Krčné mandle - krvácanie

Príspevok v téme: Krčné mandle - krvácanie
barbinka

Dnes som šiesty deň po operácii krčných mandlí. Mám neuveriteľné bolesti hlavne uší pokiaľ si nedám paralen. Jem len dvakrát za deň a to malú misku buď pudingu, krupičnej kaše, alebo zemiakovej kaše. Pijem repíkový čaj, asi 1,5 litra denne a tak isto aj kloktám. Chcem vás poprosiť o tri rady:1. dokedy ma to bude takto bolieť?, 2. čo by som ešte mohla jesť??ale také, aby to až tak nebolelo?, 3. Do akej doby po operácií sa mi to môže rozkrvácať a prečo??? Tohto sa dosť obávam. Poteším sa každej rade. Dúfam, že mi niekto odpíšete.

blonska

ahojte,dnes som 6. den po operacii a som uz zufala,nenormalne hladna a vycerpana od tej bolesti.pripadam si ako fetak co si dava kazde 4 hodky paralenove cipky no ved viete kam....som rada ze som nasla diskusiu kde toto utrpenie so mnou zdielaju alebo zdielaju aj iny ludia.nemozem sa dockat dna kedy si dam obrovsku pizzu a nedam z nej nikomu ani ovonat :-) a samozrejme sa neviem dockat kedy uz prespim celu noc bez toho aby som sa nezobudila na bolest.je tu teraz niekto tiez cerstvo po operacii?

heureka

no tak ja som nic necitila konecne asi po mesiaci ak nie este neskor..stale som mala taky pocit ze mam opuchnute hrdlo,jazyk a pripadala som si akoby som tam praveze tie mandle mala a nie nemala :D ale aj to prejde...ja som si to hned ani neuvedomila ze je konecne vsetko ako ma byt...a vydrzala som byt 2mesiaca zdrva co je u mna zazrak...teraz mam len chripku inak by uz angina bola...waaaaau dobry pocit :D tak vela stastia :)

barbinka

no my sme mali paralenové čípky do zadku. ibuprofen sme si nemali dávať, lebo ani sme nič nejedli poriadne a ibuprofen škodí na pečeň. dnes je 22 po operácii. Už jem asi naozaj všetko, aj keď pomalšie, ale stále to tam cítim. Cítim takú malú bolesť v oblasti, kde boli mandle.

heureka

heh ja mam 18 :D ...hm a ake cipky? nam jedine co tam davali bol ibuprofen...a tiez ma to tolko bolelo a zrazu to preslo...neboj to bude ok :)

barbinka

tak zajtra budú dva týždne a už je to dobré. Už aj papám skoro všetko. Najprv to síce poriadne rozkúšem, ale papám. Som schudla 8 kíl, všetko na mne visí.haaaa. Zajtra idem na kontrolu. A bolí to, ale myslím, že to asi preto, lebo som vysadila tie čípky od bolesti. Už asi štyri dni ich neužívam. Ale tá bolesť je už úplne minimálne oproti tomu, čo bolo. A mám 24 rokov, zase taká stará nie som.

heureka

barbinka - a ako si na tom teraz? este stale boli? a uz si bola na kontrole? no kazdy to znasa inak a vravi sa ze cim je clovek starsi tak tym bolestivejsie...je to individualne si myslim ale to prejde

barbinka

dnes je to 11ty deň po operácii a ja ešte normálne nejem. stále papám úplne minimálne a to už by som mala prejsť na normálnu stravu, ale nejde to. Keď niečo jem, strašne to štípe, všetko musím zapíjať vodou. ako je to možné?

barbinka

ivankaa: dakujem ti. dnes som vypila to jogurtove mlieko, co si mi poradila. konecne som dala nieco do seba, este aj vyzivu a jeden puding s piskotami.dnes som zjedla najviac zo vsetkych dni. myslim, ze sa to uz zacina zlepsovat.

ivankaa

musis byt statoca a robit to, co doteraz. Vela pit, jest a kloktat a tkziet tie ladove obklady. Neni pomoci. Treba si davat stale Algifen, Panadol, Paralen a pod. a vydrzat. Viem je to velmi neprijemne, ale musis.

heureka

mna to bolelo asi prve dva tyzdne ale tak ze s obcasnymi pauzami a asi po mesiaci som mala konecne take hrdlo ze som si pripadala tak ze tam uz naozaj nic nemam...a krvacat to moze aj po dvoch tzydnoch este..presne nato som sa pytala lekarky na kontrole ked som bola a ona ze nemalo by uz ale nikdy nevies...teraz su tomu uz dva mesiace co som bez mandli a nemala som zatial ani obycajnu chripku comu som neskutocne prekvapena a potesena..tak neboj nejak to vydrz...drzim palce!!!