alkohol a skola

Príspevok v téme: alkohol a skola
andrej25

ahojte mam problem. v piatok som sedel v podniku a policajti mali akciu. nafukal som 0,3 promile z piva. je mi 17.vsetkych nas brali na stanicu. povedali ze to do skoly neposlu, to len v pripade keby sme boli drzi a tak, pojde to len rodicom. s rodicmi to preslo ale bojim sa ze to nakoniec daju do skoly. posiela sa to aj do skoly alebo to nas len strasili?

vodkavodka

Ano, ucitelia su vselijaki, a tym, ze su podstatne starsi, tak su oproti ziakom konzervativni. S tym nic nenarobis. Ale ty sa nanho divas len z jedneho pohladu a mozno ma vlastnosti, ktore by si si cenil, len nevies o nich. A to iste plati aj o nom. Mozno vas vnima len ako kusy, nechce mat dalsie problemy a tak ak niekto trci z radu, radsej ho trochu pridusi. Ale zase na druhej strane, v pripade nejakych problemov, sa za vas moze postavit, prihovorit u inych ucitelov a pod., len ty to nemusis o nom vediet. Trochu namahy by zato stalo, vylepsit si s nim vztahy. nebude to za tyzden, mozno aj za mesiace, ale ber to ako CVICENIE do zivote. V zivote narazis na takychto triednych este vela krat a bude to ovela krutejsie.

andrej25

tie vztahy nie su az tak zle ale on je dost zasadovy a konzervativny a dokonca abstinent. a ked niekto robi nieco co on nie tak sa mu to nepaci. nema rad ked niekto vytrca z radu. najradsej by bol keby boli ludia ako z pasovej vyroby. rovnaki v dokonalosti. ja take typy ludi nemam rad, ale ked mi niekto nesedi tak sa tomu cloveku proste vyhybam. nechcem vyvolavat konflikty. a s nim nemozem uz len preto ze si nechcem zhorsovat pobyt na skole. ale o to nejde.ten vztah bude na bode mrazu alebo horsi.a prave toho sa bojim, ze ak to policajti poslu tak sa to zhorsi urcite. nechapem naco by to sice posielali ..1 pivo..to by bolo prehnane, nie?

vodkavodka

S triednym ucitelom je dobre mat dobre vztahy. Zatlcie, ked treba, pomoze a tak. mal by si s tym nieco robit. Ale predpokladam, ze nesedis cely cas v lavici, aby si ta nikto nevsimol.

andrej25

tak teda dufam, ze ten policajt co povedal ze to neposlu to dodrzi. ja som ani nebol opity, bol som uplne v pohode ale dychovu skusku neoklamem aj ked to bolo len pivo...teda vraj sa to da ale neviem ako. a to mate pravdu ze to nebol trestny cin tak vlastne neviem naco by to posielali. nedavno som mal pasovy opar a lekari sa vykaslali poslat o tom spravu do skoly aj ked povedali ze poslu a pritom je to nakazlive ochorenie..a pitie piva pokial viem nie je :) dakujem vam. dufam, ze to dobre dopadne. s triednym profesorom sme si nesadli tak by som nechcel aby sa to dozvedel.najhorsie na tom je ze to bolo len hlupe pivo ktore si dam aj s rodicmi. a teraz to sposobilo toto.

vodkavodka

v skolstve som robila dost dlha to na skole, kde nebola nudza o podobne problemy.
Ziadne hlasenie podobneho typu nikdy neprislo.
Na skolu chodili len hlasenia, ak niekto spachal nejaky trestny cin a potom musela skola pisat posudok.
A keby aj nieco prislo, potrestat ta za to nemozu, a ak by aj straaasne chceli, tak najskor musia zacat "pokarhanim triedneho ucitela" (pokial toho nemas za usami viac).
A ak by to ozaj prislo na skolu, tak to ries tak, ze pojdes za triednym (ou) a povedz, ze ste oslavovali narodeniny niekoho, a ze si pil nalacno, ze nemas skusenosti a ze ta to mrzi, ze si das pozor. Neviem, na aku skolu chodis ale ucitelia sa mozno budu tvarit totalne zdesene,ze co si to urobil, ale za tvojim chrbtom sa na tom budu bavit.
Ale este raz, neboj, take hlasenia nechodili.

zizizi

Ahoj Andrej, pokial si nepil na skolskej pode, tak by to nemal byt problem a uc sa z vlastnych chyb... Tym ze si neplnolety, zodpovednost za tvoje ciny nesu tvoji rodicia :-( Ty deviant :-)) Srandujem......

andrej25

praveze nepijem, len obcas a prave teraz sa mi muselo stat toto..som si vedomy chyby a dost ma to mrzi a bojim sa nasledkov tak mi to prosim nestazujte.