacsina dievcat sa vrati k svojmu stravovaniu velmi rychlo po odchode z nemocky.ale ja nemam anorexiu,to mam len take obdobia a potom zas obdobia,ked jem az vela.ano,presne tak,pojdem tam az ked budem skapinat.zere ma to.............

evcca

ja som pri prvej hospitalizacii, kedy som sa liecila kvoli sebe a chcela sa liecit schudla, pretoze aj ked som vracala, aj tak som prijmala viac energie ako som potrebovala, bol to sok, ked som zistila, ze mozem jest a nepriberam. co je to, ked nebudes vladat, myslis, ze nestanes z postele, alebo co, odpadnes na ulici,- to je uz neskoro ist sa liecit.