Vnútromaternicové teliesko Dana

Príspevok v téme: Vnútromaternicové teliesko Dana
titi

Mam problem, po 7 rokoch som si chcela dat vybrat vnut.mater.teliesko danu,ale dr. nenasla tie vlakna ktore z toho trcia,lebo boli odstrihnute.Na sone danu videli cize je tam,len neviem ako mi ju vyberu a ci mi neposkodia maternicu a ci o maternicu nepridem ak mi tam dana zarastla.V pondelok sa idem zas ukazat a ak sa to nepodari idem do nemocnice.Ak mate skusenost prosim napiste.

danae

ahojte chcem sa aj ja pripojiť svojou skúsenosťou mám danu už druhú nedám na ňu dopustiť je to pohodlné medzi prestávkou som užívala aj tabletkovou formou vyhovovalo mi oboje akurát je to viac finančne náročné tabletky a danu zaplatíš raz a máš ju dlhšie tu prvú som mala 5 rokov a žiadný problém nebol ani pri zavádzaní ani pri jej vyberaní asi to aj záleží na gynakologovi tak len toľko

Gabriellka70

ahojte ja som momentalne po zalozeni mireny dva tyzne .no som stoho nestasna.zalozenie bolo ok.bez problemov a ked som prisla domov tak ma strasne bolelo brusko a ked som isla na wc zistila som ze krvacam,hned som volala svojmu doktorovy,ze je to vraj iba prasknuta cievka.no a ze prestane .aj zoslablo ale potom som raz vstala a padali kusi krvi zomna.isla som na centralny prijem vysetrili ma a dali leky askorutin no kedze dojcim nesmiem ich je to v kuse dva tyzne a som stoho nestasna.a gynekolog sa vrati az o tyzden,ma dovolenku kto mi poradi
a dala som si hormonalnu iba preto ze mam tri deticky

((Andy))

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Dala som si zaviesť vnútromaternicové teliesko. No nedostala som menštruáciu už 3.týždeň. Tehotenský test bol negatívny. Mala som teraz veľa stresov. Čo to môže byť?

nataša

Ahojte,mam danu už trietiu,čiže už vyše 15 rokov,nemala som nikdy žiadne problemy,nedam naňu dopustiť,ani pri vymene som nemala žiadne problemy,ani krvacania....

sitka

Ahoj, ja mám už druhú DANU a skúsenosti mám rôzne. Prvú som mala 5 rokov a nedám na ňu dopustiť, bolo to super. Potom som prešla na AT, jediný efekt bol že mám doteraz pigmentové škvrny a pravdepodobne sa ich už nezbavím - reakcia na tabletky 2 mesiace užívania. Teraz mám DANU 2x, ale začínajú sa objavovať problémi z krvácaním ale doktor tvrdí že je to v poriadku. No mám pocit že pôjde von. Tak neviem čo idem dalej urobiť....

kocicka

Ja som sa tiež narodila cez Danu, aj keď je pravda, že teraz je už iná doba, predsa len som už dospelá, tak snád sa teraz už také prípady nestávajú.

sarah_237

Aluska, tak co sa mireny tyka, hormony sa pri nej vylucuju iba lokalne! Cize pokial ja tomu dobre rozumiem, iba v maternici, co nema ziadny vplyv na postavu, pokozku atd, co sa neda porovnavat s akymikolvek tabletkami.

ahoj123

ahojte....ja nemam skusenost s danou,snad len tolko,ze som ju kupila,mala sm aj termin u lekara na zavedenie,ale ked som precitala pribalovy letak zlakla som sa, a doteraz lezi v skrinke ajked som za nu vyhodila dost velku sumu....ale teraz ked tu takto o nej citam,som naozaj rada ze som si ju zaviest nedala....

Zuzik1111111

este jedna vec.....poznam 4 kocky co mali danu......ja som jednou a uz som pisala co sa mne stalo a dalsie 3 uz maju babetka......cez danu......;-((

Zuzik1111111

ahoj, ja mam skusenosti a moc ta nepotesim.
mne sa dana podala niekam hore a vyberat ju bolo nieco strasne.....na 4x v nemocnici sa im to konecne podarilo, ale uz nikdy v zivote by som si nic take nedala....najblbsia vec......