znížené množstvo draslíka v krvy

Príspevok v téme: znížené množstvo draslíka v krvy
fortuna245

Môže mi niekto poradiť prečo je v krvy nedostatok draslíka????Kojila som moc dlho a zistili mi to pri odbere,nakolko ma dosť bolievala a točila sa mi hlava.Mohlo to byť aj z toho????Mám problém aj s chrbticou,no bolí ma len pravá čast chrbtice................je to normálne????a možu byť tieto bolesti aj následkom tohoto nedostatku draslíka,??Za každú radu budem vdačná.Dakujem

RNG

agina, neviem co je na trhu na Slovensku.
Carnalite, potassium magnesium chloride,a Sylvite(Potassium chloride)(tak sa sylvin vola dnes nachadza sa v Strassfurte, kde sa dodnes tazi v Strassfurte, v Nemecku.
Preto by mal byt v Europe lacny, ale ked ho nepredavaju pod hrozbou "skodlivosti" z lekarskej komunity, nuz co sa da robit.
Aj v USA, kde sa tiez tazia horecnate a draselne soli by mal byt lacny....
Ale ze je ho aspon dostat vo forme soli, hoci pomerne dost draho.
Ak by sa nedal inac zohnat, som ochotny ho dovazat v dole spomenutych cenovych relaciach.
Viem, je to na hlavu padnute dovazat letecky draho kupene mineralove doplnky do krajin, kde sa tazia, ale co sa da robit...

age44

nie, potravou bohatou na draslik sa urcite nedosiahnu nebezpecne hladiny, to urcite netvrdim , len v pripade liekov, tam je potrebne sledovat hladinu draslika. rng, asi sme sa nepochopili :-) ja len kvoli tomu, ze niektori sa tu pytaju na moznost zohnat si kcl v liekovej forme. urcite by som odporucila doplnat K v strave, rovnako ako aj dalsie mineraly a vitaminy.

RNG

agi 44, precitaj si ten clanok, aby si videla rozsah umyvania mozgov okolo "nebezpecnych hladin" draslika a pozri si v literature ako sa telo draslika zbavuje a ci vobec je mozne dosiahnut vysoke hladiny extra prijmom v potrave.Podla literatury nie. Draslik sa v tele nerecirkuluje, ako sodik.
Ja tu citim medzinarodny podvod.Podobne ako s jodom.
Ja sam pouzivam KCl uz davno, ciste pre zvysenie prijmu draslika, aby som sa nemusel "krmit bananami" ako odporucaju lekari.
Mimochodom, banany sa pestuju na pomerne nedotknutej pode s vysokym obsahom draslika. Zatial. Ked z toho budu intenzivne plantaze, obsah draslika prudko poklesne....

age44

kcl dostanes u nas iba na predpis, musi sa pritom ale sledovat hladina draslika v krvi, pretoze jeho prebytok je rovnako nebezpecny ako nedostatok. bud sa predpisuje ako kcl, alebo kaldyum.

RNG

K cene KCl v USA, zatial by ma to vyslo na 180 korun za 450 gramov(cena+dovoz+clo+40% ziskova marza), to sa mi zda absurdne vela, a to je najnizsia cena, co som tu nasiel.
Mnoho "slanych nahraziek"= bez NaCl s vysokym obsahom KCl stalo az desatnasobok tejto ceny.

ciro

alti,
nie som si celkom isty, do akej miery vie draslik v hnojivach vykompenzovat prirodzeny nedostatok v pode. Ja som si viac krat skusal zmerat mnozstvo draslika v beznej strave a vzdy mi to vychadzalo na nejakych 1500 az 2500 mg denne. Ked som sa velmi snazil zahrnat do jedalnicka iba potreviny s vysokym obsahom draslika, horko-tazko som sa dostal na 4000-4500 mg. Aby som mal kazdy den 5000 az 6000 mg, to by som musel sa naozaj prisne sledovat. Je to v dnesnej dobe dost problematicke. Stacilo by, aby sa do vsetkych sucasne priemyselne spracovanych potravin namiesto NaCl pridavalo KCl a problem by bol vyrieseny, aj bez namahy by boli ludia na urovni 7-8 gramov denne. Lenze to by neslo velmi do karat istym kruhom, ktore potrebuju mat populaciu ani zdravu, ani choru, ale tak mierne chronicky choru, sice schopnu pracovat, no sucasne permanentne uzivat nejake tie drahe lieky. Biznis je biznis....a chori ludia su k tomu viac na systeme zavisli a jednoduchsie sa kontroluju...ale to uz je zas trochu o inom...

ciro

RNG,
KCL praveze vobec nie je drahe. Ako je spominane v clanku, prichadza do uvahy si to zakupit aj ako priemyselnu chemikaliu. V tom pripade je ale dolezita jej cistota, aby okrem KCL tam neboli ziadne ine necistoty, pretoze by to mohlo sposobit po skonzumovani viac zleho ako uzitku. Ja som kedysi skusal na Slovensku zohnat potravinovy KCL, ale bohuzial nikde taku sol nepredavaju. Na vyber je len chemicky vyrobena NaCl, NaCl zo Solivarov v Presove, alebo morska sol, co je opat na 99% NaCl. V priemyselnych chemikaliach som to neskusal, nemal som odvahu, predsa je to dost riziko. V zahranici sa aspon da kupit zmes KCL a NaCl. Nie je to idealne, ale lepsie ako nic. Inak v tom clanku sa udava aj pripad juhoamerickych indianov, ktori napriek tomu, ze takmer vobec neprijmaju sodik (Na), tak im to k zdraviu vobec nechyba. To, co udavaju lekari o potrebe rovnovahy Na a K v krvi je podla mna nepravda. Sodik by v krvi vobec nemusel byt, pripadne len stopove mnozstvo a neznamenalo by to ohrozenie zdravia. Draslik vie zastupit vsetky jeho funkcie.

alti

Aj mne sa clanok pacil, vdaka Ciro. Ale ako takmer vzdy v zivote - pravda je zrejme kdesi v strede...kazdy si robi zaver sam. Inak, kedze nasa maticka Zem je vysmykana, vcitane pody, dodavaju sa prave do pody a na rastliny mnohe agrochemikalie. A tie mnohe, vela ich je, obsahuju prave draslik. Tento ma tendenciu, vzhladom na svoju strukturu, prenikat uplne jednoducho a bez zabran do buniek, aj rastlin. Takze ak zijeme v "agrosvete", tak ten deficit by namal byt az taky katastrofalny ako je uvedene v clanku. Prijemny den

RNG

ciro, to je fantasticky clanok.
Teraz mi to jasne objasnuje ten hrozny podvod s tymi 99 mg dovolenymi davkami v doplnkoch naproti 3-5tisic miligramov potrebneho.
Telo ma mechanizmus na udrzovanie-recirkulovanie NaCL,, takze potrebujeme doplnovat malo, ale ten mechanizmus nepracuje na KCl.
Vedel som, ze stopovych prvkov je v polnohospodarskej pode coraz menej, ale nikdy mas nenapadlo, ze by mohlo byt menej aj draslika!
Tento clanok by si mal kazdy precitat!
Hlavne lekari! A prestat s tym rozsirovanim lzi okolo predavkovania draslikom!
otazka, teraz ti asi bude jasne, pre co nemozeme dostat dost draslika zo zelenin a ovoci. Poda je vyrabovana aj o tento zakladny prvok, takze je ho v polnohospodarskych plodinach primalo!
Alti, ciste KCl nechuti vobec horko a zatial nikto z nasich hosti a priatelov nepoznal, ze solime zmesou KCl a morskej nerafinovanej soli. A su medi nimi poriadni "fajnschmackeri".
Chcem dovazat KCl aj do mojich obchodov, ale je velmi tazko najst v USA lacny zdroj. Sol predsa nemoze byt draha....