psyllium

maria15

dobre,ale ta vlaknina ma ajtak za ulohu vsakovat vselico do seba,tak aby ta tabletka,tak ako prisla aj neodisla z toho tela.k lekarovi idem az o 3 tyzdne,tak by som to chcela vediet..a nebolo by lepsie to brat az po 5 hodinach ako spominal rng od bratia lieku?

Denz

maria- v takej davke co das do seba....je to stale na lacno:)
Ja v tom vazne nevidim problem....
Sa opytaj aj lekara a uvidis.

maria15

ved psyllium nie je liek,ale doplnok vyzivy,nie? sice to nieco lieci,ale nie je to tabletka..ale vlaknina..cize nieco ako potrava,nie? no neviem,ako by sa mi ten euthyrox potom vstrebal,keby som to zjedla s vlakninou a bolo mi zdoraznene,ze jest mozem najskor polhodinu po uziti euthyroxu.

Denz

macca- preco bolo vymazane liecivo,ktore som tu dal?????
daj mi radsej ban a nie takto obmedzovat len moje veci.
Ostatní tu mozu davat to co som tu dal a ja nie....??
bolo to len upovedomenie,ze ten liek uz nema registraciu.

Denz

Použitie: Psyllium je šetrný prostriedok proti zápche a hnačke, čistí tráviace ústrojenstvo, reguluje hladinu cholesterolu. Vhodný doplnok pri nadváhe, pri pravidelnej konzumácii znižuje pocit hladu.
Príprava: Ráno nalačno alebo večer pred spaním rozmiešame 1-2 lyžičky v 250 ml vlažnej vody a vypijeme. Možno použiť čaj, ovocnú šťavu, džús. Môžeme pridávať i do jogurtov.

kludne to ber aj spolu.

bulaabulaa

so psylliom mam svoje skusenosti, fakt nafukuje,niekedy zanechva taky neprijemny pocit... pri uzivani na sposob,lyzicka do ust a zapit je to najrychlejsie,ale dost neprijemne. urcite su vhodnejsou alternativou lanove semienka- vela vela vlakniny +zdraviu prospesne oleje..a prospievaju pleti! pouzit sa daju rovnako ako psyllium a z jogurtu po napuceni aspon nevytvaraju nechutnu rosolovitu hmotu. tolko moj nazor:)