Vnútromaternicové teliesko Dana

Príspevok v téme: Vnútromaternicové teliesko Dana
titi

Mam problem, po 7 rokoch som si chcela dat vybrat vnut.mater.teliesko danu,ale dr. nenasla tie vlakna ktore z toho trcia,lebo boli odstrihnute.Na sone danu videli cize je tam,len neviem ako mi ju vyberu a ci mi neposkodia maternicu a ci o maternicu nepridem ak mi tam dana zarastla.V pondelok sa idem zas ukazat a ak sa to nepodari idem do nemocnice.Ak mate skusenost prosim napiste.

vierka

Roman,moje deti som si neplánovala podľa žiadných výpočtov,ani dátumy narodení.Nikoho som o žiadné výpočty nežiadala.jednoducho sme chceli hneď po svadbe bábo,chlapčeka,a vyšlo..Druhé sme chceli po roku,dievčatko,a vyšlo.Tiež naplánované tak,že teraz som pripravená,.po dvoch rokoch som chcela ísť trochu medzi ľudí,robila som dva roky vrátane tehotenstva.túžila som po dievčatku,a tiež vyšlo.Akurát pri treťom som chcela bábo tak,aby som ho nemusela bábušiť do fusaka...narodilo sa v apríli.Akurát.Ešte dodá,že som veriaca,antikoncepciu užívam aj ako liečbu,a to ja niesom povinná vešať to na hlavu farárovi.A podľa mňa ,je aj bilingsová metoda proti bohu aj keď ju jedinú cirkev uznáva.je tam v podvedomí to,že nechcem otehotnieť?je.A určite je menší hriech užívať antikoncepciu,ako dávať dieťaťu najavo celý život:TEBA SOM NECHCELA",alebo nedajbože ísť na potrat..Z mojej praxe a zo životných príbehov viem o čom hovorím.Hormonálne tabletky nespôsobujú potrat.Nedochádza pri nich k ovulácii,a teda nemôže dôjsť k otehotneniu.

vierka

jaja,máš pravdu,Bilingsová metóda je veľmi málo spoľahlivá,ani neviem na koľko percent.Vieš koľko sme mali v ambulancii nevieriacich žien,ktoré neverili,že sú tehotné?lebo oni sa držia Bilingsovej metódy.Podotýkam,pri pravidelnom cykle.A čo my,s nepravidelným cyklom?Sodoma-Gomora.To má byť žena celý mesiac depresívna,a mať vysoký adrenalín,že buď alebo?

vierka

ešte dodám,dr.Jonášovi neverím,na horoskopy neverím ani ich nečítam.a nedá mi nedodať:antikoncepcia=hriech,a čo farári ,ktorí majú deti,a okrádajú ľudí,a kšeftujú?Myslím na rímokatolíckych farárov.ČESŤ VÝNIMK8M.

vierka

Roman,moje deti som si neplánovala podľa žiadných výpočtov,ani dátumy narodení.Nikoho som o žiadné výpočty nežiadala.jednoducho sme chceli hneď po svadbe bábo,chlapčeka,a vyšlo..Druhé sme chceli po roku,dievčatko,a vyšlo.Tiež naplánované tak,že teraz som pripravená,.po dvoch rokoch som chcela ísť trochu medzi ľudí,robila som dva roky vrátane tehotenstva.túžila som po dievčatku,a tiež vyšlo.Akurát pri treťom som chcela bábo tak,aby som ho nemusela bábušiť do fusaka...narodilo sa v apríli.Akurát.Ešte dodá,že som veriaca,antikoncepciu užívam aj ako liečbu,a to ja niesom povinná vešať to na hlavu farárovi.A podľa mňa ,je aj bilingsová metoda proti bohu aj keď ju jedinú cirkev uznáva.je tam v podvedomí to,že nechcem otehotnieť?je.A určite je menší hriech užívať antikoncepciu,ako dávať dieťaťu najavo celý život:TEBA SOM NECHCELA",alebo nedajbože ísť na potrat..Z mojej praxe a zo životných príbehov viem o čom hovorím.Hormonálne tabletky nespôsobujú potrat.Nedochádza pri nich k ovulácii,a teda nemôže dôjsť k otehotneniu.

jaja

myslela som nielen hak, ale ochrana všeobecne... či sa mýlim? spovedáš sa zo sexuálnych prešľapov- teda proti cirkvi? nevyrývam, len som zvedavá...

jaja

tiež som bola vychovávaná vo viere, ale podla mna hak je niečo, do čoho by sa nemali miešať, pochopím, keby sa odvolávali na možné zdravotné riziká, ale... viem ,že odsudzujú aj kondom, aj chemickú formu ochrany... a billingsova je spoľahlivá na 30-50%(len typujem)????

roman77

Vierka,

budem reagovat na tvoj prispevok z 20/12/2007 22:28
Poviem ti si v tom az po usi.
1. to ze nevyznavas fararovi antikoncepciu je tazky hriech.
2. cirkev povolila billingsovu a symtotermalnu metodu a urcite vie preco - pretoze vsetky ostatne su abortivne metody.
3. zaujmalo by ma ako si naplanovala tvoje deti ze si sa trafila do pohlavia, datumu narodenia,....
Preco si sa chcela trafit do datumu narodenia ? Ak si veriaca zver vsetko Bohu. Ale ak to bolo preto ze su vo svete znamenia podla datumu narodenia tak je to vazny hriech.
Kto ti planoval datumy pocatia ?
Dr. Jonas ?
Precitaj si o nom clanok:

lesk.zoznam.sk

Jonas je astrológ, nie teológ, zostavuje ľuďom horoskopy a už tým sa jasne stavia mimo Magistéria Cirkvi. Katechizmus Katolíckej cirkvi (čl. 2116 a 2117) odmieta takéto praktiky vrátane veštenia.

vierka

Nika,tiež si myslím,že ak nezabrali tbl,dana určite nezaberie,lebo pri dane je krvácanie každý mesiac.možno myslel na mirenu,ale aj pri nej nieje isté,že nebudeš mať menzes.Nie každej žene zastaví.ˇČo poznám ženy vačšina z nich má slabučké špinenie,ktoré sa berie ako menzes.A ešte k tým hormónom.Drahé,nedrahé,mal to urobiť ako prvé,ešte pred nasadením horm.tabletiek.Toľko môj názor z pohľadu sestričky.

nika69

Ahoj Vierka,
veľmi ma zaujali tvoje rady, pretože dnes mi lekár navrhol danu nie kvôli antikoncepcii, ale na zastavenie menzesu. Bola som operovaná na endometriozu museli mi vybrať ľavý váječník a vajíčkovod a po operácii v septembri mi mal lekár zastaviť menzes na 6. mesiacov, aby sa zabránilo ďalšej tvorbe endom. Doteraz po využivaní dvojich druhov horm.tabletiek sa mu to nepodarilo, menzes som mala pravideľne a veľmi bolestivý.Teraz mi navrhol danu teda na zastavenie menz. ale neviem ako môže vedieť že mi to menz. zastaví, keď tabletky nezabrali a stále mi neurobil test na hladinu hormonov v tele, neviem či je to také drahé vyšetrenie krvi, ale strašne sa tomu bráni a stále skúša. Bojím sa po prečítaní týchto článkov dať si danu a zasa riskovať že mi to nepomôže. A dana sa platí, aj keď je to na liečenie, pretože to ako antikon. nepotrebujem, keby som ostala tehotná, len bý som sa tešila.
Ak máte dievčence nejaké skúsenosti napíšte čakám na rady