psyllium

janete

Brala som psyllium, aj som to dobre znášala, ale ked som ho vysadila, potom som doslova žrala a nič to nepomohlo. Uprav si stravu. Jedz menej a pomaly..5x denne. Ked vynecháš tučné a sladké jedlá a obmedíš pečivo z bielej múky dosiahneš viac než so psylliom. podívaj sa na -odkaz odstránený-

RNG

Na to aby sa vlakniny dostali do krvneho obehu(celuloza) musia byt dostatocne male. Hranica absorbcie su ciastocky pod 25 000 Dalton, ba dokonca u mnohych ludi az pod 15 000 Dalton. Kedze cukor(glukoza) ma molekularnu vahu 180 a celulozy su vlastne len polymery cukru, jedna sa o velmi kratke retazce, ktore su v prirode dost zriedkave. Pektiny v rastlinach su najkratsie retazce a typicky maju vahy 100 tisic az milion dalton. Su ale enzymaticky upravene-ciastocne rozlozene pektiny, zname pod menom modified pectines, ktore maju velkost 5000 az 25 000 dalton a tie sa pouzivaju na rozne cistenia tela, vcitane cistenie ciev a dokonca su ucinne aj pri rakovinach ako detoxifikatory a podla roznych teorii sa vedia nalepit na steny rakovinnych buniek a tak zabranit pristup zivin do rakovinnych buniek, co ich spomali v raste, dokonca moze znicit.
Podobny ucinok maju aj arabinogalaktany a arabinoxylany, tiez mensie komplexne sacharidy, ktore sa nachadzaju napr v miazge stromov, kde sa z cukrov zacinaju vyrabat komplexne dlhe retazce, ktore ked sa dostatocne predlzia su celulozove vlakna a tvoria kostru rastlin a dreva.

psy

ja uzivam psyllium uz dlhsie, ale vzdy si dam dve lyzicky do jogurtu, spolu s grepom alebo ovsenymi vlockami a necakam kym to uplne nabobtna, to je potom trochu nechutne. zapijem niekedy aj litrom vody a do hodiny sa dostavia ucinky. ale v pohari vody ci inej tekutiny by som to do seba nikdy nedala.

konrad12587

ako sa prinutite vypit to. ja sa o to pokusam uz treti den a vzdy ma z toho hrone natiahne, skusila som do toho primiesat aj domaci sirup ale nepomaha to...

ketlin

ahoj ja som to vyskusala dnes prvyraz, mam trosku nafuknute brucho sa mi zda, ale myslim, ze je to ovela lepsie ako mi bolo predtym, vysledky sa dostavili do pol hodiny po vypiti toho "slizu", ale ako hovorila moja babka, zle sa len zlym vyhana. Hadam pitie toho hnusu nebude zbytocne. Nech nam to vsetkym pomoze.:)

danuska123

chcem sa opytat ci mozem uzivat psyllium aj lanove semiacka pomlete a aky casovy odstup by som mala dodrziavat , dakujem :)

[zruseny12]

RNG
ja som ich osobne nevidela,len co som citala tu na internete,/ZE TIEZ SA POUZIVAJU NA CISTENIE CRIEV-MOZNO,ZE SU NEJAK SPECIALNE UPRAVOVANE/ale inak viem ako OTRUBY VYZERAJU.../A MAS PRAVDU,ZE BY MOHLI ZALUDOK A CREVA POSKODIT,LEBO SU DOST OSTRE/

RNG

Maria, psenicne otruby su ovela hrubsie, ako psylium. Psylium je prakticky cele rozpustne vo vode, psenicne otruby treba dost dlho varit, aby boli jedle. Inaksie ti mozu poskrabat zaludok alebo creva.

[zruseny12]

oprava-daj si do googla OTRUBY
tretia stranka ma nazov

PSENICNE OTRUBY-AKTIVNA METLA NASICH CRIEV/VYZIVA
/tam mas popisane nieco o tom/

[zruseny12]

OTRUBY urobia taku istu sluzbu v crevach ako PSYLLIUM.../ja som objavila v lekarni PSYLLIUM PLUS a ten sa mi zda lepsi,ako obyc.psyllium/
daj si do googla PSYLLIUM A OTRUBY a tam sa ukaze par stranok a je popisane aj o otrubach nieco...