Vnútromaternicové teliesko Dana

Príspevok v téme: Vnútromaternicové teliesko Dana
titi

Mam problem, po 7 rokoch som si chcela dat vybrat vnut.mater.teliesko danu,ale dr. nenasla tie vlakna ktore z toho trcia,lebo boli odstrihnute.Na sone danu videli cize je tam,len neviem ako mi ju vyberu a ci mi neposkodia maternicu a ci o maternicu nepridem ak mi tam dana zarastla.V pondelok sa idem zas ukazat a ak sa to nepodari idem do nemocnice.Ak mate skusenost prosim napiste.

Diamondmia

Ahoj Vierka,
mam 33 rokov, som vydata, mam jedno osem rocne dieta a mam sex s tym istym partnerom, cize manzelom 10 rokov. Odkedy mam zavedenu danu, viac vlhnem a aj inak voniam, nie zle len inak. Chcela som zistit, ci aj ine zeny po zavedeni dany si vsimli akekolvek zmeny. Nemyslim, ze to ma nieco spolocne s psychikou, lebo oralnu antikoncepciu som brala 7 rokov.

vierka

Diamondmia,myslíš,že je ten sex lepší vďaka tej dane,alebo podvedomiu,že môžeš ísť naplno a neotehotnieš?Lebo dana nemá žiaden vplyv na kvalitu sexu.

Diamondmia

Ahojte! Chcela by som sa spytat zien, ktore maju danu, ci aj ony viac vlhli? Mam danu vyse mesiaca a vylucujem do biela zfarbene zhluky. Inak, z mojej skusenosti sex je vdaka dane lepsi.

www

Hak mozno nasteluje menzes, ale po vysadeni sa ti to vrati tam, kde to bolo predtym, mala by sa najst pricina nepravidelnej menzes. Aj ja Ti zelam pekne prezitie Vianoc. P.S. Ja viem, ze zena neovuluje pri brani hak a viem vsetko napr. aj o umelom oplodneni:)) Ja som si take veci dokladne nastudovala este pred prvou sulozou:)

www

vierka, ja viem o tychto veciach viac ako priemerny gynekolog, ale dakujem za prednasku:) Brala som hak, mala som Implanon, mamka mala kedysi danu, ktora jej vrastla...Ja mam menzes ako hodinky, citim ovulaciu. S muzom mame prerusovany styk v nelodnych dnoch uz vyse dvoch rokov. Veriaca niesom.

vierka

Chceš vysvetlenie zo zdravotnej stránky alebo z tej cirkevnej?Dám obidva.Svojím spôsobom škodí každá.Ale aj pomáha,No to sa o dane povedať nedá.Neviem,či si niekedy videla danu,ale má tvar písmena T,po zavedení do maternice sa v nej hýbe,vlastne zabraňuje usadeniu oplodneného vajíčka v sliznici maternice.Čiže,môžno robí potrat každý mesiac,a to je aj jeden z dôvodov,prečo som proti dane.ľudia si myslia,hlavne veriaci,že aj tabletky /HAK/ robia to isté,len po chemickej stránke.Ale nevedia,že sú na omyle.Tabletky vlastne blokujú avuláciu,takže nieje môžnosť otehotnenia,len pri zníženej činnosti pri Antibiotikách/nieje to pravidlom/.Po zdravotnej stránke,zabráňujú vzniku rakoviny vaječníkov,ale môžu zapričiniť rakovinu prsníkov.To som niekde čítala v nejakom zdravotníckom časopise,preto sa sledujú ženy ,ktoré užívajú HAK,ale aj lieky hormonálne pri menopauze USG vyšetrením prsníkov,USG pečene po určitom čase užívania.Po cirkevnej stránke som už zčasti odpovedala.Som veriaca,cirkev uznáva len metódu Billingsovú,čo je systém plodných a neplodných dní.Ja mám nepravidelný menzes,a preto podľa tejto metódy sa nemienim držať.Osobne si myslím,že je to všetko rovnaké,lebo všetky metódy majú spločného menovateľa a to "NECHCEM BYŤ TEHOTNÁ".A tiež si myslím,že aj bez pravidelného stresovania každý mesiac,či náhodou niesom tehotná,máme stresov v dnešnej dobe dosť.Mám tri detičky,všetky plánované a to doslova.Všetko vyšlo:pohlavie,dátum narodenia/približne,/sú užasné a netajím sa tým,že chcem aj štvrté /ešte nemáme naplánované/Najmladšia má 9 mesiacov,užívame si ju ,je úžasná,a to možno aj preto,že od počatia vie,že je chcená a očakávaná.SOM ZA HORMON8LNU ANTIKONCEPCIU.A beriem ju aj z dôvodu nepravidelného cyklu takže farárovi ani nehovorím,lebo je to svojím spôsobom liečba.Ak máš ešte nejaké otázky,ak budem vedieť,odpoviem.Dúfam,že som ti odpovedala na tvoje otázky.Pekné Vianoce.

www

Do urcitej doby, ak Mirena nesadne, istu ciastku penazi lekar vrati. Ja som mala hormonalny implantat Implanon, lekar vratil tusim polovicu, nonstop som po nom spinila. Ja by som si do tela uz nikdy v zivote nic nezavadzala. Ked ma clovek deti dost, nech chlap ide na sterilizaciu alebo dava bacha...Ty si myslis vierka, ze hak je mensie zlo ako napr. dana?

vierka

ešte k tej mirene.Ani tú by som si nedala.Nechcem nič,čo sa dáva do maternice.A za ďalšie,stojí približne 7300 sk,a čo ak ju telo nebude chcieť prijať?Aj také sme mali pacientky.Nikto vám tie peniaze nedá sp"ať.