Aky gainer je najlepsi?

nepodstatna

mandragoros v jednom prispevku ti poradil super borec co to robi roky :D v druhom si ty super borec co to robi roky a radis... (konretne Téma: proteiny a naberanie svalovej hmoty)

nerobis skor reklamu tej stranke??

Genesis

ten gainer v odkaze by som nekupoval .. rozhodne to neni nic ekonomicky vyhodne povedal by som dost sit

zbytocne nieco balit do vrecusok .. zvysuje to cenu vyrobku

okrem toho velmi nizky obsah bielkovin .. to sa rovno mozes krmit krystalovym cukrom

Genesis

osobne ak nie si alergicky na vajecne bielka tak volim na nabratie suseny vajecny bielok v kombinacii s maltodextrinom ... vajecny bielok je daleko lespi ako srvatkove proteiny jeho nedostatky je vsak riadne citit (cuchom :)

inak dobry a cenovo vyhodny gainer je mutant mass

neobsahuje vsak vitaminy ani mineraly takze odporucam k nemu kupit quantum multimineral co je velmi cenovo vyhodny slovensky vyrobok

mozes dat kreatin ale rataj s tym ze kreatin svaly nebuduje len zavodnuje takze ak vysadit tak papa svaly :) .. okrem toho na plno ludi kreatin nefunguje alebo funguje len velmi kratkodobo

xdanielax

petoo, ja by som ti poradila ist na nejake sportove forum ;-) urobis lepsie.
sportujeme.sk tam je vela info /aj vo fore/, mrkni do toho. a predsa len, su tam chalani, co sa v tom vyznaju.

pettooo

cawte :) mam 16 rokov vyska 179 a hmotnost 69kg ...chcem sa spytat co by mi pomohlo nabrat svalovu hmotu...chcem si nechat poradit od niekoho skusenejsieho :) kamos mi doporucil toto tu CFM GAINER 10 balenie vrecúška 4kg V prosim poradte mi :) dakujem :)

doubledog

ja by som si vybral model, ktory obsahuje aj ine latky ako len protein + rychly cukor.
take nieco si totiz mozes namiesat aj sam a budes to mat lacnejsie.

takze skor som za nieco komplexnejsie, co obsahuje aj nejake tuky (napr MCT), sacharidy s nizkym GI alebo zmes proteinov.

dr_house

TrainingBoy, kreatín tvorí viac svalovej hmoty ako gainer. Gainer sú len sacharidy, čo sa dá ľahko nahradiť. Pre začiatočníka ale dobrá voľba, kreatín až po min. roku cvičenia, inak nemá účinok. Nie je gainer ako gainer, jeden má viac sacharidov, cholesterolu a podobne, druhý zase viac bielkovín. Napríklad tie 7 kg balenia, čo jedna dávka obsahuje 145g gaineru, to veľmi kvalita nieje. Kvalitné gainere napríklad spomínaný BSN true mass, hypermass 5000 a aj ten stillmass je dobrá cena a kvalita. Lepší je ale proteín + maltodextrín. Nečakaj ale, že ti doplnky pomôžu k obrovským svalom. Hlavná je strava.