Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

lieky na klby

RNG

Ten produkt Artron je sice extremne drahy, ale ma aspon spravne zlozenie. Osobne by som ale bral skor nie sulfaty, ale chloridy, lebo su lepsie vodorozpustne, tj lepsie absorbovatelne a aj pre telo prirodzenejsie, kedze nas zaludok obsahuje HCl a nie kyselinu sirovu. Takze pri traveni mukosacharidov(glyky, slachy huspenina) sa tieto menia na formu viazanu na HCl.
Inac uspechy dosiahnute s MSM vyzaduju davkyu az 2 gramy denne, na glucosamine vo vyskume pouzivali 1500 mg denne.
Chondroitin sa notoricky velmi zle absorbuje, takze by som ho ani nebral.
Ovela kvalitnejsi je ale vytazok zo zelenej musle(green lipped mussel z Noveho Zealandu), ktory zaberie az 94% ludom, zatial co zmes gluco/chondro/msm zabera len asi 50% ludom.

Moje obchody s doplnkami na Slovensku som musel zavriet pre nedostatocny obrat, privelke straty a rozne personalne a byrokraticke problemy, pokyn na zavretie som dal konatelke 31 augusta 2008.
Ale dnes nie je problem objednavat cez internet z celeho sveta, na to staci len medzinarodne uznavana kreditna karta. A zahranicne zdroje, najme v USA su podstatne lacnejsie aj podstatne lepsie zasobene.
Co sa tyka bezpecnosti US vyrobkov, zo vyse 100 milion pouzivatelov napr v rokuy 2008 nezomrel na nasledok brania doplnkov nikto, na potravinove nakazy 5600 ludi a na nasledky predpisovych liekov oficialne priznane 120 tisic az 400 tisic ludi, a to boli cisla od lekarov, ktory maju velky zaujem na tom, aby priznali co najmenej. Prakticky ziadna smrt sposobena nasledkami chemoterapie napr nie je zapisana ako nasledok chemoterapie, ale ako podlahnute nakazam(zniceny imunny system), zlyhanie pecene(znicena pecen chemickymi jedmi)podobne s ladvinami, srdcom atd.
Takze potravinove doplnky su exemplarne vysoko bezpecne, vdaka vnutornej kontrole doplnkoveho priemyslu a zahrazaniu sa federalnej FDA, ktora by najradsej cely doplnkovy priemysel zlikvidovala(v sluzbe farmacii)aby nekonkuroval a neznizoval prijmy medickeho priemyslu, vcitane poistovni, farmaceutickeho priemyslu, lekarov nemocnic a vyrobcov medickych zariadeni.
Dokopy to dnes predstavuje 17.5 % hrubeho narodneho obratu v USA, tj daleko najviac a to si nechcu dat nejakymi doplnkarmi ohrozit.
Na stastie, organizovany doplnkovy priemysel im neda pricinu/zamienku na to

1978jan

Osobne skusenosti nemam z tymto produktom ,kedze z klbami zatial nemam problemy, ale mojej starkej ho kupujeme pravidelne a je s nim spokojna.
www.zdravy-zivot.sk

RNG

Penco gelacis je drahy prostriedok na klby, skladajuci sa z hydrolyzovanych(v tlaku varenych) zelatin a aminokyselin.
Protelos je len mineralovy pripravok, stroncium ranelat, ktory bol ako liek schvaleny v 27 europskych krajinach.
Hoci stroncium je tiez potrebne pri budovani kosti, tak velke davky sa v kostiach nenachadzaju, takze by som to neodporucal.
Kosti obsahuju hlavne vapnik(kalciun) horcik(magnezium) draslik(kalium),a treba pri nich aj bor a ine v malych mnozstvach. Vcitane stroncia, hoci mnohe velmi ucinne preparaty ho vobec neobsahuju.
Osteoporoza nie je z veku, ale zo zhorseneho travenia, ked pre nedostatok kyseliny a enzymov telo nievie vytazit zo stravy dost mineralov.
Ale tato tema je na klby, hoci tam ten problem zleho travenia je tiez pricina.
DFoplnkami enzymov a kyselin sa da treavenie do znacnej miery napravit a doplnkami (polotovarmi) na klby a kosti sa daju problemy s nimi a ich regeneracia tiez uskutocnit.
Ale treba pozerat na prirodzene vytazky potrebnych materialov skor, nez na patentovane mediciny s postrannymi ucinkami.
Prirodne su lacnejsie, ucinnejsie a bez postrannych ucinkov.
Prte tych, co nechcu pouzivat pilulky:Na klby sa daju pouzivat aj "gumove medvediky", ktore su robene zo zivocisnej zelatiny(pozor na zlozenie, ziadne "modifikovane skroby" ale musi obsahovat zivocisnu zelatinu, cim tvrdsie, tym viac zelatiny a menej cukru)
Tiez gliky(do makka uvarene slacy a klbova hmota) a huspeniny su dobry zdroj materialov na klby, ale treba k nim brat aj bielkoviny rozkladajuce enzymi(proteolyticke) napr Bromelain, vytazok z ananasu(2x600 GDU)

bara

ahojte dajte pozor na pripravok protelos 2g je to prasok na podporu stavby kosti a klbov rozpusta sa vo vode a moja babka ho brala pol roka. pri poslednej navsteve jej lekarka povedala, nech ho okamzite prestane brat, pretoze 2 pacientky z toho pripravku zomreli. od vcera je moja babka hotova a ma strach. jedna sa o franc.firmu les laboratoires servier.

očko

Sara 13, poslala som ti meil na problém s dvanástnikom, ale si sa mi neozvala, možno že mám poruchu na gmaili, ak máš záujem, napíš mi sem a ja ti napíšem ešte raz.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

lieky na klby - Fórum - ZDRAVIE.sk