Mam 17 a ešte som nedostala krámy

Príspevok v téme: Mam 17 a ešte som nedostala krámy
michaella

mala som 17 rokov teraz v novembry a ešte som kramy-menštruaciu nedostala.vedela som že to dostanem neskôr,lebo moja mama mala svoje prve kramy v 15 a ja mam 17 a ešte nič,mam ist s tym ku gynekologovi? nebola som ešte nikdy, trocha sa bojim,a aj toho sa bojim že ma tam vykričia že som prišla neskoro.

User_37597

no zaujmave prispevky tu su..ja si myslim ze to nema nic spolocne s tvojou mamou.je to vec vyvoja a organizmu.to ze jedna to dostane ked je prvacka na zakladnej a druha ked ma cat a nie nast tak to je uplne jedno.poviem ti len tolko ze kamoska mala jeden problem s rastovymi hormonmi a doktor jej povedal ze ak nedostane do 16 tak ma prist a doktor jej da inekciu na vyvolanie.takze si myslim ze by si tam mala ist a zistit co dalej.a myslim si ze by si sa nemala do predu bat s tych prispevkov.proste tam chod a zisti co a ako...a celkom ma to zaujma tak by si potom mohla dat sem vediet ze co ti povedal :)

Monika1984

No niektore dievcata dostanu v neskorsom veku, jedna spoluziacka dostala az na strednej..teraz ma 25 a zdrave babatko:) ak si chces byt na 100% ista ze je vsetko s tvojim vyvojom v poriadku zajdi za gynekologom, je to uplne normlane, nemas sa coho bat.
a kedy ti zacali rast prsia a ochlpenie? vacsinou menstruacia pride cca 2 roky po tomto...

nikki.7

Podľa mňa sa nemusíš vôbec obávať toho,že ich ešte nemáš.Ja som dostala teiž až v 17tich a moja mamina takisto neskoro,takže som to aj čakala.Vôbec som to vtedy neriešila a jednoducho prišli.Buď lenr ada,pretože už keď ich budeš mať 8 rokov ako ja,tak ti pôjdu aj na nervy.Tie stavy čo aspoň u mňa krámy sprevádzajú,sú strašné.

Lulka54223

tak ja b ysom na gyndu urcite isal..ved neuskodi ti to a budes sa citit lepsie ..ja mam 14 a este nemam...ale viem..ze to ma cas kedze vydim z eniektore baby dostaly v 18..ci 17..=)