Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lipomatóza

Príspevok v téme: Lipomatóza
mareck

mám 34rokov, po celom tele sa mi vytvorili podkozne hrcky roznych rozmerov,volaju sa lipomy, neviem nikde zistit dostupnu literaturu, alebo odborne clanky, ktore sa venuju tejto chorobe, najprv som ich daval vyoperovavat, ale vyrastli mi na tom istom mieste nove a vecsie, kto by mi poradil, alebo ma nasmeroval dakujem

nkjsbnkjn

ahojte moze niekto poradit mam podkozny tuk na podpazi a na pravej ruke a dalsie 4 sa mi objavili pocas tyzdna moze tatko rychlo rasttak vela tukov? ja neviem normalne mam depresie zasla som k lekarom ale stale opakuju ze to nieje vazne ale myslim si ze sa milia lebo to nieje normalne aby pocas niekolkych dni sa tak rychlo mnozili us sa bojim ze ich budem mat po celom tele......

RNG

Na odstranenie tukov pomaha lecitin a branie extra enzymov=lipaz na prazdny zaludok.
Na znizenie vyroby triglyceridov pecenou z prebytocnycyh cukrov sa treba vystrihat vacsiemu mnozstvu cukrov, najma fruktozy, ktoru dnes kydaju do vsetkeho ako lacne sladidlo a ktora skonci na 95% v peceni, tj nemeni sa v svaloch na energiu ako glukoza ale na tuky/triglyceridy.
Treba sa vystiehat aj vyrobkom z bielych muk a vsetkym s vysokym glycemickym indexom, lebo pecen premeni na tuky vsetky momentalne prebytocne cukry v tele.
Znizenie tvorenia triglyceridov v peceni a zaroven vyroby cholesterolov mozno dosiahnut branim Policosanolu, co je vytazok z listov cukrovej trstiny v davkach 20-40 mg denne. Predavkovat sa neda, preto ze je to polyol, tj prirodne sladidlo, ktore vie telo bez problemov stravit a vylucit aj v davkach radove vyssich.

G6L3U7K2

Dobrý deň.Môj priateľ má tiež problém s podkožnymi hrčkami.Obvodná lekárka mu urobila krvné odbery na triglyceridy,ktoré má zvýšené oproti norme až 3 nasobne.Viac s ním však nič neriešila,odporučila mu diétu.Na koho by som sa mala obrátiť?Chcem mu pomocť,mne tie jeho hrčky po estetickej stránke vôbec nevadia,ale bojím sa,že keď sa to nebude riešiť,tak zanedbáme niečo vážnejšie.Chirurgické odstraňovanie nepomohlo,naopak vytvorili sa hrčky vedľa jaziev.Prosím poradťe mi..Ďakujem

xywy

Mam ten isty problem, dal som si vyoperovat 2 a narastlo mi dalsich 6 .. nikde neviem zohnat, co s tym, aku prevenciu, na co si davat pozor, ako liecit ... nic! A ani na diskusiach nik nereaguje .. :((

babča

Kto by mi vedel pomôcť, mám diagnózu lipomatózu pankreasu. Mám nadváhu, je to problém s prijímaním tukov, ak má niekto diétu na uvedenú diagnózu, bola by som veľmi povďačná.

sid

Moja diagnóza je lipomatóza pankreasu, o tomto ochorení však neviem nájsť absolútne žiadnu literatúru. Vie mi niekto poradiť, prípadne doporučiť adekvátnu liečbu?

RNG

lipomy su nazhromazdenia tuku.
Bojovat proti nim sa da znizenim prisunu tukov a celkove kalorii, pravdepodobne sa tam ukladaju hlavne nepotrebne tuky, take, ktorych sa telo chce zbavit.
Odporucam sa stranit hydrogenizovanych(stuzenych) "rastlinnych" tukov a "rastlinnych" masiel, oxidovanych a spalenych tukov(vyprazane jedla) a jest len panenske, aj to len minimum.
Na odstranenie tukovych hrciek(tumorov?)je dobra aplikacia tepla, ultrazvuk, enzymi lipazy a lecitin(cisty granulat, lyzica denne)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Lipomatóza - Fórum - ZDRAVIE.sk