Ziarlivost, poradte prosím

Príspevok v téme: Ziarlivost, poradte prosím
:(

ahojte, trápi ma bývalá mojho priatela. Mám pocit, že by s nim chcela byt a robí všetko preto, aby si ho získala spät. Sme spolu už vyše dvoch rokov, ale ked ju vidim pokazí mi celý den. Pracuju na jednom pracovisku, čo ma ešte viac ubíja, hoci mojmu priatelovi doverujem. Hnevá ma len ona. Niekedy, ked ju vidim, mám jej chut povedať, aby nás nechala na pokoji.Priateľ ma upokojuje, že si to len namýšlam a že je uz ich láske dávno koniec..ale, stará láska nehrdzavie a ona je vážne otravná. na druhej strane sa však nechcem strápniť s tým, že ju upozorním. ako to mám riešit.. mimochodom na iné ženy nežiarlim, teda nejde o chorobnú žiarliovst

engel

Za ziarlivostou sa vzdy skryva pocit menejcennosti.Nauc sa si vic verit,vsugeruj si,ze si proste dokonala a ze nic a nikto ta nemoze v tomto vztahu orozit!Nauc sa byt silna a sebavedoma,tymto vytvoris okolo seba magnetizujuce pole,ktore bude pritahovat pozornost ostatnych.Pocit ziarlivost zmizne sam od seba,jednoducho sa rozptyli. Ak veris priatelovi a lubis ho,zbytocne nevytvaraj v svojej predstavivosti mozne situacii s byvalou,tymto ich len zhmotnis.Prave naopak:ak sa zjavi podobna myslenka,okamzite ju vymaz (ako keby kriedovy nakres na tabuli).Ak na to nebudes mysliet,prestane to byt take dolezite pre teba.Skus to a sama uvidis vysledok! :-)

zdenka***

ahoj, ak to tak citis, nepodcenuj to. z vlastnej skusenosti viem, co hovorim. tiez neziarlim na ostatne zeny, ziarlila som zo zaciatku len na tu jednu, jeho byvalu, neskor som sa jej bala.ostatne byvale mi nevadili, dokonca jedna je moja super kamaratka, mam ju velmi rada, takze chorobna ziarlivost to nie je. u nas to zacalo tak ze zacala s nami pracovat v tom istom podniku.od zaciatku sa mi zdala cudna, neskor som sa dozvedela, ze ma strasne ohovara a strapnuje ma. raz som ju dokonca pocula, a ked videla, ze stojim blizko, zacala este hlasnejsie a stale sa so mna rehotala. to som znasala ako tak. neskor pribudli telefonaty,viem,ze mi volali jej divni kamarati, aby ma vystrasili, ked som bola sama doma. chodila som po byte s nozom. naozaj som sa bala,hlavne ked bola tma,a okolo domu som pocula kroky,alebo divne buchanie. toto normalni ludia nerobia. priatel mi stale tvrdil, ze si len namyslam a strasne ma bolelo, ze mi neveri. pokracovalo to tak, ze sa zacala objavovat stale v restauraciach, kde sme chodili, alebo proste vonku s kamaratmi, raz mi dokonca podsadla miesto,ked som sa vratila z toalety a vsetci to brali uplne normalne,pretoze je to sestra priatelovho kamarata..totalne ma vytocilo, ked mi priatel povedal,ze zacala hovorit, ze som ku nej divna,ze ju nemam rada, ako ju to strasne mrzi a tak, vsetci ostatni videli, ze ja som ta zla.to ze ma casto olievala 'nahodou' pivom ani nehovorim. ked som otehotnela, priatel bol stastny a vravel, ze proste sa uz s nou nechce zaoberat, aby sme zili len pre seba. lenze vtedy som sa zacala naozaj bat. nehody v praci, ktore mi pripravila, len tak sa zabudla a ked som isla okolo tak 'nahodou' do mna tresla dverami, trafila mi brucho, bola som 4 mesiace tehotna. vtedy sa priatelovi asi trochu otvorili oci, a zacal mi verit. upozornila som mojho sefa a jej bratovi, ktory je mimochodom aj moj naj komos som vravela ze zavolam policiu. den na to som pocula mojho kamarata ako vravel mojmu priatelovi(ja som bola v posteli a tvarila som sa ze spim, oni boli na chodbe),ze asi na tom bude nieco pravdy, lebo ona mala v minulosti problem s policiou, neviem presne o co islo, ale s partiou zmlatila jedno dievca ked mala 17.ked sa s nou porozpraval, bol trosku pokoj a asi o mesiac ju aj tak vyhodili z prace. viem, ze sa odstahovala do ineho mesta a dufam, ze tam aj ostane. nikdy nepodcenuj svoje instinkty a priatelovi daj toto precitat. drzim ti palce, ja dufam, ze ona sa uz do mojej blizkosti nevrati. o 2 mesiace sa mi ma narodit babo, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku,ale stale sa jej budem bat.

rodrigez

Nestresuj, urcite sa k nej nevrati, ked tak si len uziju... neboj, ostane s tebou... K byvalym sa nevracia z lasky, len spomienka na stare dobre casi, trochu sexu a pohoda...