Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

??? PRECO JE TO TAK ???

Príspevok v téme: ??? PRECO JE TO TAK ???
katika777

Dobry vecer...ani neviem,preco zakladam tuto temu.Mozno som chcela najst nejaku ulavu a mozno niekoho s podobnym osudom.Ako zacat?Takze...moj \"problem\" vlastne nie je ani problem.Som len v tazkom rozpolozeni:( Blizia sa Vianoce a moja mamka nebude doma...preco?Lebo ju nie z vlastnej viny vyhodili zo zamestnania,proste,statnu firmu,v ktorej pracovala kupil niekto iny a ...proste,po 20 odmakanych rokoch jej povedali KONIEC.Bez pardonu.Ma urobenu skolu,s ktorou tazko najde uplatnenie.Teda,naslo by sa,ale so \"smiesnym\" ohodnotenim,ktore by na na normalny,podotykam normalny-bez kadejakeho \"uzivania\" typu mozem si dovolit,co chcem...A pritom by ani doma poriadne nebola.A tak teraz chodi do Rakuska,stara sa o jednu pani.Doma je 2 tyzdne do mesiaca.Neda sa povedat,ze sa to oplati,ale nemame na vyber.A navyse,euro ide dole,takze sa to ani poriadne neoplati,ako kedysi.ALE CO MA(ME) ROBIT?Darmo,ze je sikovna,inteligentna,mudra,...proste...nic sa neda robit.Preco je to u nas tak?Ti \"najnizsie\" su podporovani atd...,ti najvyssie sa maju...a co stredna vrstva?Mam 18,ucim sa na same 1,chodim na gymnazium.Chcela by som sa dostat na medicinu,pretoze ma to velmi zaujima a \"mam na to bunky\".Ale co ak mi bude v tomto branit prave otazka financii?CO ak nahodou moji rodicia nebudu schopni platit mi tuto skolu?Co ak nedostanem stipendium?Preco je tento cely system taky???Ceny europske,platy slovenske...ako sa da v dnesnej dobe vyzit z 9000,ak mate uvery,auto,odievat sa,jest...Je tento zivot len boj o preziti?Ludia by si mali uzivat,nie ist do obchodu a rozmyslat nad tym,tak toto nie,toto je drahe,toto mm..Ved v Rakusku stoji vacsina tovaru ako na Slovensku.Je tam uplne iny zivot!Jeden den tam,druhy tam,kupim si to a to...sice,nie je vsetko zlato,co sa bylsti,ale stoji to na zamyslenie.Ako si moze normalny clovek dovolit jest od rana do vecera zeleninu,aby nebol chory?A este jeden priklad:Plat:10 000.Lyziarsky vycvik:3900,Lyziarska suprava:5000,Lyze...JE TO SMUTNE.Ale najviac,NA VIANOCE BY MALA BYT RODINA POKOPE...Mam si zacat zvykat?Chore...je mi z toho na zvracanie...

katika777

Rozmyslala som este nad tym,ze by som sa popri skole venovala modelingu,myslim,ciste foteniu...to by nebolo az take zle.Ale rozhodne by som nechcela niekam "vypadnut" od rodiny,priatela:´( zvazujem vsetky moznosti...uz som z toho chora...

mychaela

peniaze sú problémom mnohých rodín. a mne je ľúto, že spôsobujú nezhody aj v tej našej. otec je zamestnaný ale 12-tisícová výplata je nič moc. mamka má obchod s potravinami, ktorý už vôbec nejde, dokonca sa nás niekto pokúsil zruinovať. študujem na gymnáziu a snažím sa venovať hudbe, ale mám len starú gitaru, opravovanú, ledva drží pokope. musí to samozrejme stačiť. sestra študuje na výške, čo predstavuje tiež veľké výdavky. smutno mi je z toho že ešte aj kamoška mi minule zavolala ked sme išli von, aby som zobrala viac peňazí, lebo ona si zobrala zlú otcovu platobnú kartu. tak som jej celý večer zacvakala a teraz má zaracha a ani slovo nepadlo o tom, že mi to vráti. idú vianoce a ja ledva naškrabem na darčeky..mala som to presne vyrátané a teraz to čo som jej požičala mi bude chýbať. a som taký typ čo nevie povedať, aby mito vrátila.cítim sa hlúpo..ale jej rodičia nakupujú darčeky ako notebook, striebro, oblečenie a podobne..ja dostanem malý príspevok na gitaru. ak sa podarí rodičom niečo pre mňa a sestru odložiť z výplaty. ak nie tak budeme bez darčekov. mne z toho len plynie ponaučenie, že sa mám venovať štúdiu, učiť sa, aby som sa mala v budúcnosti dobre a aby sa moje deti netrápili, že chodia dookola v 2 veciach,že nemajú čo je pre iných bežné a pod..len dúfam, že na štúdium budem mať financie.

applesweet

suhlasim. aj ja som začala prvý rok vš a je tažké vyžiť ako študent z vreckového. do barov nechodim vobec, šaty si kupujem hoci značkové, cenovo sa nelíšia od ostatných(zimné, letné výpredaje), a vlastne ani na školských výletoch a plesoch som nebola posledné 4 roky. ked si ušetrím peniaze, tak si kupim niečo na seba alebo to dám na darčeky pre blízkych. Všetky peniaze mi idu na knihy, dopravu, stravu, ubytko. aj ja som uz pozerala kadejaké štipendiá(aj sestra studuje na vš) ale pre nás strednú kategoriu sa žiadne príspevky nenájdu. asi sa im zdá že zarabame priliš vela. hoci sa nesťažujem, od mojich 16tich chodím pravidelne na letné brigády. Ked som z domu preč tak mi je luto za priateľom a hnevá ma, že prečo si nemožem leto v pokoji uživať s ním, ale aby som desať mesiacov v škoole vyžila, musim obetovať niečo. Hlavne mysli na buducnost a študuj aj keby si musela žiť na suchych rožkoch.Mysli na to že sa to oplatí a človek si musi určité veci aj odopriet, to ta len posilní.Máš vek už na to aby si si v lete zarobila peniaze, ktoré ti vystačia na školský rok, lebo ked sa ti začne výška sotva budeš stíhat nejaké brigády. aj ja som robila v rakusku, a závidela som im ten životný štandard, ale na druhej strane aj tam mali otca doma len cez víkendy, takže to nebola žiadna výhra.

katika777

Ano,je to tazke.Sice,su na svete aj horsie veci,ale myslim,ze riesit by sa malo zacat od tych najlahsich.Aku mam sancu na stipko bez toho,aby som odisla do zahrancia od rodiny,priatelov a mojej Lasky?:(

zz

ahoj..mas uplnu pravdu a chapem tvoju situaciu(ako len mozem chapat hoci v nej niesom) ale vedz ze su aj horsie veci,ale to jeteraz vedlajsie...pocuj s financiami by sa to dalo vyriesit aj tak ze po gymnaziu si das rok pauzu a pojdes si zarobit do zahranicia(za rok sa da celkom fajne zarobit aj na par rokov VS) a popri vysokej sa da tiez fajn makat(hoci na medicine to asi take lahke nebude) no ale su tu aj prazdniny-ja si tak zarabam na skolu(ked to vyjde) a celkom si mozem dovolit kupit oblecko aj jedlo aj nake piatky v meste...neboj nebude to az take zle(myslim)a ked tam pojdete cela partia tak moze byt paradna zabava...s tvojou mamou mi je to luto to je dnes fakt napc svet,ale aspon si nasla naku pracu...drzim palce a neboj bude aj lepsie:)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

??? PRECO JE TO TAK ??? - Fórum - ZDRAVIE.sk